Newsy

Rafał Grabias: Sukienka Polki podczas Miss Supranational to totalny niewypał. Projekt był jeszcze znośny, natomiast realizacja to była po prostu zdechła kura

2021-09-01  |  05:56

Sukienka, w której Natalia Balicka wystąpiła podczas finałowej gali Miss Supranational, wzbudziła ogromne kontrowersje. W założeniu miało być patriotycznie, ale teoria rozminęła się z praktyką i efekt był groteskowy, a wręcz karykaturalny. Projekt Eli Piorun stał się obiektem drwin i tematem wielu memów. Rafał Grabias bardzo współczuje modelce, która musiała zaprezentować się w takiej kreacji. Nie może też pojąć, dlaczego nikt nie zapanował nad odpowiednią realizacją tego projektu.

Podczas finału 12. edycji Miss Supranational, który odbył się w Nowym Sączu, zaprezentowało się 58 najpiękniejszych kobiet z całego świata. Polka zwróciła na siebie uwagę nie tylko ze względu na urodę, ale także nietuzinkową kreację. Natalia Balicka pojawiła się bowiem na scenie w czerwonej sukni przepasanej białym orłem w koronie. Projekt Eli Piorun, która odpowiada za stylizacje żony prezydenta RP Agaty Dudy, wywołał sporo kontrowersji. Mocno zdegustowany i zniesmaczony jest nim chociażby uczestnik programu „Królowe życia”.

– Według mnie jest to totalnym niewypałem, szkoda mi po prostu tej dziewczyny, która prawdopodobnie była już zmuszona założyć tę sukienkę – mówi Rafał Grabias.

Influencer, który przez wiele lat był partnerem projektanta futer Gabriela Seweryna, zna się na modzie i wie, jak wygląda każdy etap przygotowywania nowej kolekcji i projektowania poszczególnych części garderoby. W tym przypadku jednak trudno mu zrozumieć, jaką wizję artystyczną miała Ela Piorun i czym się kierowała, stawiając właśnie na taki fason.

– Przyznam szczerze, że nie wiem, co projektantka, autorka miała na myśli, bo zgłębiłem troszeczkę ten problem, bo to jest jednak niebywały problem, gdy reprezentuje się Polskę na scenie międzynarodowej, ponieważ projekt a realizacja to dwie inne rzeczy. Projekt był, powiedzmy sobie, jeszcze znośny, natomiast realizacja to była po prostu zdechła kura – mówi Rafał Grabias.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.