Newsy

Margaret: na razie nie mam jeszcze wielkich emocji związanych z koncertem w Operze Leśnej

2017-05-15  |  06:50

Wokalistka będzie jedną z gwiazd Polsat SuperHit Festiwal 2017, który w tym roku odbędzie się w sopockiej Operze Leśnej. Zaśpiewa ubiegłoroczny przebój „Cool Me Down” w zupełnie nowej aranżacji. Gwiazda twierdzi, że na razie nie odczuwa ekscytacji przed występem w Operze Leśnej, jest jednak pewna, że emocje przyjdą, gdy tylko stanie na sopockiej scenie.

Tegoroczna edycja Polsat SuperHit Festiwal odbędzie się w dniach 26–28 maja. W pierwszym dniu imprezy na sopockiej scenie wystąpią gwiazdy, których płyty w okresie od stycznia 2016 do lutego 2017 pokryły się platyną, m.in. Agnieszka Chylińska, Ania Dąbrowska, Sarsa i Michał Szpak. W sobotę natomiast widzowie zgromadzeni w Operze Leśnej będą mogli zobaczyć artystów najchętniej słuchanych w rozgłośniach radiowych. Będzie wśród nich Sylwia Grzeszczuk, Natalia Nykiel, Grzegorz Hyży i Margaret.

– W Sopocie zaśpiewam piosenkę, która jest zupełnie nieznana, nosi tytuł „Cool Me Down”. Zupełna nowość. No, hit lata – żartuje wokalistka w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Singiel „Cool Me Down”, który w 2016 roku pokrył się podwójną platyną, utrzymany jest w klimacie elektropopu. Podczas koncertu w Sopocie Margaret wykona jednak ten kawałek w nieco zmienionej aranżacji.

Udaję się prosto do studia i będziemy to robić, więc dziś się okaże, czy to w ogóle ma sens, bo nieraz się wydaje, że po prostu klapa. Taki jest plan, ale co z tego wyjdzie, to zobaczymy mówi gwiazda.

Polsat SuperHit Festiwal 2017 to wydarzenie łączące kilka pokoleń polskich artystów oraz różne gatunki muzyczne. Na sopockiej scenie obok takich weteranów muzyki rozrywkowej jak Michał Bajor, Beata Kozidrak czy zespół T.Love wystąpią przedstawiciele młodego pokolenia polskich muzyków. Zgromadzona w Operze Leśnej publiczność usłyszy zarówno lekkie melodie popowe, jak i nostalgiczne piosenki z tekstami Wojciecha Młynarskiego. Margaret zapewnia jednak, że nie stresuje się występem na tak niecodziennym koncercie.

– Myślę że te emocje dopiero przyjdą, kiedy się tam znajdziemy i kiedy ta scena sopocka wybrzmi, to wtedy faktycznie są ogromne emocje, natomiast teraz to jesteśmy jeszcze w Warszawie, jest godzina dwunasta, wszystkim nam marzy się jeszcze łóżko, więc nie ma wielkich emocji – mówi gwiazda.

Scena w Operze Leśnej od ponad stu lat jest miejscem koncertów zarówno muzyki klasycznej, jak i współczesnej, festiwali, spektakli operowych oraz pokazów mody. Wystąpiły na niej takie gwiazdy polskiej muzyki jak Krystyna Prońko, Wojciech Młynarski, Hanna Banaszak i Grzegorz Turnau. Margaret twierdzi, że na dwa tygodnie przed występem nie odczuwa jeszcze wagi Opery Leśnej.

– Tak się mówi o tej Operze Leśnej, a tak trochę jeszcze w nią nie wierzę – mówi wokalistka.

Organizatorem Polsat SuperHit Festiwal 2017 jest Telewizja Polsat we współpracy m.in. z miastem Sopot oraz Związkiem Producentów Audio-Video.

Czytaj także

Kalendarium

Gwiazdy

Magda Gessler: Nigdy w życiu nie robiłam sobie nic na twarzy. Miałam paraliż nerwu trójdzielnego, przez co czasami wygląda ona nieregularnie

Gwiazda TVN często jest posądzana o poddawanie się zabiegom medycyny estetycznej, dlatego też nie ukrywa, że irytuje ją, gdy ktoś wmawia jej poprawianie urody. Restauratorka podkreśla, że nie ma czasu nawet na regularny masaż, a tym bardziej na spędzanie długich godzin w gabinetach medycyny estetycznej. Przyznaje, że na jej nieregularne rysy twarzy wpływ miał paraliż nerwu trójdzielnego.

Seriale

Violetta Arlak: chciałabym przebierać w scenariuszach jak w ulęgałkach. Niestety tak nie jest

Od moich bohaterek przejmuję filozofię, która stwierdza: idź do przodu, bądź odważna – mówi aktorka. Podkreśla, że nigdy się nie poddaje, a problemy traktuje jak drobne kamyki na drodze do celu, a nie poważne przeszkody. Nie ukrywa też, że chciałaby dostawać więcej scenariuszy i móc wybierać w ofertach ról.

 

Problemy społeczne

Rak piersi dla Polek to wciąż temat tabu. Strach przed chorobą i reakcją bliskich powstrzymuje je przed regularnymi badaniami

Mimo świadomości na temat konieczności wykonywania samobadania piersi oraz niezbędnych badań takich jak USG, czy mammografia, Polki nadal nie wykonują regularnych badań. Najczęstszymi powodami są lęk przed otrzymaniem diagnozy, trudnym leczeniem, naznaczeniem społecznym, czy obawa przed brakiem dostępu do terapii. Ten lęk każdego roku skutecznie powstrzymuje Polki przed regularnymi badaniami, rozmową o zdrowiu, a także poinformowaniem najbliższych o diagnozie raka piersi. Choroba jest wciąż tematem tabu, szczególnie gdy diagnoza ma postać zaawansowaną.

Media

Marek Krupski: marzy mi się talk show współprowadzony przez moją żonę. Chcemy częściej pracować razem

Żałuję, że tak późno zacząłem pracować z żoną – mówi aktor. Latem spotkał się z Magdaleną Modrą na planie drugiego sezonu serialu "Rodzinny interes", już myśli jednak o kolejnych wspólnych przedsięwzięciach. Jego zawodowym marzeniem jest talk show, który mógłby prowadzić z żoną.