Newsy

Michał Piróg: Patricia Kazadi jest dla mnie jak mentalna siostra. Chociaż trudna to przyjaźń

2016-10-19  |  07:10

Tancerz twierdzi, że przez długi czas był dla Patricii Kazadi wzorem. To od niego czerpała siłę do walki o siebie i przeciwstawienia się rasistowskim zaczepkom. Łączącą ich od kilkunastu lat przyjaźń gospodarz "Top Model" określa jako trudną, głównie z powodu silnych charakterów obydwojga.

Michał Piróg studiował filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a od 19. roku życia profesjonalnie zajmuje się tańcem. Występował na deskach Kieleckiego Teatru Tańca, oraz warszawskiego Teatru Komedia i stołecznego Teatru Muzycznego Roma. Twierdzi, że do show biznesu trafił przez przypadek, nigdy bowiem nie zamierzał pracować w tej branży.

– Ja się śmieję, że ten show biznes na mnie trafił trochę jak przecena w sklepie, po prostu wchodzisz i była – mówi Michał Piróg agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Tancerz uważa, że praca w show biznesie ma swoje dobre i złe strony. Ubolewa jednak, że branża ta wymaga często rezygnacji z własnej osobowości i wykreowania siebie na nowo. Gospodarz "Top Model" twierdzi, że zna wielu artystów, których prywatne zachowanie i prawdziwy charakter znacznie odbiegają od powszechnie znanego wizerunku scenicznego.

– To jest smutne. Ale tak jest w innych zawodach tak samo. Jak jesteś lekarzem, adwokatem, też to wymaga od ciebie pewnych zachowań, więc cały czas coś udajemy – mówi Michał Piróg.

Tancerz zapewnia jednak, że także w show biznesie możliwa jest prawdziwa przyjaźń. Taka relacja od lat łączy go z Patricią Kazadi. Poznali się, gdy wokalistka, blisko 15 lat temu, przychodziła na prowadzone przez Michała Piroga zajęcia taneczne. Kluczem do szybko nawiązanego porozumienia była odmienność obojga.

– Patricia wychowywała się w Polsce jako ciemnoskóre dziecko, często miała prztyczki. Po latach mi powiedziała, że stałem się jej wzorem walki o siebie samego, dlatego że ona wiedziała, że jestem osobą homoseksualną i że jestem Żydem i ja sobie nic z tego nie robiłem – mówi Michał Piróg.

Artystka przyznała wówczas, że od swego nauczyciela tańca czerpała siłę do przeciwstawienia się dyskryminacji i nie przejmowania się zdaniem innych ludzi. Michał Piróg nie ukrywa jednak, że ich przyjaźń to nie łatwa relacja, oboje mają bowiem trudne charaktery. Tancerz traktuje jednak Patricię Kazadi jak swoją mentalną siostrę.

– Z pełną wyrozumiałością podchodzę do tego jak się zachowujemy. Ale co jest najfajniejsze, że umiemy zrozumieć siebie i znaleźć w tym wszystkim taki mianownik, który i jednemu i drugiemu robi dobrze, więc to chyba ważne – mówi Michał Piróg.

Wokalistka i tancerz chętnie spędzają razem wolny czas. W lecie wybrali się na wspólny, kilkudniowy wypad do Wenecji.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Festiwal Biegowy Tauron 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Media

Kinga Sawczuk: Kiedyś nie potrafiłam marzyć i miałam kompleksy. W szkole czasami słyszałam, że mi się nie uda i że wstawiam głupie filmiki

Influencerka poprzez swoją działalność w social mediach stara się zmotywować ludzi do spełniania marzeń. Tłumaczy, że jeszcze parę lat temu nie wierzyła w siebie i brakowało jej odwagi. Postanowiła jednak stawić czoła wewnętrznym słabościom i lękom. Decyzja okazała się słuszna. Obecnie obserwuje ją na Instagramie ponad milion osób. Kinga Sawczuk chce wykorzystać popularność jak najlepiej. Niedawno premierę miała jej książka pod tytułem „Kompleksiara. Jak zaistnieć w necie i być sobą?”.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Media

Mariusz Pudzianowski: Zawsze miałem do siebie dystans. Podchodzę do programu „Anything Goes. Ale Jazda!” na luzie i dobrze się bawię

Zawodnik MMA bierze udział w nowym programie telewizyjnym emitowanym na TVP2  „Anything Goes. Ale Jazda!”. Tłumaczy, że jego formuła jest bardzo specyficzna i dlatego z pewnością nie każdy dobrze się w niej odnajdzie. Gwiazdy mają za zadanie rozbawić publiczność oraz widzów przed telewizorami. W konsekwencji muszą wykazać się kreatywnością, ale także sporym poczuciem humoru. Strongman zaznacza, że na planie produkcji czuje się bardzo komfortowo, ponieważ do życia podchodzi z dystansem i nie boi się nowych wyzwań.

Gwiazdy

Agata Załęcka: Preferuję minimalistyczny tryb życia. Oduczyłam się zbieractwa. Gromadzić należy jedynie wspomnienia

Aktorka stara się dbać o środowisko naturalne. Zaznacza, że ekologia w jej życiu zajmuje bardzo ważne miejsce. Agata Załęcka nie kupuje niepotrzebnych rzeczy, ponieważ nie lubi otaczać się nadmiarem produktów. Gdy otoczenie urządzone jest w minimalistycznym stylu, znacznie łatwiej jest się jej odnaleźć oraz skupić na poszczególnych zajęciach. Przyznaje, że coraz częściej rezygnuje również z mięsa. Jadłospis artystki przepełniają głównie warzywa i owoce, które pozwalają jednocześnie zadbać o sylwetkę oraz generować mniej plastiku.