Mówi: | Michel Moron |
Funkcja: | restaurator |
Michel Moron: Grażyna Kuroń jest mega dziewczyną i świetnie gotuje
W nowej edycji "MasterChefa" jest więcej luzu i zabawy – twierdzi restaurator. Jego zdaniem jest to zasługa nie tylko trójki jurorów o wesołym usposobieniu, ale także ciekawych uczestników. Michel Moron zapewnia też, że nie ma swojego faworyta do zwycięstwa, choć podziwia zdolności kulinarne Grażyny Kuroń.
6. edycja programu "MasterChef" wystartowała 10 września. Jurorami kulinarnego show stacji TVN po raz kolejny zostali: Magda Gessler, Anna Starmach oraz Michel Moron, którzy zgodnie twierdzą, że współpraca ta jest dla nich źródłem ogromnej satysfakcji. Wszyscy troje traktują ją nie tylko jako jeden z obowiązków zawodowych, ale przede wszystkim jako dobrą zabawę.
– Jest zabawa, musi być, dopóki nagranie Masterchef będzie zabawą dla nas, dla uczestników, mimo że to poważny konkurs, dopóty tak będzie, będzie udanie – mówi Michel Moron agencii informacyjnej Newseria Lifestyle.
Restaurator przyznaje również, że w obecnej edycji kulinarnego show jest więcej śmiechu niż w poprzednich sezonach, a atmosfera na planie jest znacznie luźniejsza. Przyznaje, że zarówno on, jak i Magda Gessler i Ania Starmach lubią się śmiać i robić żarty, w czym nie ustępują im niektórzy uczestnicy programu. Mimo rywalizacji wielu z nich zachowuje niezwykłą pogodę ducha i dowcipne usposobienie. Michel Moron twierdzi, że pomysły części uczestników są tak zabawne, że jurorzy nie są w stanie zachować powagi.
– Widzowie będą zaskoczeni, coś innego dzieje się w tej edycji Masterchef, jest więcej luzu, jest dużo uśmiechu, dużo żartu mimo że to poważny program i poważny konkurs, gdzie muszą gotować, w każdym odcinku jest zaskoczenie – mówi restaurator.
Michel Moron przyznaje, że widzi różnice w poziomie umiejętności kulinarnych czternaściorga uczestników. Jego zdaniem co najmniej czwórka amatorów gotowania nie jest dostatecznie przygotowana do rywalizacji o tytuł mistrza kuchni. Restaurator zdaje sobie jednak sprawę, że jest zbyt wcześnie, aby przesądzać o wyniku programu.
– Nawet w dniu finału nie można powiedzieć, kto wygra. To konkurs, wiesz ile może się dziać w konkursie? W trakcie gotowanie tyle może się zepsuć, tyle może się udać, trudno przewidzieć takie rzeczy – mówi juror.
Restaurator przyznaje, że wśród uczestników 6. edycji programu "MasterChef" są osoby, z którymi prywatnie rozumie się lepiej niż z innymi. Zapewnia jednak, że nie ma faworyta.
– Pamiętajmy, że mamy bardzo ciekawych ludzi, była córka Kuronia, która jest mega dziewczyną, lubiłem i lubię ją dalej, świetnie gotuje. Myślę, że to rodzinne – mówi Michel Moron.
Program "MasterChef" można oglądać w każdą niedzielę o godzinie 20.00 na antenie stacji TVN.
Czytaj także
- 2025-03-13: Patricia Kazadi: Maciek Rock jest dla mnie ogromną inspiracją. Uczę się od mistrza
- 2024-11-18: Maciej Rock: „Must Be the Music” to jeden z moich ulubionych programów. Szczególnie wspominam Korę
- 2025-01-03: Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
- 2024-12-06: Dawid Kwiatkowski: Nie nazwałbym się jurorem pobłażliwym, ale też nie jestem surowym oceniającym. Moje decyzje są sprawiedliwe i żadnej z nich nie żałuję
- 2024-11-28: Dawid Kwiatkowski: Uczestnicy „Must Be the Music” starają się zaczepiać nas na korytarzach. Ja uciekam, bo przed castingiem nie chcę wchodzić w żadne relacje
- 2024-11-25: Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny
- 2024-11-21: Miuosh: Czegoś takiego jak w studiu „Must Be the Music” jeszcze nie przeżyłem. To jest inny świat, to jest rozmach
- 2024-10-14: Margaret: 15 listopada wydaję kontynuację albumu „Siniaki i cekiny”. Zamykam to wszystko klamrą i czuję, że to otworzy mi drzwi na nowe
- 2024-05-31: Martyna Wojciechowska: Mamy tematy do „Kobiety na krańcu świata” na kolejnych 15 sezonów. Część bohaterek nie wie o moim istnieniu, ale ja je od dawna obserwuję
- 2024-03-08: Dorota Szelągowska: Chcę udowodnić widzom, że nie jestem w programie „MasterChef Nastolatki”, bo mam znaną twarz. Wnoszę coś wartościowego do tego formatu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.