Newsy

Mikołaj Roznerski: jestem rodzinnym człowiekiem, więc może kiedyś powiem „tak”

2016-03-07  |  06:50

Aktor nie wyklucza, że w przyszłości zdecyduje się na małżeństwo. Uważa siebie za człowieka rodzinnego, choć zauważa, że wartości te są coraz mniej popularne. Jego zdaniem współcześni ludzie są egoistycznie nastawieni do życia i unikają odpowiedzialności za rodzinę. Obecnie aktor gra w serialu Telewizji Polsat "Powiedz TAK!".

Mikołaj Roznerski uważa, że we współczesnym świecie wartości rodzinne uległy dewaluacji. Zdaniem aktora większość ludzi ma egoistyczne podejście do życia. Chcą oni żyć wyłącznie dla siebie, nie biorąc odpowiedzialności za małżonka lub dzieci.

Wartości, które były kiedyś, gdzieś się obniżyły, a ważniejsze jest coś innego. Jest oczywiście garstka ludzi, która walczy o wartości czysto rodzinne. Ale są ludzie, którzy żyją sami dla siebie i jest im z tym dobrze – mówi Mikołaj Roznerski agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktor nie krytykuje takiej postawy. Uważa bowiem, że każdy ma prawo do wyboru własnej drogi życiowej i kierowania się indywidualnymi wartościami.

Urodziliśmy się wolnymi ludźmi i mamy możliwość wyboru – mówi Mikołaj Roznerski.

Gwiazdor serialu "Powiedz TAK!" i „M jak miłość” ma obecnie 33 lata i jak dotąd nie zdecydował się na małżeństwo. Nie wyklucza natomiast, że w przyszłości podejmie taki krok. Zauważa jednak, że we współczesnym świecie mężczyznom coraz trudniej jest się oświadczyć wybrance.

Patrząc na liczbę singli w dzisiejszych czasach, to chyba trudno. Jestem bardziej rodzinny i może kiedyś tak się wydarzy, że to „tak” kiedyś powiem – mówi Mikołaj Roznerski.

Aktor przez pewien czas związany był z aktorką Martą Juras, z którą ma 4-letniego synka Antosia.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.