Newsy

Ryszard Rembiszewski: Mężczyzna nie powinien gonić za modą. Lepiej być „niedoubranym” niż przebranym

2017-11-16  |  06:37

Prezenter podkreśla, że każdy mężczyzna powinien mieć w zanadrzu chociaż jeden dobrze skrojony garnitur, elegancką koszulę i czyste buty. Kiedy jednak nie mamy doświadczenia w kwestii mody, to lepiej nie eksperymentować z ekstrawaganckimi fasonami i krzykliwymi kolorami, bo można zdeformować sylwetkę, oszpecić się i wyglądać karykaturalnie. Prezenter teraz próbuje swoich sił jako model. ​ 

Ryszard Rembiszewski określa swój styl ubierania jako umiarkowaną elegancję. Twierdzi, że wypracowywał go samodzielnie w pierwszych latach kariery, kiedy nie mógł liczyć na wsparcie profesjonalnych stylistów. Jak wspomina, zdarzało mu się wtedy popełniać błędy, a niekiedy wyprzedzać pewne trendy.

 Mężczyzna nie powinien gonić za modą, ale powinien zakładać te ubrania, które do niego pasują, do jego sylwetki, do sposobu życia, do jego stylu, bo każdy z nas ma swój własny styl. Trzeba pamiętać o tym, gdzie się idzie, nie można być przebranym, jak mówię lepiej być „niedoubranym” niż przebranym, to dość ważne. Ale też są tzw. rzeczy uniwersalne, są zestawy, którymi można się bawić. Przede wszystkim uważam, że jeśli mężczyzna ma dobre, czyste buty, to jest naprawdę duży plus – mówi agencji Newseria Ryszard Rembiszewski, aktor, prezenter telewizyjny.

Zdaniem Rembiszewskiego, mężczyźni, którzy nie mają poczucia gustu nie powinni sami zbytnio eksperymentować ze stylizacjami. W tej sytuacji najlepiej postawić na ponadczasową klasykę lub skorzystać z pomocy fachowców w tej kwestii.

– Kiedy rozpoczynałem swoją karierę w telewizji, nie było stylistów, ale nauczyłem się wybierać pewne rzeczy, które mi pasują, czy to marynarka, spodnie, z tego można robić różne zestawy i to jest najważniejsze – mówi Ryszard Rembiszewski.

Rembiszewski wspomina, że dzięki pracy w telewizji nauczył się, jakie kolory dobrze wyglądają w kamerze, jakie fasony najlepiej wkładać na wizję, a nawet, jakie przybierać pozy, by sylwetka dobrze wyglądała w danej stylizacji. Choć w kwestii mody, stylizacji i wizerunku prezenter nie czuje się wzorem dla innych, to podoba mu się rola modela. Zwłaszcza że dochód z tych pokazów mody przeznaczany jest na cele charytatywne.

– Na stare lata zostałem też modelem, ale myślę, że nie jest aż tak daleko, żeby ktoś ze mnie czerpał, co najwyżej mój mały wnuk, który chodził już ze mną na wybiegu – mówi Ryszard Rembiszewski.

Prezenter jest zachwycony otwartością i odwagą, z jaką jego wnuczek pokazuje się na wybiegu i udziela wywiadów przed kamerą.

 – On powiedział, że teraz będzie modelem, chociaż też kiedyś w jednym z wywiadów powiedział, że chce być politykiem. Zapytano go: Kuba, mówisz że chcesz być politykiem, a jesteś modelem. On się zastanowił i powiedział: A czy Pani nie uważa, że polityk powinien być dobrze ubrany i też ładnie chodzić? – wspomina Ryszard Rembiszewski.

Jakub, wnuk prezentera, skończył 9 lat. Rembiszewski przyznaje, że choć w tej chwili chłopiec ma wiele marzeń i pomysłów na życie, to nie byłoby też źle, gdyby poszedł w jego ślady. Jego zdaniem ma wszelkie predyspozycje do tego, by zaistnieć w show-biznesie.

– Nie miałbym nic przeciwko temu. Po drugie uważam, że jest na tyle małym dzieckiem, że wszystko może mu się zmienić, ale to nieważne, grunt, żeby czuł się dobrze, żeby był zadowolony i żeby na świecie panowała miłość i pokój – mówi Ryszard Rembiszewski.

Ryszard Rembiszewski zyskał ogromną popularność jako prezenter Studia Lotto, które prowadził przez ćwierć wieku. Dzięki tej roli zdobył przydomki „Pan Lotto”, a wcześniej – „Pan Totolotek”. Przez lata pracował jako spiker i dziennikarz, prowadził wiele festiwali, wyborów miss i koncertów charytatywnych. Brał udział także w kilku przedstawieniach teatralnych i programach telewizyjnych.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania

Z obserwacji dziennikarza wynika, że choć niektóre firmy promują swoje działania i produkty jako ekologiczne, to zdarza się, że rzeczywistość jest zgoła inna. Podobnie jest z  osobami z naszego otoczenia. Bywa, że głośno mówią o recyklingu, a jednocześnie ślepo gonią za modą i wciąż kupują nowe ubrania, dodatki czy elementy wyposażenia wnętrz. Krzysztof Skórzyński i Kajra zapewniają jednak, że zależy im na tym, by nie zanieczyszczać środowiska kolejnymi odpadami, dlatego są zwolennikami ponownego wykorzystywania różnych rzeczy.

Ochrona środowiska

Rynki materiałów biodegradowalnych i biopochodnych będą rosły w szybkim tempie. W Polsce dopiero raczkują

Rynek biodegradowalnych tworzyw sztucznych do 2031 roku ponad trzykrotnie zwiększy swoje obroty. Również tworzywa biopochodne są coraz częściej rozwijane i wykorzystywane. Choć rynki na świecie notują dynamiczny rozwój, napędzany nie tylko świadomością klientów, ale też surowymi przepisami środowiskowymi, w Polsce ten potencjał jest wykorzystywany szczątkowo. Tymczasem biotworzywa mogą z powodzeniem zastąpić większość materiałów syntetycznych.

Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system

Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.