Newsy

Roma Gąsiorowska: Chyba napiszę książkę o nagości w pracy aktora. Ten temat jest zupełnie pomijany

2016-05-02  |  06:55

Aktorka nie ma problemu z pokazywaniem nagiego ciała na ekranie. Twierdzi, że jest to jeden z elementów jej zawodu. Zdaje sobie jednak sprawę, że może to być problemem w związku, dlatego o każdej odgrywanej scenie erotycznej rozmawia z mężem, również aktorem. Artystka nie wyklucza, że napisze książkę o nagości w zawodzie aktora – jej zdaniem temat ten jest bowiem marginalizowany.

Roma Gąsiorowska zaczęła karierę aktorską jeszcze na studiach. W ciągu dwunastu lat pracy zawodowej wielokrotnie musiała pokazać nagie ciało na ekranie lub grać w scenach erotycznych. Twierdzi, że nie ma z tym problemu, a udział w rozbieranych scenach jest wpisany w zawód aktora. Osoby wykonujące ten zawód traktują ciało jako narzędzie pracy i nie powinny czuć się skrępowanie lub odczuwać wstydu. Zdaniem gwiazdy w takich sytuacjach należy wykazać się profesjonalizmem i nie sprawiać problemów reżyserowi i pozostałym członkom ekipy realizującej film.

Obserwuję ten temat od dawna i chyba kiedyś napiszę na ten temat książkę, bo uważam, że temat nagości jest bardzo pominięty, jeśli chodzi o aktorów i każdy musi sobie z tym jakoś radzić. Nawet nie chodzi o samo rozbieranie, ale bardziej o kontakt, który mamy ze sobą w scenach erotycznych – mówi Roma Gąsiorowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. 

Aktorka twierdzi, że opanowała umiejętność radzenia sobie z dyskomfortem psychicznym przy scenach erotycznych. Stosuje tzw. metodę śniącego ciała, dzięki czemu przeżywa je wyłącznie jako odgrywana postać, a nie ona sama. Technikę tę aktorzy stosują w wielu innych sytuacjach na planie, powoduje ona bowiem, że odgrywane wydarzenia nie dotyczą ich samych. Gąsiorowska twierdzi jednak, że w życiu prywatnym problem scen erotycznych i nagości, nie jest już tak łatwy do rozwiązania – potrzebne jest wsparcie ze strony partnera.

Jeśli partner też to rozumie, to myślę, że tylko wtedy jest to możliwe. Jesteśmy z mężem obydwoje aktorami, on też jest w podobnych sytuacjach, ale to nie jest tak, że to nas nie kosztuje. Zawsze musimy jakoś sobie ten problem wytłumaczyć i upewnić się, że tym razem też udało się bez konsekwencji przejść przez to – mówi Roma Gąsiorowska.

Gwiazda od kwietnia 2010 roku jest żoną aktora Michała Żurawskiego. W lutym 2016 roku para znalazła się w gronie laureatów Srebrnych Jabłek – nagród przyznawanych przez magazyn "Pani" najbardziej zgranym parom polskiego show biznesu. Aktorka twierdzi, że sukces ich związku może polegać na idealnym dopasowaniu charakterów i oczekiwań – oboje są silnymi osobowościami i szukali partnera, który byłby dla nich liderem. Oboje też stale się zaskakują i stawiają sobie nawzajem wyzwania.

– My nie jesteśmy typami, które spijają sobie z dzióbków, ale ta nasza droga zawsze jest w szacunku do drugiej osoby i zaznaczaniu tego, że realizowanie siebie jest najważniejsze. I bardzo dużo kobiet, które znam patrzy na mnie z podziwem, że jak ja jednocześnie wiele oczekując z drugiej strony tak wiele mogę pozostawić tej drugiej osobie tej wolności – mówi Roma Gąsiorowska.

Aktorka ze związku z Michałem Żurawskim ma dwoje dzieci: 3-letniego syna Klemensa oraz niespełna dwuletnią córkę Jadwigę.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Marta Wiśniewska: Wróciłam do śpiewania i koncertowania. Tych koncertów nie jest dużo, ale są bardzo fajne

Mandaryna była jedną z gwiazd koncertu The Rewind Tour, który odbył się niedawno na arenie COS Torwar w Warszawie. Piosenkarka ponownie zaśpiewała swoje największe hity oraz znane covery z lat 90. Marta Wiśniewska przyznaje, że przed występem towarzyszyły jej ogromne emocje. Powrót do koncertowania bardzo ją cieszy, ale na razie nie ma w planach nowych utworów czy teledysków.

Media

Cleo: „The Voice Kids” to skarbnica talentów. Dzieci ocenia się najtrudniej

Niebawem na antenie Telewizji Polskiej będzie można oglądać „The Voice Kids 3”. Cleo, która zasiadała na fotelu jurorskim już w poprzedniej edycji programu przyznaje, że jest zaskoczona ilością utalentowanych osób, które przychodzą na przesłuchania. Uważa, że młodzi uczestnicy, podczas trwania talent show zdobywają wiele potrzebnych umiejętnością. Wokalistka obecnie dużo czasu spędza w studiu nagraniowym. W przyszłym roku planuje bowiem wydać dwie nowe płyty.

Teatr

Małgorzata Kozłowska debiutuje w musicalu: mam trudną rolę, taką w duchu wojennym

Aktorka nie ukrywa, że rola w pierwszym, pozaszkolnym projekcie teatralnym wiąże się z dużymi emocjami. Małgorzata Kozłowska wciela się w mroczną postać, która wymaga od niej pokazania się nieco od innej strony niż dotychczas. Jej zdaniem to właśnie jest kwintesencją zawodu, który wybrała. Za każdym razem można być kimś innym, poddawać się spektakularnej metamorfozie i bardziej lub mniej skomplikowanej charakteryzacji.

 

CES Las Vegas 2020

Uroda

Problem łysienia w Polsce dotyczy połowy społeczeństwa. Wypadanie włosów może świadczyć o poważnej chorobie

Schorzenia skóry głowy i problem wypadania włosów to nie tylko efekt nieprawidłowej pielęgnacji czy chwilowego osłabienia organizmu, ale często objaw wielu chorób. Wszelkie niepokojące sygnały powinny więc być skonsultowane z trychologiem, czyli specjalistą od włosów. – Najlepiej jak najwcześniej, bo często pacjenci zgłaszają się do nas zbyt późno – mówi trycholog Anna Mackojć. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad na temat stosowanych kosmetyków, diety, a także stanu naszego zdrowia z uwzględnieniem zaburzeń hormonalnych. Często do rozwiązania problemu potrzeba współpracy trychologa z lekarzem dermatologiem, ginekologiem czy endokrynologiem.