Newsy

Ryszard Rembiszewski: Mężczyzna nie powinien gonić za modą. Lepiej być „niedoubranym” niż przebranym

2017-11-16  |  06:37

Prezenter podkreśla, że każdy mężczyzna powinien mieć w zanadrzu chociaż jeden dobrze skrojony garnitur, elegancką koszulę i czyste buty. Kiedy jednak nie mamy doświadczenia w kwestii mody, to lepiej nie eksperymentować z ekstrawaganckimi fasonami i krzykliwymi kolorami, bo można zdeformować sylwetkę, oszpecić się i wyglądać karykaturalnie. Prezenter teraz próbuje swoich sił jako model. ​ 

Ryszard Rembiszewski określa swój styl ubierania jako umiarkowaną elegancję. Twierdzi, że wypracowywał go samodzielnie w pierwszych latach kariery, kiedy nie mógł liczyć na wsparcie profesjonalnych stylistów. Jak wspomina, zdarzało mu się wtedy popełniać błędy, a niekiedy wyprzedzać pewne trendy.

 Mężczyzna nie powinien gonić za modą, ale powinien zakładać te ubrania, które do niego pasują, do jego sylwetki, do sposobu życia, do jego stylu, bo każdy z nas ma swój własny styl. Trzeba pamiętać o tym, gdzie się idzie, nie można być przebranym, jak mówię lepiej być „niedoubranym” niż przebranym, to dość ważne. Ale też są tzw. rzeczy uniwersalne, są zestawy, którymi można się bawić. Przede wszystkim uważam, że jeśli mężczyzna ma dobre, czyste buty, to jest naprawdę duży plus – mówi agencji Newseria Ryszard Rembiszewski, aktor, prezenter telewizyjny.

Zdaniem Rembiszewskiego, mężczyźni, którzy nie mają poczucia gustu nie powinni sami zbytnio eksperymentować ze stylizacjami. W tej sytuacji najlepiej postawić na ponadczasową klasykę lub skorzystać z pomocy fachowców w tej kwestii.

– Kiedy rozpoczynałem swoją karierę w telewizji, nie było stylistów, ale nauczyłem się wybierać pewne rzeczy, które mi pasują, czy to marynarka, spodnie, z tego można robić różne zestawy i to jest najważniejsze – mówi Ryszard Rembiszewski.

Rembiszewski wspomina, że dzięki pracy w telewizji nauczył się, jakie kolory dobrze wyglądają w kamerze, jakie fasony najlepiej wkładać na wizję, a nawet, jakie przybierać pozy, by sylwetka dobrze wyglądała w danej stylizacji. Choć w kwestii mody, stylizacji i wizerunku prezenter nie czuje się wzorem dla innych, to podoba mu się rola modela. Zwłaszcza że dochód z tych pokazów mody przeznaczany jest na cele charytatywne.

– Na stare lata zostałem też modelem, ale myślę, że nie jest aż tak daleko, żeby ktoś ze mnie czerpał, co najwyżej mój mały wnuk, który chodził już ze mną na wybiegu – mówi Ryszard Rembiszewski.

Prezenter jest zachwycony otwartością i odwagą, z jaką jego wnuczek pokazuje się na wybiegu i udziela wywiadów przed kamerą.

 – On powiedział, że teraz będzie modelem, chociaż też kiedyś w jednym z wywiadów powiedział, że chce być politykiem. Zapytano go: Kuba, mówisz że chcesz być politykiem, a jesteś modelem. On się zastanowił i powiedział: A czy Pani nie uważa, że polityk powinien być dobrze ubrany i też ładnie chodzić? – wspomina Ryszard Rembiszewski.

Jakub, wnuk prezentera, skończył 9 lat. Rembiszewski przyznaje, że choć w tej chwili chłopiec ma wiele marzeń i pomysłów na życie, to nie byłoby też źle, gdyby poszedł w jego ślady. Jego zdaniem ma wszelkie predyspozycje do tego, by zaistnieć w show-biznesie.

– Nie miałbym nic przeciwko temu. Po drugie uważam, że jest na tyle małym dzieckiem, że wszystko może mu się zmienić, ale to nieważne, grunt, żeby czuł się dobrze, żeby był zadowolony i żeby na świecie panowała miłość i pokój – mówi Ryszard Rembiszewski.

Ryszard Rembiszewski zyskał ogromną popularność jako prezenter Studia Lotto, które prowadził przez ćwierć wieku. Dzięki tej roli zdobył przydomki „Pan Lotto”, a wcześniej – „Pan Totolotek”. Przez lata pracował jako spiker i dziennikarz, prowadził wiele festiwali, wyborów miss i koncertów charytatywnych. Brał udział także w kilku przedstawieniach teatralnych i programach telewizyjnych.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.