Newsy

Dawid Kwiatkowski: Zdarzyło mi się tańczyć przy disco polo. Na takich imprezach jak sylwester słucha się wszystkiego, zwłaszcza po kilku głębszych

2018-12-19  |  06:50

Muzyk zapewnia, że na „Sylwestra Marzeń” do Zakopanego szykuje dla swoich fanów kilka niespodzianek. Na razie nie chce zdradzać szczegółów, ale niewykluczone, że zaprezentuje tam własną interpretację popularnego przeboju. Wokalista cieszy się, że wraz z widzami Dwójki spędzi swoje urodziny i nie ukrywa, że zamierza się dobrze bawić, również w rytmach disco polo.

Sylwestrowa impreza TVP już po raz trzeci zostanie zorganizowana w zimowej stolicy Polski. Dawid Kwiatkowski natomiast pierwszy raz wystąpi na scenie pod Giewontem.

– Na sylwestra w Zakopanem przygotowuję swoje największe hity, wśród nich znajdzie się na pewno mój największy hit „Jesteś”, który w tym roku podbijał stacje radiowe, no i niespodzianki. Chciałbym zachęcić ludzi, żeby oglądali tego sylwestra – mówi agencji Newseria Dawid Kwiatkowski, wokalista.

Podczas „Sylwestra marzeń” z Dwójką wystąpią artyści reprezentujący różne gatunki muzyczne, wśród nich Sylwia Grzeszczak, Margaret, Marcin Miller, Sławomir, Zenon Martyniuk, Ricchi e Poveri oraz duet Al Bano i Romina Power.

– To jest dobry ruch, żeby ta muzyka była różna podczas takiego koncertu sylwestrowego. Myślę, że na imprezach sylwestrowych słucha się wszystkiego, to już nie jest ważne, zwłaszcza po kilku głębszych, więc bardzo fajnie, że jest młode pokolenie – tutaj się podpisuję – i takie, które na scenie jest już kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat, bardzo mnie to cieszy. Będziemy się bawić. Myślę, że tutaj pokolenie nie ma znaczenia i na scenie będzie jedna wielka zabawa – mówi Dawid Kwiatkowski.

W sezonie letnim Kwiatkowski często występuje również na okolicznościowych festynach, dożynkach i gminnych świętach. Niejednokrotnie miał więc już okazję stanąć na jednej scenie z artystami reprezentującymi muzykę disco polo. Nie ukrywa też, że i jemu zdarzyło się dobrze bawić przy takich rytmach.

– Zdarzyło mi się tańczyć przy disco polo. Jestem zdania, że kiedy słuchasz piosenki i pojawia ci się uśmiech na twarzy, nie ważne z jakiego powodu, czy ci się podoba piosenka, czy po prostu jest to dla ciebie zabawne, to oczywiście uśmiechaj się i nic nie mam tak naprawdę do disco polo. Super, bardzo się cieszę, to są królowie polskiej muzyki – mówi Dawid Kwiatkowski.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Artur Barciś: Często sąsiedzi nic o sobie nie wiedzą. Mój spektakl „Barabuum!” prowokuje do tego, żeby się poznać i podzielić swoimi skrytymi pragnieniami

– „Barabuum!” to dramat psychologiczny, farsa i komedia romantyczna w jednym – tak o swoim najnowszym spektaklu mówi reżyser. Artur Barciś zabiera widzów w emocjonalną i zwariowaną podróż przez małżeńskie życie dwóch par. Ich z pozoru normalne relacje zostają zaburzone podczas pewnego wieczoru w nowoczesnym mieszkaniu. Nieoczekiwane odkrycie zmienia sąsiedzkie i małżeńskie stosunki w arenę emocji, konfrontacji i głęboko skrywanych uczuć. Twórcy mają nadzieję, że ta sztuka pozwoli widzom spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy nie tylko na życie bohaterów, ale i na swoje własne.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.