Newsy

Magda Steczkowska o „Ameryka Express”: Dla naszej dwójki to był cudowny czas. Bardzo nas to umocniło

2018-08-31  |  06:23

Wokalistka podkreśla, że dla niej i jej męża – Piotra Królika –udział w programie „Ameryka Express” to był prawdziwy egzamin z życia. Mając w kieszeni jednego dolara dziennie, z plecakiem przemierzyli Peru i Ekwador. Oboje przyznają, że nie spodziewali się aż tak ekstremalnych sytuacji. Program jednak dodatkowo umocnił ich związek i przekonanie, że mogą na siebie liczyć w każdych warunkach. Podczas wyjazdu bardzo jednak doskwierała im tęsknota za dziećmi.

– Dla nas we dwójkę to był naprawdę cudowny czas, bo mogliśmy oderwać myśli od wszystkiego, tylko iść od punktu A do punktu B, nie myśleć o tym, co się dzieje w pracy, mając świadomość, że tęsknota tęsknotą, ale jednak wiemy, że naszym dzieciom nic nie jest i spędzić ten czas tylko razem. To było coś najwspanialszego – mówi agencji Newseria Lifestyle Magda Steczkowska.

Wokalistka podkreśla, że taka wyprawa wymaga wiele samozaparcia i poświęceń. Dopiero w ekstremalnych warunkach możemy się przekonać, ile jesteśmy w stanie zrobić dla drugiego, bliskiego nam człowieka.

Potwierdziło się tylko to, że zawsze możemy na siebie liczyć, że wiem, że Piotr zawsze stanie po mojej stronie, że zawsze mi pomoże, że jak upadam, to on mnie podniesie, jak dostanę szału, to on mnie uspokoi, to działa w obie strony. To było coś niesamowitego, bo wydawało nam się w pewnym momencie, że wiadomo, wszystko o sobie wiemy, jest cudownie, żyjemy tyle lat ze sobą, ale przyszły takie chwile, kiedy byliśmy tak blisko, że byliśmy zaskoczeni, że można jeszcze bliżej, że to nas bardzo umocniło i te emocje, które były, i to poczucie więzi było nie do przecenienia – mówi Magda Steczkowska.

Para miała do przemierzenia trzy tysiące kilometrów. Piosenkarka przyznaje, że podczas trudnej ekspedycji przez Peru i Ekwador taka samo jak pozostali uczestnicy przeżywali wzloty i upadki – byli głodni, zmęczeni i marzyli tylko o tym, by po całym ciężkim dniu położyć się spać, ale nie zawsze były ku temu odpowiednie warunki. Każdego dnia bardzo tęsknili także za dziećmi. Kiedy tylko była taka możliwość, próbowali się z nimi łączyć przez internet. Kontakt utrudniała jednak siedmiogodzinna różnica czasu.

– Rozłąka z dziećmi była dla nas najtrudniejsza, dlatego że po pierwsze nigdy nie zostawialiśmy ich na tak długo, to jednak jest kilka tygodni. Po drugie, my wiedzieliśmy, że one będą bezpieczne, gorzej było z naszą tęsknotą niż z ich, bo one miały wieczną imprezę, można by rzecz, tutaj ciotka jedna, tutaj ciotka druga, babcia, niania, moje przyjaciółki, które były naprawdę cudowne i oni wszyscy zafundowali im naprawdę wszelkie możliwe atrakcje, więc one były przeszczęśliwe – mówi Magda Steczkowska.

Program „Ameryka Express” startuje 5 września na antenie TVN.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Krystyna Sokołowska (Miss Polonia 2022): Może po konkursie Miss World otworzą się perspektywy na pracę w telewizji. Chciałabym poprowadzić jakiś program

Miss Polonia 2022 zauważa, że wygrana w konkursie piękności przyniosła sporo zmian w jej życiu. Poza udziałem w sesjach zdjęciowych, kampaniach reklamowych i różnych eventach modelka mocno zaangażowała się w działalność charytatywną i odkryła w tym swoje powołanie. Krystyna Sokołowska chętnie angażuje się w akcje społeczne, a jej celem jest przede wszystkim wspieranie kobiet na różnych płaszczyznach. Po powrocie z Indii planuje otworzyć studio stretchingu i szukać pracy w telewizji.

Robotyka i SI

Agenci sztucznej inteligencji pomogą osobom z niepełnosprawnościami korzystać z internetu. Zastosowanie rozwiązania może być jednak dużo szersze

Naukowcy z Uniwersytetu Stanu Ohio opracowali model językowy służący jako agent SI. Jego zadaniem ma być przeglądanie stron internetowych i wykonywanie poleceń wydawanych przez użytkownika. Dzięki temu osoby niewidome oraz z niepełnosprawnością ruchową będą mogły w pełni korzystać z możliwości internetu. Twórcy zapewniają przy tym, że możliwości rozwiązania są dużo większe. Mogłoby ono analizować strony czy nawet całe systemy w celu opracowywania ich udoskonaleń.

Media

Dagmara Kaźmierska: Zawsze miałam inne marzenia niż udział w „Tańcu z Gwiazdami”, ale zdecydowałam się w końcu spełnić prośby producentów. Już kilka lat temu mi to proponowano

Jak podkreśla Dagmara Kaźmierska, nie zależało jej na występie w tanecznym show Polsatu, ale producenci już od dłuższego czasu składali jej propozycję. Nie mogła jej jednak przyjąć, bo zmagała się z poważną kontuzją. Teraz stan zdrowia pozwala jej już na udział w tym programie i właśnie zaczęła treningi. Czternastą edycję „Tańca z Gwiazdami” będzie można oglądać już od 3 marca.