Newsy

Joanna Jabłczyńska: Nie mogłabym być z kimś, kto tylko siedzi przed telewizorem

2013-12-16  |  09:20
Joanna Jabłczyńska oprócz gry w serialu „Na Wspólnej” ma zamiar po raz kolejny podejść do egzaminu radcowskiego. Aktorka także aktywnie uprawia sport i śpiewa. Ostatnio zaangażowała się również w promocję gry „Zumba Fitness World Party”. Podobnej aktywności oczekuje od osoby, z którą spędzi życie.

 – Wyznaję zasadę, że życie jest jedno i szkoda spędzić je tylko w jednej roli życiowej. Jeżeli interesuje mnie też prawo, to chciałabym się rozwijać w tej dziedzinie i nie widzę w tym nic złego. Szkoda mi życia na rozwijanie tylko jeden ścieżki, skoro mogę robić to w kilku kierunkach. Póki mogę łączyć wszystkie moje pasje, to nie widzę problemu, żeby się w nich z powodzeniem realizować – dodaje aktorka.

Gwiazda nie widzi problemu w łączeniu obowiązków aktorki z pracą w kancelarii prawnej. Według niej prace w tak odmiennych środowiskach pozwalają jej na ciągły rozwój.

– Bardzo podoba mi się różnorodność w moim życiu. Dzięki niej wszystko się jakoś uzupełnia. Umiejętności, jakie zdobyłam wraz z wykształceniem prawniczym pomagają mi w aktorstwie i na odwrót. Natomiast bycie sportowcem uczy mnie dyscypliny  i wytrwałości. Daje mi też energię do innych działań – mówi, w wywiadzie dla agencji Newseria Lifestyle, Jabłczyńska.

Aktorka przyznaje, że przez aktywny tryb życia, trudno jest się z nią spotkać i porozmawiać. Jabłczyńska stara się jednak nie tracić kontaktu ze znajomymi.

Moi przyjaciele przyznają, że ciężko jest się ze mną umówić. Najczęściej trzeba się do mnie „podłączyć”. Czyli jeżeli gdzieś jadę poprowadzić imprezę, to zabieram kogoś ze sobą. Staram się także uprawiać sport ze znajomymi – tłumaczy Jabłczyńska.

Gwiazda wyznaje, że jest zadowolona ze swojego trybu życia, jednak czasem brakuje jej bliskości przyjaciół.

 – Na pewno nie mogłabym mieć chłopaka, którego głównym hobby byłoby siedzenie przed telewizorem. Nie wytrzymalibyśmy ze sobą. Ja jestem cały czas w ruchu i jest mi z tym bardzo dobrze. Czasami, pomimo że nie wyjeżdżam daleko, tęsknię za bliskimi, bo rzeczywiście natłok obowiązków utrudnia mi z nimi kontakt –  dodaje aktorka.

Joanna Jabłczyńska ukończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim w 2009 roku. W serialu „Na Wspólnej” występuje od 2003 roku.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.