Newsy

Krystyna Prońko zaśpiewała w duecie z młodym wokalistą Michałem Kaczmarkiem

2015-09-11  |  06:40

Michał Kaczmarek wspomina, że pomysł na duet z Krystyną Prońko zrodził się podczas współpracy przy innych projektach, ale dużo czasu minęło, zanim odważył się wyjść z tą propozycją. Utwór „Budzi się nowy dzień” to połączenie dwóch muzycznych pokoleń – ucznia i mistrza. Artystka przyznaje, że zawsze jest otwarta na nowe doświadczenia, a ta kompozycja od razu przypadła jej do gustu.

Z panią Krystyną znamy się od wielu lat, poznaliśmy się na festiwalu jazzowym w Koszalinie, na warsztatach. Wracając z jednego z wspólnych koncertów ,nieśmiało zaproponowałem duet i udało się, pani Krystyna entuzjastycznie do tego podeszła – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Michał Kaczmarek, wokalista.

Na początku podeszłam do tego z pewną rezerwą, ale jak już usłyszałam, o co chodzi, to było to tak przekonujące, że już wtedy nie było problemu. Okazało się, że my całkiem dobrze ze sobą brzmimy, więc to już było pewne, że do tego dojdzie. Nagraliśmy i rzeczywiście się sprawdziło – mówi Krystyna Prońko.

Słowa i muzykę do utworu „Budzi się nowy dzień” napisał Michał Kaczmarek.  

Kiedy już skomponowałem utwór i słuchałem go, to ewidentnie słyszałem barwę pani Krystyny i wtedy to był ten moment, kiedy właśnie powiedziałem: „No dobra, nie stresuj się, zadzwoń, zaproponuj” – wspomina wokalista.

Mówię to z pełną odpowiedzialnością i bez kadzenia. Mnie się po prostu ta piosenka podoba, ma dużo dobrej energii, takiej jasnej, świetlistej i to jest dobry numer. Jeśli ktoś tego nie słyszy albo uważa inaczej, to myślę, że powinien po raz drugi tego posłuchać – podkreśla Krystyna Prońko.

Wokalista przyznaje, że Krystyna Prońko jest dla niego wokalnym autorytetem i to, że zgodziła się zaśpiewać jego utwór, traktuje jako ogromne wyróżnienie i zaszczyt.

Współpraca i przygotowania do nagrań były bardzo owocne i pouczające. Pani Krystyna, wykładając na uczelni, uczyła adeptów sztuki muzycznej, a ja mogę prywatnie nauczyć się od niej wielu rzeczy. To są chwile, w których można otrzymać bardzo dużą dawkę energii ze sfery życiowej i muzycznej – podkreśla Kaczmarek.

Krystyna Prońko tłumaczy, że jeśli tylko widzi potencjał i kreatywność drugiej strony, to zawsze jest otwarta na współpracę.

– Biorę udział w różnych rzeczach, które mnie interesują, nie odmawiam, jak mi ktoś proponuje i podoba mi się projekt. I stąd są później takie sytuacje jak np. „Męskie Granie”, a to jeden duet, a to drugi duet – mówi Krystyna Prońko

Michał Kaczmarek jest laureatem wielu przeglądów muzycznych, m.in. Ogólnopolskiego Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca bicie” i Ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Talentów „Niemen Non Stop”. W 2013 roku reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Słowiańskiej „Slovianski Bazaar” na Białorusi, w Witebsku. Jako pierwszy Polak zdobył Grand Prix. Jego debiutancki album „Czekając na miłość” z 2011 roku był owocem współpracy z Adamem Konkolem.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Artur Barciś: Odkąd mieszkam na wsi, znam dużo więcej sąsiadów, niż kiedy mieszkałem w bloku. W miastach poznawanie ludzi nie bardzo nas interesuje

W spektaklu „Barabuum!” wyreżyserowanym przez Artura Barcisia pewna para postanawia zainteresować się życiem swoich sąsiadów i bliżej ich poznać. Ta znajomość z czasem przeradza się jednak w zupełnie nieoczywistą relację. Aktor podkreśla, że choć jest to historia z przymrużeniem oka, to jednak powinna zachęcić do przemyśleń. Jego zdaniem warto pokonać nieśmiałość i otworzyć się na nowe znajomości. Jak przyznaje, on sam prywatnie utrzymuje dobre kontakty ze swoimi sąsiadami i każda z tych osób wnosi do jego życia coś wartościowego.

Gwiazdy

Rafał Zawierucha: Nie ma nic piękniejszego w życiu niż posiadanie dziecka. Uwielbiam wracać do domu do moich cudownych dziewczyn i spędzać z nimi czas

Aktor niedawno został ojcem i jak zapewnia, doskonale czuje się w domowych pieleszach przy żonie i córeczce. Dużą radość sprawia mu opieka nad maleństwem i pomoc ukochanej w codziennych czynnościach. Teraz stara się więc tak układać swój zawodowy grafik, by jak najwięcej czasu spędzać z rodziną.

IT i technologie

Mobilne USG umożliwia dokładniejszą diagnostykę na miejscu wypadku. Z tym sprzętem jeździ coraz więcej karetek w Polsce

Badanie ultrasonograficzne jest podstawą diagnostyki w medycynie, a aparat USG znajduje się już na wyposażeniu każdego szpitala. Dzięki rozwojowi technologii urządzenia te doczekały się także mobilnej wersji, która jest łatwa w transporcie, a jednocześnie zachowuje wysokiej jakości obraz. Ten sprzęt jest coraz częściej wyposażeniem karetek ratunkowych. – W ramach umowy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Philips dostarczył 155 takich mobilnych ultrasonografów do 90 stacji ratownictwa w całej Polsce – mówi Michał Szczechula z Philips. Teraz ratownicy szkolą się z ich obsługi.