Newsy

Rafał Maserak: W "Tańcu z gwiazdami" wykonuję po prostu swoją pracę. Mam nauczyć gwiazdę tańczyć

2014-11-27  |  06:50

Nie zastanawiam się nad plotkami o ustawionych wygranych w Tańcu z gwiazdami  mówi Rafał Maserak. Tancerz twierdzi, że w programie przede wszystkim wykonuje swoje zadanie, jakim jest nauczenie gwiazd tańca, nie skupia się natomiast na zakulisowych rozgrywkach. Przyznaje też, że z każdą dotychczasową partnerką połączyła go wyjątkowa więź, którą stara się podtrzymywać. Maserak nie zna jeszcze nazwiska swojej kolejnej partnerki, uważa jednak, że każda kobieta jest w stanie nauczyć się dobrze tańczyć i zdobyć Kryształową Kulę.

Druga edycja programu Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami zakończyła się 14 listopada. Do ostatecznej rywalizacji stanęły dwie pary Agnieszka Sienkiewicz i Stefano Terrazzino oraz Anna Wyszkoni i Jan Kliment. Zdecydowaną faworytką była Ania Wyszkoni, która niemal od pierwszego odcinka zachwycała widzów i jurorów świetną techniką. Zwyciężczynią tanecznych zmagań została jednak aktorka Agnieszka Sienkiewicz, co zdaniem niektórych mediów wiązało się z tym, że gra ona w serialu telewizji Polsat. Rafał Maserak, który w czasie gdy program emitowany był przez telewizję TVN, dwukrotnie zdobył Kryształową Kulę, stara się ignorować tego typu pogłoski.

Nie myślę w ten sposób, bo wtedy w ogóle nie mógłbym tańczyć. W tym programie wykonuję swoją pracę, jestem nauczycielem, jestem trenerem, a to jaką dostanę gwiazdę, jaką dostanę osobę, nie zależy ode mnie, lecz od produkcji. Dostaję tylko – jak ja to nazywam – materiał do tańca i muszę z tego materiału coś zrobić. Robię to tak, jak potrafię. Po prostu staram się, żeby gwiazda nauczyła się tańczyć i poczuła troszeczkę świata tanecznego – mówi Rafał Maserak w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Program Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami powróci w wiosennej ramówce telewizji Polsat. Media już dziś jednak spekulują, które gwiazdy wystąpią w tanecznym show. Według niektórych pism na parkiecie widzowie zobaczą Sarę Boruc, Annę Lewandowską i Julię Kuczyńską, autorkę bloga Maffashion. Rafał Maserak potwierdza, że kilka gwiazd już wyraziło zgodę na udział w programie, jednak nie zna ich nazwisk. Nie wie też, kto będzie jego kolejną partnerką. Tancerz uważa jednak, że każda gwiazda ma szansę zdobyć Kryształową Kulę.

Wydaje mi się, że każdy ma predyspozycje, a wszystko zależy po prostu od podejścia i tego, do jakiego stopnia zaufamy partnerowi. Tak miałem z partnerką, z którą tańczyłem teraz w „Tańcu z Gwiazdami”, z Marceliną, ona też na początku bała się i nie wierzyła w to, że może jej się udać, ale po jakimś czasie uwierzyła i doprowadziłem ją do trzeciego miejsca – mówi Rafał Maserak.

Tancerz w sumie wziął udział w trzynastu edycjach programu. Partnerował takim gwiazdom, jak Małgorzata Foremniak, Aleksandra Kwaśniewska, Omenaa Mensah, Julia Kamińska, Sylwia Gruchała, Joanna Moro i Marcelina Zawadzka. Przyznaje, że zżył się ze wszystkimi tanecznymi partnerkami i że znajomości te nie skończyły się wraz z ostatnim odcinkiem programu.

Ten program ma coś takiego, taką magię, że osoby w nim występujące zaprzyjaźniają się, więc nie ma możliwości, że kończy się program i się nie znamy. Oczywiście nie mamy czasu, żeby się spotykać, bo każdy jest zajęty, ale jeśli tylko mamy okazję spotkać się gdzieś na imprezie, w teatrze czy przy jakiejś okazji, to rozmawiamy i wspominamy to, co wtedy przeżywaliśmy. I tak mi się wydaje, że ta więź między tancerzami i gwiazdami jest cały czas – mówi Rafał Maserak.

Kolejna edycja programu Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami już wiosną 2015 roku. Czas, który dzieli go od rozpoczęcia kolejnych treningów, Rafał Maserak zamierza wykorzystać na odpoczynek, regenerację organizmu oraz uporanie się z zaległościami w pracy.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Seriale

Inwestycje

Polski rynek sztuki wciąż mały i niedoszacowany w porównaniu z Europą i USA. Coraz częściej przyciąga jednak inwestorów i kolekcjonerów z zagranicy

W tym roku polski rynek obrotu dziełami sztuki ma szansę przekroczyć wartość 500 mln zł, ale wciąż jest to relatywnie niewiele w porównaniu z bardziej rozwiniętymi rynkami Europy Zachodniej czy Stanami Zjednoczonymi. Tam podobne obroty wypracowują nawet pojedyncze aukcje dzieł. W Polsce rynek sztuki jest wciąż mocno niedoszacowany, co czyni go atrakcyjnym dla zagranicznych inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych, szukających ciekawych prac. – Za granicą polska sztuka jest postrzegana jako ta, która wciąż ma bardzo duży potencjał wzrostowy – mówi prezes DESA SA Juliusz Windorbski.

Muzyka

Krystian Ochman wydał swoją debiutancką płytę. To spełnienie marzeń zwycięzcy 11. edycji „The Voice of Poland”

Wnuk słynnego polskiego tenora Wiesława Ochmana i zwycięzca 11. edycji „The Voice of Poland” z dużą ekscytacją prezentuje swój debiutancki album zatytułowany po prostu „Ochman”. Na płycie znalazło się 11 utworów i nie mogło zabraknąć takich singli jak: „Światłocienie”, „Wielkie tytuły”, „Prometeusz”, „Wspomnienie”, „Ten sam ja” czy „Złodzieje wyobraźni”. Wokalista podkreśla, że wszystkie kompozycje mają wspólny mianownik, a każda z nich zawiera jego prywatne przemyślenia. Zaznacza też, że nagranie takiego krążka było jego marzeniem.