Newsy

Biel, czerń, złoto i koronki w najnowszej kolekcji Gosi Baczyńskiej

2014-06-24  |  11:30
Mówi:Gosia Baczyńska (projektanka)
Katarzyna Zielińska (aktorka)
Beata Sadowska (dziennikarka)
Tomasz Jacyków (stylista)
  • MP4
  • Stonowane kolory, również klasyczna biel i czerń, koronki i błyszczące materiały - to znaki rozpoznawcze najnowszej kolekcji Gosi Baczyńskiej, którą po raz pierwszy zaprezentowana w kraju. Wcześniej kolekcja na jesień/zimę 2014/2015 była już pokazywana podczas tegorocznego Paris Fashion Week. 

    Motywem przewodnim była opowieść o wędrówce, o czasach tuż powojennych, o przemieszczaniu się z kresów, o takim współczesnym nomadyzmie. Tak się budowała współczesna Europa, w której jesteśmy i w której mamy się dobrze – mówi
    agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Gosia Baczyńska.

    Na pokazie pojawili się m.in. Monika Olejnik z partnerem Tomaszem Zielińskim, Edyta Herbuś z Mariuszem Trelińskim, Katarzyna Zielińska, Tomasz Jacyków, Michał Piróg, Bogna Sworowska, Krzysztof Materna. Gwiazdy były zachwycone pokazem. Zielińska przyznała, że ceni projektantkę  m.in. za jej wyobraźnię oraz dobry gust w doborze materiałów.

     – Wszystko jest doskonałe, wyjątkowe. Oglądanie jej pokazu wygląda tak, że wszyscy siedzą prawie z otwartą buzią i tylko chcą zrobić zdjęcia i potem jeszcze raz przeglądnąć w domu. Piękne rzeczy. Taka sukienka wisi u mnie w szafie, sprzed roku, sprzed dwóch lat, i cały czas jest piękna i na czasie. Mogę ją założyć teraz na jakiś recital i wygląda wspaniale – powiedziała Katarzyna Zielińska, która kreację projektantki włożyła do ślubu. 

    Beata Sadowska, od lat stała bywalczyni pokazów mody Gosi Baczyńskiej, projektantkę chwali za profesjonalizm i znakomite krawiectwo.

    Ona potrafi z kobiety wydobyć jej kobiecość. Cenię ją za pazur, który ma, za niewyparzony język, za to, że zawsze mówi to, co myśli, za genialne poczucie humoru, za to, że jest sobą bez względu na okoliczności, a to bardzo rzadkie w show biznesie – podkreśla  Sadowska.

    Na pokaz przyszły także osoby, związane ze światem mody m.in. projektanci Tomasz Ossoliński i Robert Kupisz oraz Katarzyna Sokołowska i Tomasz Jacyków.

    –  Czarodziejska historia, oprawa muzyczna, światło, ta aleja i Gosia w swej kwintesencji Gosi, czyli artystka, która tworzy w tkaninie – mówi stylista Tomasz Jacyków.

    Pokazowi towarzyszyła klasyczna muzyka Fryderyka Chopina i Wojciecha Kilara w aranżacji Andrzeja Smolika.

    Przy tych klimatach to było oczywiste. Muzyka była piękna, przejmująca. Mam nadzieję, że ciarki przechodziły po plecach – mówi Baczyńska.

    Gosia Baczyńska jest absolwentką Wydziału Projektowania Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest laureatką wielu nagród. W ubiegłym roku otrzymała tytuł Kobiety Dekady "Glamour". Należy do grona ulubionych projektantów polskich gwiazd.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Muzyka

    Regionalne – Mazowieckie

    Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

    Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

    Problemy społeczne

    Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

    Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.