Newsy

Omenaa Mensah: jestem totalną fanką muzyki. Dużo jeżdżę na koncerty i rozwijam się w tym kierunku

2016-10-24  |  07:00

Dziennikarka jest wielką fanką muzyki. Chętnie jeździ na koncerty, na co dzień natomiast słucha ulubionych utworów ze smartfona. Zdarza jej się nawet przerywać rozmowę telefoniczną, gdy słyszy piosenkę, którą lubi. Gwiazda twierdzi, że jest uzależniona od aplikacji Spotify.

Omenaa Mensah intensywnie korzysta ze smartfona ZTE. Jak większość gwiazd show-biznesu wykorzystuje jednak nie tylko jego funkcję, jaką jest wykonywanie połączeń telefonicznych. Prezenterka aktywnie użytkuje wbudowany w urządzenie aparat fotograficzny oraz aplikację umożliwiającą korektę zdjęć. Podoba jej się zwłaszcza funkcja wygładzania nierównej faktury fotografii lub czyszczenia twarzy.

– To są takie funkcje, które dla osób, które pracują w mediach i które korzystają z social mediów, są jak najbardziej ważne – mówi Omenaa Mensah agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda docenia też takie nowoczesne rozwiązania, jak czytnik linii papilarnych w telefonie ZTE. Funkcja ta umożliwia m.in. ukrycie każdej aplikacji, kontaktów lub zdjęć pod zabezpieczeniem w postaci linii papilarnych jego właściciela. Zdaniem prezenterki jest to bardzo przydatna funkcja, która nie pozbawia prywatności nawet w przypadku utraty aparatu.

– Na przykład mam jakieś bardzo fajne zdjęcia z moim ukochanym, z moją córeczką, których nie chcę, żeby ktoś zobaczył, jak je sobie szyfruję, to tylko ja mogę je odkryć – mówi Omenaa Mensah.

Prezenterka nie ukrywa też, że jest całkowicie uzależniona od aplikacji Spotify, czyli serwisu muzyki cyfrowej. Twierdzi, że muzyki słucha namiętnie niemal przez cały dzień, jest to jej oaza, w której wycisza się i regeneruje. Zdarza się jej nawet przerywać rozmowę telefoniczną, gdy słyszy swoją ulubioną piosenkę. Oddzwania do rozmówcy po jej wysłuchaniu.

– Nie będę mówiła, jak to robię, ale czasami się zdarza, że coś rozłączy połączenie, żartuję. Ale jestem totalną fanką muzyki, bardzo dużo słucham, dużo jeżdżę na koncerty, rozwijam się bardzo w tym kierunku – mówi Omenaa Mensah.

Ze smartfonami związany jest najnowszy projekt charytatywny jej fundacji. Pod koniec listopada lub w grudniu gwiazda ponownie wybiera się do Ghany, aby zawieźć wymarzone telefony podopiecznym ośrodka misyjnego Don Bosco. Jeszcze w październiku czeka ją natomiast aukcja, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę szkoły w Ghanie. Omenaa Mensah ma nadzieję, że wylewanie fundamentów będzie możliwe już na wiosnę 2017 roku.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”

Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.

Edukacja

Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce

Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.

Prawo

Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.