Newsy

Mariusz Czerkawski wydał przewodnik dla osób aktywnych „Bądź fit”

2014-05-14  |  06:15
Mówi:Mariusz Czerkawski
Funkcja:były polski hokeista, komentator sportowy
  • MP4
  • Były hokeista Mariusz Czerkawski napisał książka „Bądź fit”. Ma ona charakter przewodnika dla osób, które chcą prowadzić aktywny tryb życia. Czerkawski zachęca do zdrowej rywalizacji, a książka jest dla każdego, kto chce poczuć się lepiej w swoim ciele.

    Mariusz Czerkawski, były hokeista, a obecnie komentator sportowy, przyznaje, że każda okazja do uprawiania sportu jest dobra. Sam chętnie trenuje, nie tylko hokej.

    Jestem zawsze ambasadorem sportu, obojętnie czy to jest hokej, golf, bieganie, piłka nożna czy tenis. Nie chwaląc się, we wszystkim jestem całkiem niezły. Uwielbiam rywalizację i dlatego zachęcam ludzi do tego, żeby rzucili okiem i zobaczyli, coś tam znajdą dla siebie – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Mariusz Czerkawski.

    Według sportowca jego książka „Bądź fit” jest przewodnikiem dla osób, które chcą aktywnie spędzać czas wolny. Czerkawski proponuje nie tylko konkretne dyscypliny sportu, lecz także zabawy na świeżym powietrzu. Te ostatnie są idealne na pikniki i wyjazdy z rodziną czy ze znajomymi.

    W książce są opisane różnego rodzaju zabawy dla rodzin. Wydaje mi się, że rywalizacja między znajomymi lub rodzinami na jakichś piknikach to ciekawa forma, żeby zachęcić nas wszystkich do tego, żeby po prostu się ruszać, żeby uprawiać sport, dbać o siebie – tłumaczy Czerkawski.

    Ćwiczenia są podzielone na miesiące oraz tygodnie. Czerkawski zadbał o to, by każdy, kto sięgnie po książkę, mógł dopasować trening do swoich potrzeb.

    Zapraszam do fitness klubów, gdzie też można miło spędzić czas i wykorzystać dużo różnych rzeczy i nowych ćwiczeń. Ale nie wszyscy mają na to czas, nie wszyscy chcą kupować karnety i wydawać na to pieniądze, a chcieliby jednak zdrowo żyć i dobrze się z samym sobą czuć. W książce są ćwiczenia, które można robić w domu, biurze, gdziekolwiek – dodaje Czerkawski.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Edukacja

    Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

    Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

    Media

    Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

    Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

    Prawo

    Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

    Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.