Newsy

Oliver Waimea, twórca znanego bloga VANITAs: wiele kobiet w Polsce nie potrafi się malować

2014-02-19  |  06:30
Oliver Waimea, twórcą bloga modowego VANITAs uważa, że wiele kobiet nie potrafi się malować i zadbać o cerę. Dlatego chce pójść o krok dalej niż prowadzenie bloga, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Zamierza prowadzić kursy dotyczące makijażu i podstaw pielęgnacji cery.

Oliver Waimea zasłynął jako bloger modowy. Z wykształcenia jest jednak wizażystą i tym zajmuje się na co dzień. Wizażysta chce przekazać kobietom swoją wiedzę bezpośrednio. W tym celu zorganizuje kursy, na których będzie uczył, jak dzięki makijażowi wydobyć atuty swojej urody.

Będę uczył podstaw, ale też zaawansowanych rzeczy, na przykład modelowania twarzy czy używania różu, co wydaje się proste, ale tak naprawdę dziewczyny nie potrafią tego robić. Pokażę też jak zrobić smoky eyes i przedstawię podstawy dziennego makijażu – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Oliver Waimea.

Wizażysta chce przekazać wiedzę nie tylko dotyczącą samego makijażu, lecz także podstawowej pielęgnacji cery.

Niektóre dziewczyny po prostu nie dbają o cerę. Chciałbym również to przybliżyć: pielęgnację twarzy, składniki różnych kremów - co, jak, na co działa. Także same podstawy pielęgnacji i oczywiście później makijaż podstawowy dzienny – zdradza Oliver Waimea.

Oliver Waimea nie ukrywa, że dzięki prezentowanym makijażom wzrosło zainteresowanie kobiet jego blogiem. To tam będzie informował o szczegółach dotyczących kursów.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.

Teatr

Katarzyna Pakosińska: Cieszę się, że miałam odwagę podjąć decyzję o rozstaniu z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Rwało mnie już wtedy gdzie indziej

Kabareciarka przyznaje, że kiedy zaczęły się psuć relacje między nią a pozostałymi członkami Kabaretu Moralnego Niepokoju, to wtedy pojawiła się myśl, by opuścić grupę i zacząć się spełniać na innej płaszczyźnie zawodowej. Przekonuje też, że już wówczas miała w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów na rozwój swojej kariery, a to tylko przyspieszyło decyzję o zerwaniu współpracy. I choć na początku trudno jej było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, to z perspektywy czasu nie żałuje tamtego kroku. Z zapałem angażuje się w realizację nowych projektów, ale nie wyklucza, że jeszcze kiedyś znów zabłyśnie w kabarecie.