Mówi: | Marianna Schreiber |
Marianna Schreiber: Nie jestem uzależniona od mediów społecznościowych. Nie chodzę z telefonem i nie nagrywam każdej minuty swojego życia na Instastories
Modelka zna plusy i minusy bycia osobą publiczną, ale zapewnia, że nie męczy ją bycie na świeczniku. Motywuje ją bowiem poczucie i przekonanie, że ma do wypełnienia ważną misję. Zależy jej na tym, by dotrzeć ze swoimi poglądami i spostrzeżeniami do wielu osób, a w tej kwestii media społecznościowe są bardzo dobrym pomostem. Dlatego też pokazuje w nich swoje codzienne życie, zarówno radości, jak i problemy czy trudne chwile, bo chce, żeby ludzie zobaczyli, jaka jest naprawdę.
Marianna Schreiber zapewnia, że nie czuje się niewolniczką portali społecznościowych, ale docenia ich rolę w promowaniu własnych działań. Jej zdaniem umiejętne poruszanie się w nich polega na tym, by umieć postawić granicę we właściwym miejscu.
– Nie jestem uzależniona od mediów społecznościowych. Jestem uzależniona od swojego dziecka, wręcz nie mogę się z nim rozstać. I to jest moje jedyne uzależnienie. Natomiast nie uważam, że funkcjonowanie w mediach społecznościowych, przekazywanie ludziom pewnych informacji, wypowiadanie własnego zdania to jest uzależnienie. Ja po prostu w nich jestem – mówi agencji Newseria Lifestyle Marianna Schreiber.
Modelka zaznacza, że jeśli chodzi o media społecznościowe, to zna umiar. Treści, zdjęcia i filmiki, które publikuje, są dobrze przemyślane. Chodzi jej bowiem o to, by pokazywać życie takim, jakie jest. Nie chce niczego ubarwiać, retuszować i poprawiać.
– Ludzie widzą, co myślę, co czuję i co robię. Czasami coś pokazuję, bo chcę, żeby ludzie zobaczyli tę prawdziwość we mnie, że to nie jest tylko pokazywanie raz w tygodniu pięknego zdjęcia, tylko prawdziwe życie zwykłej kobiety – mówi.
I choć niektórzy uważają, że pokazuje ona na Instagramie trochę za dużo swojego życia prywatnego, publikując chociażby relację z wizyty z córką u lekarza, to ona sama nie widzi w tym nic niestosownego.
– To nie jest tak, że chodzę z telefonem i każdą minutę swojego życia nagrywam na Instastories, bo nie dałabym rady wykonywać innych czynności. Myślę, że każdy ma swoje potrzeby, każdy postrzega inaczej wolność słowa, każdy ma swój pomysł na życie i swoje podejście do wielu rzeczy, również do social mediów, i ja mam właśnie takie – mówi Marianna Schreiber.
Modelka docenia to, że wiele osób właśnie za pośrednictwem Facebooka czy Instagrama próbuje nawiązać z nią kontakt. Jednocześnie zaznacza, że nikogo nie pozostawia bez odpowiedzi.
– Nie męczy mnie kontakt z ludźmi i ja właśnie chcę, żeby jak najwięcej osób się do mnie odzywało, chcę z nimi rozmawiać. To jest też budujące, że zwracają się do mnie osoby, które początkowo mają wątpliwości co do mnie i moich działań. Kiedy rozmawiamy, to ja te wątpliwości rozwiewam. I potem słyszę: Marianna, jestem już pewien, chcę ciebie wspierać, jestem za tobą. Albo: Marianna, wypowiadałem się kiedyś negatywnie na twój temat, a teraz myślę inaczej, przepraszam cię za to. Czy mi wybaczysz? – mówi.
Modelka przekonuje, że tylko poprzez bezpośredni kontakt z danym człowiekiem, poprzez rozmowę i wymianę poglądów można kogoś naprawdę poznać. Wizerunek osób publicznych wykreowany przez media i portale plotkarskie często bowiem rozmija się z rzeczywistością, stąd tyle hejtu i niesprawiedliwych ocen. Dlatego ona daje ludziom szansę na spotkanie czy konwersację w sieci, by mogły wyrobić sobie zdanie na jej temat na podstawie własnych spostrzeżeń, a nie internetowych artykułów czy komentarzy.
– Osoby, które kiedyś bardzo mocno mnie hejtowały, z wyzwiskami, teraz piszą: Marianna, wybacz mi, bo oceniałem cię przez pryzmat tabloidów, a widzę, że jesteś inna, że jesteś po prostu normalną, wartościową osobą, która chce dobrze, tylko ma problemy w tym względzie, że jest żoną ministra i każdy jej rzuca kłody pod nogi. I tak to wygląda, ludzie myślą, że mam parcie na szkło, bo próbuję głośno mówić o tym, co myślę i czego potrzebuję, ale ja robię to, bo inaczej po prostu bym zginęła w tym świecie – dodaje Marianna Schreiber.
Czytaj także
- 2024-11-25: Dane satelitarne w użyciu urbanistów i samorządowców. Mogą im służyć do przygotowania na zmiany klimatu
- 2024-11-26: Biologicznie życie człowieka może trwać 120–150 lat. Niezbędna jest jednak praca nad własnym zdrowiem
- 2024-09-23: Monika Miller: Troszkę odeszłam z polskiego show-biznesu, bo ja nie do końca do niego pasuję. Na co dzień nie czytam i nie mówię po polsku
- 2024-09-03: Po 2,5 roku wojny w Ukrainie temat bezpieczeństwa i odporności państwa pozostaje dominującym w debacie publicznej. Nie tylko w aspekcie militarnym
- 2024-09-11: Dobrostan psychiczny młodych się pogarsza. Krytycznie oceniają swoje relacje szkolne
- 2024-08-28: Listopadowe wybory w USA mogą się przełożyć na dalszy przebieg wojny w Ukrainie. Możliwy też wpływ na kampanię prezydencką w Polsce
- 2024-08-12: Agnieszka Hyży: Ja, Maciek Rock i Maciek Dowbor byliśmy taką świętą trójcą Polsatu. Ale my nie mamy tak mocnego miejsca i pomysłu na siebie w internecie jak Maciej Dowbor
- 2024-07-29: Młodym singlom coraz bardziej podoba się życie w pojedynkę. Znacząca zmiana w ciągu dekady
- 2024-07-12: Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu
- 2024-07-15: Małe i średnie firmy w UE zbyt wolno się cyfryzują. Polskie przedsiębiorstwa dużo poniżej unijnej średniej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Miuosh: Nie zawsze wygrywający muzyczne talent show robią potem dobre rzeczy. Często ci, którzy nie zaszli w nich daleko, są na scenie latami
Wokalista zasiada za stołem jurorskim „Must Be The Music” z nadzieją, że usłyszy takich solistów i zespoły, którzy naprawdę go zaintrygują. Przed uczestnikami nowej edycji kultowego programu Polsatu zatem nie lada wyzwanie. Muszą bowiem wzbudzić w Miuoshu taką ciekawość, że będzie chciał sprawdzić, czym zaskoczą go w kolejnych etapach i swoim „tak” być może otworzy im drzwi do kariery.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.