Newsy

Michał Piróg: Patricia Kazadi jest dla mnie jak mentalna siostra. Chociaż trudna to przyjaźń

2016-10-19  |  07:10

Tancerz twierdzi, że przez długi czas był dla Patricii Kazadi wzorem. To od niego czerpała siłę do walki o siebie i przeciwstawienia się rasistowskim zaczepkom. Łączącą ich od kilkunastu lat przyjaźń gospodarz "Top Model" określa jako trudną, głównie z powodu silnych charakterów obydwojga.

Michał Piróg studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a od 19. roku życia profesjonalnie zajmuje się tańcem. Występował na deskach Kieleckiego Teatru Tańca, oraz warszawskiego Teatru Komedia i stołecznego Teatru Muzycznego Roma. Twierdzi, że do show biznesu trafił przez przypadek, nigdy bowiem nie zamierzał pracować w tej branży.

– Ja się śmieję, że ten show biznes na mnie trafił trochę jak przecena w sklepie, po prostu wchodzisz i była – mówi Michał Piróg agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Tancerz uważa, że praca w show biznesie ma swoje dobre i złe strony. Ubolewa jednak, że branża ta wymaga często rezygnacji z własnej osobowości i wykreowania siebie na nowo. Gospodarz "Top Model" twierdzi, że zna wielu artystów, których prywatne zachowanie i prawdziwy charakter znacznie odbiegają od powszechnie znanego wizerunku scenicznego.

– To jest smutne. Ale tak jest w innych zawodach tak samo. Jak jesteś lekarzem, adwokatem, też to wymaga od ciebie pewnych zachowań, więc cały czas coś udajemy – mówi Michał Piróg.

Tancerz zapewnia jednak, że także w show biznesie możliwa jest prawdziwa przyjaźń. Taka relacja od lat łączy go z Patricią Kazadi. Poznali się, gdy wokalistka, blisko 15 lat temu, przychodziła na prowadzone przez Michała Piroga zajęcia taneczne. Kluczem do szybko nawiązanego porozumienia była odmienność obojga.

– Patricia wychowywała się w Polsce jako ciemnoskóre dziecko, często miała prztyczki. Po latach mi powiedziała, że stałem się jej wzorem walki o siebie samego, dlatego że ona wiedziała, że jestem osobą homoseksualną i że jestem Żydem i ja sobie nic z tego nie robiłem – mówi Michał Piróg.

Artystka przyznała wówczas, że od swego nauczyciela tańca czerpała siłę do przeciwstawienia się dyskryminacji i nie przejmowania się zdaniem innych ludzi. Michał Piróg nie ukrywa jednak, że ich przyjaźń to nie łatwa relacja, oboje mają bowiem trudne charaktery. Tancerz traktuje jednak Patricię Kazadi jak swoją mentalną siostrę.

– Z pełną wyrozumiałością podchodzę do tego jak się zachowujemy. Ale co jest najfajniejsze, że umiemy zrozumieć siebie i znaleźć w tym wszystkim taki mianownik, który i jednemu i drugiemu robi dobrze, więc to chyba ważne – mówi Michał Piróg.

Wokalistka i tancerz chętnie spędzają razem wolny czas. W lecie wybrali się na wspólny, kilkudniowy wypad do Wenecji.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”

Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Prawo

Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.