Newsy

Michał Piróg przymierza się do napisania kolejnej książki i planuje dłuższy wyjazd za granicę

2015-02-25  |  06:55

Tematykę nowej publikacji Michał Piróg na razie trzyma w tajemnicy. Wiadomo tylko, że tym razem nie będzie to książka autobiograficzna. Choreograf zdradza, że już wkrótce wybiera się za granicę po to, by zebrać jak najwięcej materiałów potrzebnych do jej napisania.

Książka, o której myślimy. jest na razie w mojej wyobraźni. Muszę opuścić Polskę na kilka ładnych miesięcy, bo nie chcę ściemniać, tylko chcę faktycznie przeżywać to, czym bohaterowie będą się dzielili z czytelnikami – mówi  Michał Piróg w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Choreograf nie chce zdradzić ani jaka będzie tematyka książki, ani do jakiego kraju wybiera się na dokumentację. Zapewnia jednak, że dołoży wszelkich starań, by lektura była nie tylko ciekawa, lecz także by rzucała nowe światło na pewne problemy i zjawiska.

To jest bardzo trudna praca, zebranie materiałów, określenie bohatera, jego rysu psychologicznego, bo to już nie będzie książka o mnie, drugiej autobiografii na razie nie wydam – mówi choreograf.

Autobiografia choreografa „Chce żyć” trafiła na półki księgarń rok temu. Książka wzbudziła wiele sensacji, bo tancerz opisał w niej m.in. kilkuletni związek ze znanym wokalistą i ujawnił skłonności homoseksualne znanych osób. Choreograf podkreśla, że do pracy nad nową książką przystępuje bogatszy o liczne doświadczenia.

Przekonałem się przy pierwszej książce, którą pisaliśmy z Izą Bartosz, jaka to jest bardzo trudna praca. Mnie książka zabrała w inny wymiar, na 9 miesięcy odciąłem się od wszystkiego i od wszystkich, zwłaszcza że była to autobiografia, więc dla mnie też pewnego rodzaju psychoterapia – wspomina Michał Piróg.

Piróg tłumaczy, że na razie trudno mu określić, kiedy nowa książka będzie gotowa. Nie chce też ujawnić, czy nadał jej już jakiś tytuł, choćby roboczy.

Nie chcę nic mówić. Kiedyś w życiu powiedziałem kilku osobom, co chcę zrobić. Chodziło o spektakl teatralny. Kilka miesięcy później na deskach teatru obejrzałem identyczny spektakl. Nie chcę mówić, ale nie dlatego że ktoś może mi zabrać pomysł, tylko dlatego że nie chcę mieć później problemu z tym, kogo obarczyć winą za wygadanie się – tłumaczy tancerz.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Gwiazdy

Anna Korcz: Jurata jest najpiękniejsza na świecie. Skradła moje serce i przyjeżdżam tu od 30 lat

Aktorka tłumaczy, że ze wszystkich miejscowości położonych nad Morzem Bałtyckim Juratę darzy szczególnym sentymentem. Anna Korcz bardzo często ją odwiedza, w konsekwencji z łatwością zauważa zmiany, jakie zachodzą w zagospodarowaniu tamtejszego terenu. Otwarcie przyznaje, że nie wszystkie jej się podobają. Zaznacza, że estetyką nowo powstałych budowli często rządzi przypadek. To czyni zabudowę dużo mniej spójną i w rezultacie negatywnie wpływa na wygląd miasta.

 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Zdrowie

Michał Piróg: Kobiety chore na raka w ostatniej kolejności myślą o sobie. Chcą wyzdrowieć przede wszystkim dla dzieci

Tancerz wziął udział w tegorocznej edycji kampanii społecznej Dotykam = Wygrywam, której głównym celem jest profilaktyka raka piersi. Tłumaczy, że przez udział w akcji chce przede wszystkim wesprzeć swoje koleżanki, kobiety z rodziny i bliskie mu osoby, które borykają się z chorobą. Michał Piróg zwraca uwagę, że diagnoza zmienia w życiu kobiety i jej rodziny priorytety. Zauważa także, że podczas leczenia niezwykle ważne jest pozytywne myślenie. Patrzenie w przyszłość z optymizmem może nie tylko pomóc w kryzysowych momentach, lecz także realnie wpłynąć na przebieg choroby.

Teatr

Katarzyna Pakosińska: W trudnych czasach kulturę zawsze zostawia się na koniec. Artyści nie wiedzą, jak będzie wyglądać ich sytuacja

Aktorka tłumaczy, że wielomiesięczna pandemia bardzo dotkliwie wpłynęła na sektor kultury. Pozbawieni pracy artyści nie mogli liczyć na wsparcie, a ich sytuacja mimo upływu czasu nadal pozostaje trudna. Mimo wyraźnego kryzysu działania związane z usprawnieniem instytucji kulturalnych nadal nie są doprecyzowane. To powoduje, że aktorzy i muzycy zaczynają obawiać się o swoją przyszłość. Katarzyna Pakosińska pociesza jednak kolegów i koleżanki z branży. Tłumaczy, że nie należy tracić nadziei, ponieważ myśląc pozytywnie, można wiele zyskać.