Newsy

Ola Ciupa: chciałabym spędzić Boże Narodzenie i sylwestra na Dominikanie

2018-11-13  |  06:11

Modelka przyznaje, że chce już odpocząć od pracy, od miejsc, które ją na co dzień otaczają, i zachłysnąć się czymś zupełnie nowym. Nie może się więc doczekać, kiedy wreszcie spakuje walizki i wyjedzie na upragniony urlop. W grudniu modelka planuje polecieć na Dominikanę.

Ola Ciupa wyjaśnia, że na egzotyczne wakacje wyjeżdża zazwyczaj zimą. Latem większość czasu spędza bowiem nad polskim morzem, gdzie łączy wypoczynek z pracą. W nadmorskich kurortach spotka się z fanami podczas przeróżnych eventów i na najgorętszych dyskotekach. Natomiast kiedy kończy się sezon, a w kraju robi się zimno, szaro i ponuro, wyjeżdża za granicę, by wygrzewać się na urokliwych plażach.

– Chciałabym wyjechać na sylwestra, być może będzie to Dominikana, w najbliższym czasie będę miała to wszystko dograne. Myślałam, że wyjadę już jakoś teraz na dniach, ale wiadomo, że zawsze, kiedy mam pracę, to wybiorę pracę, a nie zrezygnuję z niej na poczet wakacji. Pomyślałam więc, że święta Bożego Narodzenia czy sylwester to będzie właśnie ten moment, kiedy już będę mogła odpuścić i wyjechać na wakacje – mówi agencji Newseria Lifestyle Ola Ciupa, modelka, DJ.

Ciupa niezwykle miło wspomina swoje ostatnie wyjazdy na Majorkę i do Tunezji. Ma też nadzieję, że wyjazd na Dominikanę dojdzie do skutku i uda jej się spędzić tam najlepszego sylwestra w swoim życiu.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.