Newsy

Naszyjniki noszone na płaszczach nowym trendem w biżuterii

2014-05-02  |  06:00

Aktualnie w biżuterii można wyróżnić dwa wiodące trendy: biżuterię delikatną, często spersonalizowaną oraz bogatą, okazałą z mocnymi akcentami. W modzie jest również zakładanie dodatków bezpośrednio na ubranie, gdzie bransoletki przyozdabiają mankiety, a naszyjniki noszone są na koszulach i płaszczach.

Biżuterię można nosić na różne sposoby i tym samym akcentować swój styl. Ostatnim trendem, który pojawił się na wybiegach i w modzie ulicznej, jest noszenie biżuterii na okryciach.

  – Bardzo ciekawą koncepcją biżuteryjną jest nakładanie naszyjników, bransoletek na wierzch. Biżuteria nie ma być ukryta i nie służy tylko kreacjom bez wierzchnich okryć, ale również zakładamy ją właśnie na wierzch. Zatem bransoletki zakładane są na mankiet, jakieś naszyjniki na płaszcz – powiedziała agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Paulina Woicka z firmy biżuteryjnej Cocktail'me.

Trend noszenia biżuterii na płaszczach i kurtkach pojawił się za sprawą biżuterii z bogatymi, mocnymi wzorami. Tego typu biżuteria charakteryzuje się przepychem, czasem nawet przesadnym. Są to m.in ciężkie rockowe łańcuchy, wiele bransoletek albo duże kolczyki.

 – Bogata biżuteria nadaje się zarówno na co dzień, jak i do eleganckich, wieczorowych kreacji. Jednak w codziennych stylizacjach proponowałabym użyć jej do zwykłego białego T-shirtu czy jeansów, żeby stylizacja była prosta, a wzbogacona tą rockową, bogatą biżuterią – dodaje Paulina Woicka.

Obok przepychu i rockowego stylu możemy wyróżnić biżuterię delikatniejszą, bardziej spersonalizowaną, która jest niewidoczna. Będzie pasować do prostych, klasycznych kreacji zarówno na dzień, jak i na wieczór. Do takiej biżuterii należą jedwabne łańcuszki, drobne kamienie szlachetne czy małe kolczyki. Tak jak w przypadku biżuterii bogatej należy przestrzegać zasad dobrego gustu.

Jeżeli decydujemy się na delikatny łańcuszek, to już nie zakładamy bogatych kolczyków. Jeżeli zakładamy delikatną bransoletkę, to też nie zakładamy bogatych pierścionków. Musi być spójność w tym trendzie – radzi Paulina Woicka.
 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Telekomunikacja

Samotność coraz bardziej dotyka Polaków. Dla 90 proc. z nich problemem są też narastające podziały

Polacy coraz częściej czują się samotni i wyobcowani, mimo że technologia daje im nieograniczone możliwości komunikacji. Według badań 68 proc. społeczeństwa doświadcza samotności, a 90 proc. ma dość narastających podziałów. T-Mobile Polska rusza z platformą #BurzymyBariery, której celem jest zachęcenie Polaków do prawdziwego dialogu i eliminacja barier komunikacyjnych.

Gwiazdy

Malwina Wędzikowska: W dżungli przez miesiąc rewidowałam swoje życie. Przehulałam dużo czasu na toksycznych ludzi

Prezenterka jest teraz na takim etapie swojego życia, że oddala się od ludzi, którzy nie wnoszą w nie nic pozytywnego. Zamiast tracić czas na toksyczne relacje, inwestuje w rozwój osobisty, dużo czasu poświęca też na pracę i rozwijanie swoich pasji. Malwina Wędzikowska nie ukrywa też, że jest dumna z kontynuacji formatu „The Traitors. Zdrajcy” i wierzy, że druga edycja również przyciągnie przed telewizory wielu widzów.