Newsy

Szymon Majewski: nie będę nagle tańczył z gwiazdami czy rozjeżdżał się na lodzie. Lubię bawić ludzi

2016-09-13  |  06:50

Dziennikarz nie wyklucza powrotu do telewizji. Nie zamierza jednak występować w popularnych programach typu „Taniec z gwiazdami” lub „Azja Express”. Chciałby natomiast zrealizować program, w którym ciekawie pokazywałby niezbyt atrakcyjne turystycznie zakątki Polski, m.in. Wąchock i Radom.

Szymon Majewski zakończył karierę w telewizji w 2012 roku. Odejście z TVN nie zahamowało jednak jego kariery. Już kilka miesięcy wcześniej zaczął prowadzić poranny program w Radiu Eska, założył także własny kanał na YouTube, gdzie publikował kolejne odcinki swojego programu „Szymon Majewski SuperSam”. W 2014 roku związał się z warszawskim Och-Teatrem, gdzie wystawiał swój monodram „One Mąż Show”.

– Teraz napisałam monolog mojego przyjaciela razem z moimi kolegami, „Chamlet”, bo to o nim mowa, nie dawno miał premierę, bardzo fajnie poszło, więc zobaczymy mówi Szymon Majewski agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

„Chamlet” to komediowy monolog Michała Zielińskiego napisany przez Szymona Majewskiego, Marcina Sońtę i Łukasza Sychowicza. Dziennikarz twierdzi, że ma jeszcze wiele innych pomysłów na swoje dalsze życie zawodowe. Przyznaje, że niektóre z nich związane są z telewizją. Nie zamierza jednak wracać na mały ekran za wszelką cenę. Zapewnia, że jest zbyt zadziorny i niezależny.

– Nie będę nagle tańczył z gwiazdami czy rozjeżdżał się na lodzie. Lubię bawić ludzi, oczywiście niech to będzie śmiech komercyjny, ale po swojemu. Można zrobić coś ciekawie i można też zarobić przy tym pieniądze, ale żeby to było trochę z sensem – mówi Szymon Majewski.

Dziennikarz nie komentuje na razie nowego hitu stacji TVN, jakim ma być „Azja Express”. Jest to program, w którym szesnaście gwiazd m.in. Małgorzata Rozenek, Radosław Majdan i Agnieszka Włodarczyk, musi przemierzyć Azję, mając do dyspozycji zaledwie dolara dziennie. Majewski twierdzi, że jest to ciekawy format, nie wie jednak, czy wziąłby w nim udział, gdyby otrzymał taką propozycję od Edwarda Miszczaka, dyrektora programowego TVN. 

– Dyrektor wie, co ma do załatwienia. Jest jedna sprawa od paru lat, trzeba załatwić i wtedy możemy rozmawiać, na razie trzeba to załatwić, więc jak dyrektor załatwi tę sprawę, to wtedy będziemy rozmawiali – mówi Szymon Majewski.

Dziennikarz nie przepada również za formatami takimi jak planowany program TVN „Ślub od pierwszego wejrzenia”, którego uczestnicy zawierają małżeństwo, w ogóle się nie znając. Nie podoba mu się zbyt mocne ingerowanie w ludzkie emocje i eksperymentowanie z tak poważnymi sprawami jak małżeństwo i uczucia. Chętnie natomiast zrobiłby program, który w ciekawy sposób przedstawiałby niezbyt atrakcyjne turystycznie zakątki Polski.

– Chciałbym zrobić czarujący program o Radomiu albo np. pokazać fajnie Wąchock, zrobić ciekawy program o Łomży. Znaleźć jakieś kapitalne miejsca. Bo to, kurczę, łatwo pojechać do Wietnamu, pokazać palmy, ale Polskę pokazać w dobry sposób, dowcipny, może trochę ironiczny, ale i ciepły, to byłoby coś – mówi Szymon Majewski.

Dziennikarz widzi się także w mediach internetowych. Uważa, że internet daje ogromne możliwości, dzięki czemu objawiło się wielu utalentowanych, pomysłowych młodych ludzi. Swoje pomysły realizowali sami, nie będąc zależnymi od przełożonych. Ich zdolności weryfikowała jedynie widownia przed komputerem.

– To jest cudowna sprawa, internet pokazał tradycyjnym mediom taki znak, którego nie chcę tutaj wysyłać. I tu się taki ferment stworzył, że jedni i drudzy się sobą inspirują, to jest fajne – mówi Szymon Majewski.

Zdaniem dziennikarza w Polsce panuje obecnie specyficzna atmosfera, która z jednej strony ułatwia, a z drugiej strony utrudnia pracę satyrykom i kabareciarzom. Znów można operować aluzją, bowiem gdy władza jest zbyt restrykcyjna, ludzie chętnie uciekają w humor. Jednocześnie rządzący usiłują sprawować kontrolę nad artystami. On sam usiłuje żartować ze wszystkich ugrupowań obecnych na polskiej scenie politycznej.

– Non stop otrzymuję telefony bądź od jednych, bądź od drugich, że muszą mnie wziąć na dywanik, dlaczego zaśmiałem się z tego, zaśmiałem się z Mateusza Kijowskiego, to dzwoni znajoma z Izabelina i mówi: muszę cię wziąć na dywanik, nie wolno, teraz trzeba zająć stanowisko. Ja mówię: stanowisko to trzeba zająć 1 września, jak nas Niemcy napadną, wtedy wszyscy się spotkamy w jednym okopie – mówi Szymon Majewski.

Dziennikarz uważa też, że Polacy zbyt poważnie traktują politykę. Zupełnie niepotrzebnie jego zdaniem dochodzi na tym tle do nieporozumień rodzinnych. Sam przed wigilią Bożego Narodzenia ostrzegał dzieci, by nie poruszały pewnych tematów politycznych ze względu na różne poglądy bliskich.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca

Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.

Bankowość

Styczeń powinien przynieść wzrost popytu na hipoteki i sprzedaży mieszkań. Klientom pomogłyby obniżki stóp procentowych

W styczniu eksperci rynku nieruchomości spodziewają się wzrostu popytu na kredyty hipoteczne. Rezygnacja przez rząd z zapowiadanego programu Kredyt 0 proc. spowodowała, że do banków zwracają się klienci czekający do tej pory na rządowe dopłaty. Jak podkreśla założyciel serwisu Tabelaofert.pl, jest grupa klientów, którzy ze względu na sytuację rynkową i swoje finanse potrzebują wsparcia państwa, ale taka ingerencja nie byłaby potrzebna przy niższym poziomie stóp procentowych. Ewentualna pomoc państwa powinna obejmować premie dla oszczędzających na własne M.

Muzyka

Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę

Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.