Newsy

Magdalena Różczka: W nas kobietach drzemie ogromna siła. Czegokolwiek się dotkniemy, robimy to z wielką pasją

2021-02-17  |  06:16

Dziś wieczorem premiera pierwszego odcinka nowego serialu TVN pod tytułem „Tajemnica zawodowa”. W główne role pary małżeńskiej wcielą się Magdalena Różczka i Cezary Pazura. Aktorka tłumaczy, że grana przez nią postać jest niezwykle ciekawa i skomplikowana. Widzowie poznają ją na życiowym rozdrożu, gdy jej spokojna codzienność zostanie niespodziewanie zachwiana i musi wrócić do zawodu. Różczka zaznacza, że serialowa historia doskonale oddaję siłę kobiet, ich determinację i zdecydowanie. Przyznaje, że temat, który podejmuje, jest niezwykle aktualny, ponieważ pogodzenie ze sobą obowiązków rodzinnych i aktywności zawodowej bywa bardzo trudne.

Główna bohaterka „Tajemnicy zawodowej”  to postać, z którą wiele kobiet może się utożsamić. Jest inteligentną i wykształconą kobietą, która po urodzeniu dzieci postanowiła zostać w domu i poświęcić się rodzinie. Aktorka zdradza, że fabuła serialu będzie niezwykle wciągająca. Opowieść o tajemnicach z przeszłości trzyma w napięciu już od pierwszych minut.

– W serialu gram Julię Żurawską. Moja bohaterka jest prawniczką, która tuż po ukończeniu studiów wpadła w domowe pielesze. Ze swoim mężem, lekarzem, ma dwie córki. Julia ostatnich kilkanaście lat spędziła, zajmując się głównie domem. Gdy ją poznajemy, jej świat wywraca się do góry nogami i wraca do zawodu. Wykonuje go z niezwykłą żarliwością. Postanawia być najlepszą prawniczką, jaką potrafi – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Magdalena Różczka.

Zdaniem aktorki ta historia doskonale oddaję naturę kobiet oraz to, jak waleczne i ambitne potrafią być. Tłumaczy, że spełnienie i poczucie szczęścia to bardzo indywidualne kwestie. W konsekwencji każdy odczuwa je, realizując się na innych polach. Niezwykle ważna jest jednak pasja do tego, czym zajmujemy się w życiu. Dzięki niej dużo łatwiej jest przezwyciężyć trudności.

– W nas kobietach drzemie ogromna siła. Czegokolwiek się dotkniemy, robimy to z wielką pasją. Czasem jest to praca zawodowa, innym razem działalność charytatywna, a niekiedy zajmowanie się domem. To zależy od sytuacji, wieku i chęci – zaznacza.

Jak podkreśla, macierzyństwo zdecydowanie zmienia priorytety. To dla kobiety źródło siły, ale też duże wyzwanie.

– Jesteśmy trochę w potrzasku. Każda z nas chce być najlepszą mamą na świecie – to jest priorytet. Jeżeli pragniemy spełniać się zawodowo, to tylko pod warunkiem, że w domu wszystko zrobiłyśmy na sto procent. Wtedy decydujemy się zadbać o sferę zawodową – mówi Magdalena Różczka.

Tak też jest zbudowana hierarchia wartości aktorki – to rodzinie poświęca większość czasu i energii.

Później ma mojej liście długo nie ma nic i dopiero potem pojawiają się zarówno prace zawodowe, jak i działalność charytatywna – mówi.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.