Newsy

Michalina Sosna: Zawsze z utęsknieniem czekam na te ciepłe dni. Napędzają mnie do pracy

2019-04-26  |  06:45

Aktorka przyznaje, że wiosna optymistycznie nastraja ją do życia i mobilizuje do działania. Szybko zrzuca wtedy z siebie ciężkie, zimowe kurtki, wyciąga z szafy lżejsze ubrania i chętnie spędza czas na świeżym powietrzu. Lubi biegać, jeździć na rowerze, a w tym sezonie planuje też zainwestować w rolki.

– Zawsze z utęsknieniem czekam na te ciepłe dni i nie ukrywam, że po prostu jak tylko jest 12 stopni, to już bez kurtki, sam sweterek, jakaś bluzeczka i wychodzę. Cieszę się więc, że już jest coraz cieplej, bo to też napędza do pracy, napędza energię, można wyjść też wieczorem ze znajomymi, wiec to jest super – mówi agencji Newseria Lifestyle Michalina Sosna.

Aktorka przyznaje, że niezależnie od pory roku dba o swoją kondycję, bo tego wymaga od niej zawód, który wykonuje. Kiedy na zewnątrz jest zimno, ćwiczy w domu, natomiast gdy temperatura wzrasta, preferuje aktywność na świeżym powietrzu.

– Trzeba to ciało utrzymywać w dobrej formie. To też robi dobrze na moje zdrowie i dzięki temu czuję się lepiej, endorfiny się wydzielają, więc mam dużo więcej energii. Dużo ćwiczę w domu, a jak robi się ciepło, to biegam. Tak się składa, że nie mogę biegać zimą, bo zawsze choruję, mój organizm jakoś nie jest przystosowany do ujemnych temperatur, wiec nawet jeśli się ubiorę, opatulę, to nic to nie daje i na drugi dzień zawsze jestem chora. Więc bardzo się cieszę, że teraz mogę wyjść na zewnątrz i tam pobiegać – mówi Michalina Sosna.

Aktorka zapewnia jednak, że na joggingu się nie skończy. Dni są coraz dłuższe, dlatego trzeba się starać wykorzystać je maksymalnie.

– Uskuteczniam rower i w tym roku chcę zainwestować w rolki, zobaczymy, co z tego wyniknie. Hulajnoga już była w tamtym roku, a teraz stawiam na rolki i mam nadzieję, że trochę sobie na nich pojeżdżę – mówi Michalina Sosna.

Michalina Sosna nie kryje też satysfakcji z tego, że jej grafik zawodowy jest wypełniony niemal po brzegi. Aktorkę można teraz oglądać w kilku serialach.

– W lutym zaczęłam współpracę z serialem „Korona królów”, to już się powoli kończy, ale mamy jeszcze w zanadrzu kolejny sezon „W rytmie serca”. Ze swoją grupą kabaretową zakończyliśmy też w marcu pracę nad „La La Poland”, serialem satyrycznym. W maju szykują się zdjęcia do kolejnej części zdjęć serialu „Mały zgon”, który reżyseruje Juliusz Machulski. On będzie emitowany w Canal+. Czekam na to z utęsknieniem – mówi Michalina Sosna.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Partner sekcji zdrowie

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Gwiazdy

Milena Sadowska (Miss Polonia 2018): Przed wejściem na scenę dzwoniłam z płaczem do mamy. Bałam się, że nie dam rady

Po wygranej w konkursie piękności Milena Sadowska doskonale odnalazła się w roli nowej miss. W trakcie swojego „panowania” udzielała wywiadów, uczestniczyła w galach, brała udział w sesjach zdjęciowych oraz reprezentowała Polskę podczas wielu wyjazdów zagranicznych. Wspomina, że dzień konkursu był dla niej bardzo stresujący. Przed występem nie mogła pozbierać myśli i czuła się niepewnie. W pokonaniu strachu pomogli jej najbliżsi.

Farmacja

Skuteczne leczenie raka prostaty jest dostępne dopiero na etapie z przerzutami. Pacjentów z wcześniejszym stadium nowotworu nie obejmuje program lekowy

Rak prostaty jest już najczęściej występującym nowotworem u mężczyzn. Co roku diagnozuje się więcej zachorowań i w coraz młodszym wieku, nawet przed 50. rokiem życia. Ubiegły rok przyniósł pewną poprawę w leczeniu pacjentów z tym nowotworem, ale jest ono dostępne wyłącznie dla chorych z przerzutami. Pacjenci, u których rak prostaty jest oporny na kastrację, ale jeszcze nie dał przerzutów, nie mają dostępu do nowych leków. – Muszą więc czekać, aż ich stan się pogorszy – podkreślają lekarze i oceniają, że jest to nieetyczne. Polska w dalszym ciągu znacząco odbiega od państw Europy Zachodniej w leczeniu tego nowotworu.

 

Ochrona środowiska

W Europie brakuje miodu. Skala fałszowania tego produktu jest coraz większa

Europejscy konsumenci odczuwają niedobór miodu na rynku, ale pszczelarze nie są w stanie dostarczyć wystarczającej ilości tego produktu. Podobnie jest w Polsce, gdzie jest mało pasiek profesjonalnych, a liczba rodzin pszczelich rośnie zbyt wolno. Problemy i uwarunkowania branży sprawiają, że na sklepowe półki trafia miód importowany m.in. z Ukrainy i Chin. Rośnie też skala zjawiska fałszowania tego produktu.