Newsy

Wojciech Zieliński jesienią w dwóch serialach kryminalnych

2015-08-13  |  06:45

Jesienią widzowie zobaczą Wojciecha Zielińskiego w roli głównej w dwóch serialach kryminalnych. Aktor stara się, aby grane przez niego postacie różniły się od siebie. Pomalował włosy na siwy kolor, wyprostował je. Ma nadzieję, że dzięki temu nikt nie zarzuci mu, że wykreował dwóch podobnych bohaterów.

Wojciech Zieliński wcieli się w rolę policjanta Wojciecha Kielaka w serialu „Prokurator”, który będzie emitowany w TVP 2, oraz zagra komisarza Tomasza Nowińskiego w drugim sezonie serialu „Zbrodnia”, emitowanym w kanale AXN. Aktor przyznaje, że nie spodziewał się, że obie produkcje będzie można oglądać jesienią. Postarał się jednak, aby jego postacie, choć inne charakterologicznie, różniły się też wyglądem.

Produkcje zazębiły się, nie mogłem więc dokonać jakiejś specjalnej zmiany w obrazku. Pomalowałem włosy na kolor siwy i prostowałem je, żeby różnić się, bo kino, czy na dużym ekranie, czy na małym, to jednak to jest obrazek. W graniu to są zupełnie inne typy. Tomasz Nowiński nie ogląda się za spódniczkami, jest introwertycznym ekstrawertykiem. Witold Kielak jest ekstrawertykiem, ma zupełnie inne tempo wewnętrzne, to inna energia. To są zupełnie dwa inne byty komisarz z Helu i komisarz z Warszawy – mówi Wojciech Zieliński agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Aktor ma nadzieję, że jego osoba nie znudzi się widzom i oba seriale będą chętnie oglądane.

Zawsze chcę być szczery wobec widza i nie ponawiać czegoś, co już zobaczył. Mam nadzieję, że nie będą się zastanawiać: „Zaraz, to który my oglądamy serial?”. Jak widzowie poczują, że bohaterowie są tacy sami, to przepraszam, starałem się być inny – mówi Wojciech Zieliński.

Wojciech Zieliński ukończył wydział aktorski PWSTiTV w Łodzi w 2004 r. W ostatnim czasie można go było zobaczyć w takich filmach, jak „Pokłosie” czy „Służby specjalne”.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.