Newsy

Marcin Maciejczak: Moje wiersze opowiadają o rozstaniach, wizjach końca świata i samobójstwie. Ciekawi mnie i intryguje taka estetyka

2021-08-25  |  06:16

Wokalista podkreśla, że w swojej twórczości sięga po tematy trudne, nieoczywiste i dyskusyjne. Mroczne zagadnienia bowiem fascynują go, pobudzają jego wyobraźnię i kreatywność. Uważa jednak, że takie kontrowersyjne treści nie nadają się na debiutancką płytę. I choć na razie jego twórczość trafia do szuflady, to nie ukrywa, że marzy mu się album tylko z utworami napisanymi przez siebie albo tomik poezji.

Marcin Maciejczak pisze wiersze z nadzieją, że kiedyś zamienią się one w teksty piosenek. Na razie jednak utwory na jego pierwszą płytę napisali inni utalentowani twórcy, a młody wokalista podsuwał im pomysły. Z kolei jego autorska twórczość czeka w kolejce i niewykluczone, że kiedyś – delikatnie zmodyfikowana – ujrzy światło dzienne.

– Myślę, że moje wiersze są jeszcze bardziej prywatne niż ta płyta,. Kiedyś moi fani na pewno to usłyszą, może w jakichś piosenkach, bardzo będę się starał, żeby jakiś tekściarz pomógł mi ubrać któryś z moich wierszy w taki duży tekst. Te wiersze są dość kontrowersyjne, więc na razie na debiutancką płytę jeszcze nie czułem takiej potrzeby, żeby iść na takiego hardkora, chociaż na niej też znajdują się moje przemyślenia. Bardzo lubię szokować, ale uznałem, że teraz może lepiej delikatnie podejść. Oczywiście bardzo lubię odważnie się ubierać, tak trochę inaczej, lubię się wyróżniać, więc myślę, że kiedyś to będzie właśnie ta droga – mówi agencji Newseria Lifestyle Marcin Maciejczak.

Wokalista przyznaje, że tematyka jego wierszy może nieco szokować i na pewno skłoniłaby fanów do ożywionej dyskusji. Wiele osób zastanawiałoby się również, skąd u kilkunastolatka takie przemyślenia i zainteresowanie taką nietypową tematyką.

– Moje wiersze opowiadają o różnych sytuacjach, o rozstaniach, nieważne, czy to chodzi o przyjaźń, czy o coś bliższego, o przemyśleniach, o wizjach końca świata, o samobójstwie. Nie chcę tutaj straszyć, że mam jakieś ciemne myśli w głowie, po prostu ciekawi mnie i intryguje taka estetyka, też wizja końca świata, co by było, co bym zrobił w takiej sytuacji. Pisząc takie wiersze, mogę to sobie wyobrażać, wizualizować. To jest po prostu megaciekawe, niecodzienne – mówi.

Marcin Maciejczak podkreśla, że pisanie wierszy to dla niego odskocznia od szarej rzeczywistości. Rozwija wyobraźnię, pozwala poukładać myśli i przenieść się w nieco inną rzeczywistość.

– Cieszę się, że mam taką wyobraźnię, że po prostu potrafię sobie takie rzeczy wyobrazić i poczuć się, jakbym był w danej sytuacji. Bardzo lubię wchodzić w moje myśli i opisuję to – mówi piosenkarz.

Na razie Marcin Maciejczak nie dzieli się swoją twórczością z czytelnikami. Zapowiada, że musi te wiersze jeszcze przemyśleć i zastanowić się, w jaką formę je ubrać. Niewykluczone jednak, że kiedyś zostaną oszlifowane i trafią do publikacji.

– Te wiersze są w szufladzie. Myślę, że jeszcze długo pobędą, żebym też trochę sam dojrzał do tego. W głowie na pewno jestem dojrzały do tych tekstów, ale myślę, że po prostu dla tak młodego człowieka to trochę hardkorowe są takie tematy i nie chcę jeszcze tego dotykać na początku kariery. Wolę zostać przy melancholijnych, ale delikatnych utworach – mówi wokalista.

Debiutancki album Marcina Maciejczaka „Tamte dni” ukazał się 11 czerwca.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Alicja Węgorzewska: W Warszawskiej Operze Kameralnej sięgamy po rzadkie i trudne dzieła sprzed wieków. Chcemy zaprezentować widzom najwyższy kunszt

– Sukcesy Warszawskiej Opery Kameralnej to sukcesy całego zespołu. Każde ogniwo musi pracować na najwyższych obrotach i na najwyższym poziomie – podkreśla Alicja Węgorzewska. Dyrektor WOK wyjątkowo skutecznie działa na rzecz przywracania niezwykłych dzieł barokowych na scenę i zaprasza do współpracy nietuzinkowych artystów. W obliczu rosnącej dominacji sztucznej inteligencji i rewolucji technologicznej stara się udowodnić, że klasyka nie tylko przetrwała próbę czasu, ale i zyskała nową jakość. Efektem pracy wielu osób są nieprzeciętne produkcje, profesjonalnie zarejestrowane i odnoszące sukcesy na międzynarodowych konkursach.

Media

Anna Lewandowska: Są aż trzy odsłony „Czerwonego dywanu” w „Pytaniu na śniadanie”. Ten punkt naszego programu ma bardzo dobrą oglądalność

Prezenterka zaznacza, że cykl, który prowadzi, cieszy się dużym zainteresowaniem widzów. Z tego też względu twórcy „Pytania na śniadanie” postanowili dać jej więcej czasu antenowego. W październiku „Czerwony dywan” zyskał nie tylko nową scenografię, ale także nową odsłonę. Anna Lewandowska podkreśla, że pozyskiwanie najświeższych informacji z kręgów show-biznesowych i dzielenie się nimi z odbiorcami sprawia jej dużą przyjemność.

Problemy społeczne

Rok regularnej aktywności fizycznej wydłuża życie w zdrowiu o co najmniej rok. Zmniejsza też absencję chorobową w pracy

Roczny cykl regularnej aktywności fizycznej w połączeniu z edukacją zdrowotną znacząco redukuje ryzyko zdrowotne i poprawia kondycję – wynika z programu badawczego Zdrowa OdWaga przeprowadzonego przez Medicover. U uczestników badania poprawiły się wskaźniki zdrowotne, spadła też absencja chorobowa w pracy. – Wyliczyliśmy metodą naukową, że dzięki 12-miesięcznemu programowi zdobyli oni dodatkowy rok życia w lepszym zdrowiu – ocenia dr n. med. Piotr Soszyński, koordynator medyczny programu badawczego Zdrowa OdWaga.