Newsy

Naszyjniki noszone na płaszczach nowym trendem w biżuterii

2014-05-02  |  06:00

Aktualnie w biżuterii można wyróżnić dwa wiodące trendy: biżuterię delikatną, często spersonalizowaną oraz bogatą, okazałą z mocnymi akcentami. W modzie jest również zakładanie dodatków bezpośrednio na ubranie, gdzie bransoletki przyozdabiają mankiety, a naszyjniki noszone są na koszulach i płaszczach.

Biżuterię można nosić na różne sposoby i tym samym akcentować swój styl. Ostatnim trendem, który pojawił się na wybiegach i w modzie ulicznej, jest noszenie biżuterii na okryciach.

  – Bardzo ciekawą koncepcją biżuteryjną jest nakładanie naszyjników, bransoletek na wierzch. Biżuteria nie ma być ukryta i nie służy tylko kreacjom bez wierzchnich okryć, ale również zakładamy ją właśnie na wierzch. Zatem bransoletki zakładane są na mankiet, jakieś naszyjniki na płaszcz – powiedziała agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Paulina Woicka z firmy biżuteryjnej Cocktail'me.

Trend noszenia biżuterii na płaszczach i kurtkach pojawił się za sprawą biżuterii z bogatymi, mocnymi wzorami. Tego typu biżuteria charakteryzuje się przepychem, czasem nawet przesadnym. Są to m.in ciężkie rockowe łańcuchy, wiele bransoletek albo duże kolczyki.

 – Bogata biżuteria nadaje się zarówno na co dzień, jak i do eleganckich, wieczorowych kreacji. Jednak w codziennych stylizacjach proponowałabym użyć jej do zwykłego białego T-shirtu czy jeansów, żeby stylizacja była prosta, a wzbogacona tą rockową, bogatą biżuterią – dodaje Paulina Woicka.

Obok przepychu i rockowego stylu możemy wyróżnić biżuterię delikatniejszą, bardziej spersonalizowaną, która jest niewidoczna. Będzie pasować do prostych, klasycznych kreacji zarówno na dzień, jak i na wieczór. Do takiej biżuterii należą jedwabne łańcuszki, drobne kamienie szlachetne czy małe kolczyki. Tak jak w przypadku biżuterii bogatej należy przestrzegać zasad dobrego gustu.

Jeżeli decydujemy się na delikatny łańcuszek, to już nie zakładamy bogatych kolczyków. Jeżeli zakładamy delikatną bransoletkę, to też nie zakładamy bogatych pierścionków. Musi być spójność w tym trendzie – radzi Paulina Woicka.
 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.