Mówi: | Karolina Raas Kiesner (wokal) Tymoteusz Miłowanow (gitara) Zbyszek Grochowski (bas, kontrabas) |
Firma: | Zespół The Cookies |
W marcu debiut The Cookies
Zespół nie podpisał do tej pory umowy z żadną wytwórnią, jednak muzycy nie widzą problemu w wydaniu albumu na własną rękę.
– Uczymy się nowych rzeczy, zbieramy kontakty. Było już parę rozmów, niektóre w dalszym ciągu trwają. Mamy kilka ścieżek do wyboru. Możemy wydać się sami, ale gdy pojawi się na horyzoncie jakaś wytwórnia to skorzystamy z jej pomocy – mówi piosenkarka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Nad produkcją krążka czuwał Aleksander Molak, znany lepiej jako Olo Mothashipp. Do tej pory współpracował m.in.: z Mariką, Lulu, Junior Boys oraz Vavamuffin. Członkowie zespołu nie kryją zadowolenia ze współpracy z tak dobrym producentem.
– Z Olo pracuje się bezproblemowo. Najpierw my przedstawiamy mu naszą koncepcję, a potem on mówi jak on to widzi. Takiego komfortu pracy nie miałem jeszcze z żadnym producentem. Wiadomo, co trzeba robić, a mimo to mamy swobodę działania – mówi basista grupy Zbyszek Grochowski.
Materiał na płytę nagrano w 2013 roku w MAQ Studio oraz Western Jive. Masteringu płyty dokonał Jacek Gawłowski, jeden z najbardziej cenionych polskich specjalistów w tej dziedzinie.
– Na próbach trwały dyskusję na temat tego, jak nazwiemy styl, w którym tworzymy. Trzeba by używać 15 gatunków muzyki, by określić naszą twórczość. Ludzie na koncertach stwierdzają, że mamy muzyczne ADHD. Słuchacz jest przygotowany na odbiór ballady, a nagle słyszy dubstepowe bity, a jeszcze później pojawia się drum and bass. Fanom podoba się takie szaleństwo – dodaje wokalistka.
Wyjątkowo dobrze z muzyką zespołu komponuje się głos Karoliny Raas Kiesner. Jej mocny wokal wręcz idealnie pasuje do czarnych brzmień.
– Dla mnie rapowanie to ulepszanie swojego warsztatu muzycznego. Śpiewu jazzowego uczyłam się od jazzmanów, a śpiewu operowego od śpiewaczki. Z rapowaniem było inaczej. Pewnego dnia moi znajomi powiedzieli mi, żebym spróbowała robić to częściej, bo robię to w dobrym tempie – tłumaczy Kiesner.
Wydanie płyty to nie jedyne plany grupy. Formacja wiosną wyruszy także w tournée po Polsce.
– Obecnie ustalamy trasę koncertową. Chcemy zacząć ją w marcu i skończyć w kwietniu. Mamy zamiar zagrać w całej Polsce, postaramy się też wyjechać przynajmniej raz za granicę – wyjaśnia Grochowski.
Czytaj także
- 2025-05-21: Tadeusz Drozda: Po 52 latach kariery na estradzie wystąpię nie jako artysta kabaretowy, ale jako piosenkarz. Jak przed każdym debiutem jest trema
- 2025-02-06: Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne
- 2025-01-29: Karolina Pilarczyk: To jest karygodne, że ktoś ma kilkukrotnie zabrane prawo jazdy, a dalej pijany wsiada za kierownicę. Taka osoba powinna iść do więzienia
- 2025-02-20: Karolina Pilarczyk: Mamy świetnych sportowców w każdej dyscyplinie, tylko nie piłce nożnej. Rządzący ich nie dostrzegają i nie dają odpowiedniego wsparcia
- 2025-01-17: Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca
- 2024-10-22: Cezary Pazura: Jako reżyser filmu „Weekend” dostałem manto od branży i spokorniałem. Ale chętnie bym jeszcze raz stanął za kamerą
- 2024-02-21: Joanna Trzepiecińska i Tomasz Dedek znowu małżeństwem. Aktorzy grają parę w spektaklu „Jak Zabłocki na mydle”
- 2023-12-20: Edyta Zając: Prezenty świąteczne dla bliskich kolekcjonuję już od pół roku. Po prostu lubię być przygotowana
- 2023-04-25: Julia Kamińska: Debiutuję jako autorka tekstów do moich piosenek, sama napisałam też scenariusz do teledysku. Daje mi to niezwykłe poczucie wolności
- 2022-10-24: Michał Bajor: Nie wierzę, że jestem już na scenie niemal pół wieku. Pamiętam swoje pierwsze honoraria, bo wtedy uznałem, że zacząłem naprawdę pracować
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.