Newsy

Anna Bałoń: Już pierwsze dziewczyny po moim kursie modelingu chodzą po wybiegach

2013-10-08  |  11:15

Anna Bałoń uczy początkujące modelki tajników zawodu. Oczywiście nie robi tego sama. Poza uczestniczką Top Model, szkolenia prowadzi cały sztab specjalistów. Już widać pierwsze efekty. Dziewczyny, które skończyły kurs zaczynają pracować w modelingu.

Uczymy młode modelki i dziewczyny, jak pozować, jak chodzić po wybiegu, jak się ubierać, jak dobierać stylizacje do swojego typu sylwetki, do typu urody. Jak się malować, jak dobrać idealny makijaż do twarzy, jak się czesać – wylicza Bałoń i zastrzega, że nie tylko ona uczy początkujące modelki. Pomaga jej w tym sztab specjalistów.

Dziewczyny uczą się także odpowiedniego zachowania na castingach. Tak, żeby mogły je wygrywać.

Jest kurs autoprezentacji, czyli dziewczyny dowiadują się, jak się zachowywać, żeby przejść casting z sukcesem. Co zrobić, czego nie robić, jakie są wpadki modelek – opowiada Bałoń agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Dziewczyny uczą się też elementów prawnych. Modelki nie zawsze zdają sobie sprawę ze wszystkich rzeczy, które mogą być zawarte w umowach.

–  Mamy tutaj grono specjalistów, którzy naprawdę dużo przekazują modelkom i dziewczyny wychodzą zadowolone i odmienione. Zauważyłam, że po kursie są dużo pewniejsze siebie, robią więcej sesji, bardziej działają w modelingu, już niektóre dziewczyny ode mnie chodzą w pokazach –  chwali się Bałoń.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.