Mówi: | Marcin Kindla |
Funkcja: | wokalista, kompozytor |
W październiku ukaże się drugi album Marcina Kindli
15 października na półki sklepowe trafi druga solowa płyta Marcina Kindli, wokalisty, producenta i autora tekstów. Album promują utwory „Po prostu wróć” oraz „Da się żyć”. Muzyk zaplanował również specjalną, akustyczną trasę koncertową.
Nowa płyta Kindli została w całości napisana oraz wyprodukowana przez muzyka. Artysta zdecydował się także nieco zmienić stylistykę, w której dotychczas tworzył.
– Nowy album w porównaniu z debiutem jest mocniej powiązany ze mną. Jestem autorem wszystkich piosenek i od razu będzie można to usłyszeć. Każda kompozycja, którą napisałem, wydaję mi się najlepszym utworem na świecie. Brzmieniowo zdecydowanie uciekam w stronę akustycznych instrumentów i bardziej minimalistycznego brzmienia. Będzie bardziej nostalgicznie i emocjonalnie – mówi Kindla agencji Newseria Lifestyle.
Muzyk zapowiada także, że jesienią rozpocznie specjalne tournée po radiostacjach, w których będzie prezentował utwory ze swojej płyty.
– Równolegle z promocją płyty ruszam w akustyczną trasę koncertową po stacjach radiowych, mieszczących się w regionalnych oddziałach Polskiego Radia – zapowiada artysta.
Przygotowywanie solowej płyty nie było jedynym zajęciem Kindli w tym roku. Muzyk został producentem albumu Tomasza Luberta „Z miłości do muzyki”. Wystąpił również gościnnie w utworze „To chyba koniec”. Jak przyznaje, pisanie i aranżacja utworów jest dla niego o wiele ciekawszym zajęciem niż samo śpiewanie.
– Gdybym musiał wybrać, to bez wahania zdecydowałbym się na pisanie piosenek oraz ich produkcję. Śpiewanie to mniejsza część mojej pracy, zdecydowanie więcej radości przynosi mi kreowanie muzyki dla innych artystów. Nie znaczy to, że męczę się przy śpiewaniu swoich piosenek, bo daje mi to mnóstwo radości – stwierdza wokalista.
Marcin Kindla dotychczas współpracował m.in. z Ewą Farną, Jackiem Stachurskim oraz Andrzejem Rybińskim.
– Współpraca z artystami, z którymi w danym chwili pracuję, daje mi dużo inspiracji. Są to przełomowe momenty w moim życiu. Wszystko zaczęło się od pisania piosenek dla Jacka Stachurskiego. To był ten moment w jego karierze, kiedy wpuszczono go na salony. Po raz pierwszy pojawił się w Opolu, dostał Superjedynkę, a także zaczął być puszczany w radiu i telewizji. Z Jackiem współpracujemy do dziś i ta współpraca jest całkiem fajna – dodaje kompozytor.
Pierwsza solowa płyta Marcina Kindli „Tu i teraz” ukazała się we wrześniu 2011 roku. Edycja specjalna albumu pojawiła się na rynku w czerwcu 2012 roku.
![Katarzyna Zielińska nagrywa płytę. Pracuje też nad recitalem żydowskim Wszystkie newsy](/files/1111980533/foto_1,w_300,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Katarzyna Zielińska nagrywa płytę. Pracuje też nad recitalem żydowskim
![Tancerz z teledysku Gosi Andrzejewicz nowym idolem nastolatek](/files/1111980533/1577213284_sebastian_kowalczyk,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Tancerz z teledysku Gosi Andrzejewicz nowym idolem nastolatek
![Mateusz Krautwurst z „The voice of Poland” najnowszy teledysk nagrywał ponad rok](/files/1111980533/1780463101_mateusz_krautwurst_OK,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Mateusz Krautwurst z „The voice of Poland” najnowszy teledysk nagrywał ponad rok
Czytaj także
- 2025-01-28: Europoseł AfD: Elon Musk poprawił nasz wizerunek za granicą. Jego wsparcie nam pomaga
- 2025-02-05: Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
- 2024-12-30: Krystian Ochman: Takich utworów jak „Bohemian Rhapsody” czy „Somebody to Love” to ja bym nie dotykał. Generalnie to chcę odejść od coverów i śpiewać swoje utwory
- 2025-01-27: Krystian Ochman: Gram na trąbce i na fortepianie. Nie mogę jednak ćwiczyć w domu, bo sąsiedzi interweniują
- 2024-12-19: Luna: Pewni ludzie i sytuacje mi nie służyły. Musiałam się oddzielić od przeszłości i zacząć nowy rozdział w swoim życiu
- 2024-12-27: Luna: Ostatnio cierpię na nadprodukcję twórczą. Eurowizja przyniosła mi zbyt dużo weny artystycznej i z tyłu głowy są już dwa kolejne albumy
- 2024-12-11: Miuosh: Trwa wielkie odliczanie do trasy koncertowej „Pieśni Współczesne. Tom II”. Biletów praktycznie już nie ma, więc dodajemy kolejne terminy
- 2024-11-12: Tomasz Tylicki: W programach na żywo jak „Pytanie na śniadanie” niezbędna jest swoboda. Jeżeli scenariusz za dużo by nam narzucał, to byłoby sztywno
- 2024-11-22: Tomasz Tylicki: Moje psy raz mieszkają u mnie, raz u moich rodziców. Tak sobie po prostu wędrują i jest im dobrze
- 2024-10-14: Margaret: 15 listopada wydaję kontynuację albumu „Siniaki i cekiny”. Zamykam to wszystko klamrą i czuję, że to otworzy mi drzwi na nowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Media
![](/files/1922771799/kszczot-program-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
![](/files/1922771799/bukowska-tomczak-alkohol-foto2,w_133,_small.jpg)
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
![](/files/1922771799/medycyna-ai-foto,w_133,_small.jpg)
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.