Newsy

Sylwia Nowak: Modelka na castingu powinna wyglądać naturalnie. Musi pokazać, na ile można ją zmienić

2014-10-01  |  06:50

Sylwia Nowak, fotomodelka znana z serialu „Miłość na bogato”, radzi modelkom, aby podczas pracy z fotografem przyjmowały ustawienia wcześniej przećwiczone przed lustrem, a jeśli chcą sobie dodać wzrostu, to powinny być fotografowane z dołu.

Z trików podczas sesji zdjęciowych ważne jest ustawienie fotografa wobec modelki. Jeśli dziewczyna jest niższa, to wtedy znacznie lepiej wygląda jej sylwetka, kiedy fotograf trzyma aparat niżej. Zawsze mnie to śmieszyło, jak mówiłam do fotografów, czy są tego świadomi i wiedzą, że to wygląda lepiej, jak fotograf klęczy przed niższą modelką. Wtedy sylwetka tej dziewczyny jest bardziej proporcjonalna i wyciąga się – mówi Sylwia Nowak, fotomodelka i blogerka w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Lifestyle.

Sylwia Nowak znana jest z roli Sylwii w serialu „Miłość na bogato”, który opowiada o polskich celebrytach i życiu bogatych osób w Warszawie. Fotomodelka na co dzień występuje w kampaniach reklamowych bielizny, kostiumów kąpielowych, odzieży oraz kosmetyków. Jak twierdzi, wypróbowuje przed lustrem najkorzystniejsze dla siebie ustawienia, aby dobrze wypaść w obiektywie fotografa.

Jest kilka takich ustawień, które zawsze się sprawdzają, jak choćby podgięcie nogi, tej, która jest bliżej aparatu. Wtedy sylwetka ładnie się rysuje w literę „S”. Ale to, co mogę na pewno powiedzieć,  to spróbowanie ustawień przed lustrem, czy w trakcie sesji, czy w domu, żeby zaobserwować, jak sylwetka wygląda najlepiej. Czy stoję prosto, czy powinnam jedną nogę właśnie ugiąć, czy nie. I tak zaczynałam od swoich sesji zdjęciowych, że umieszczałam lustro za fotografem i wtedy ustawiałam się bardziej do lustra i uczyłam się póz, które najkorzystniej wypadały – tłumaczy fotomodelka.

Sylwia Nowak prowadzi bloga, na którym dzieli się z czytelniczkami swoimi stylizacjami i poradami na temat zdrowego stylu życia i dbania o sylwetkę. Ma też doświadczenie w castingach, podczas których – jak twierdzi – trzeba się tak ubrać i umalować, aby wyeksponować swoją naturalną urodę.

Na castingach zawsze warto pamiętać o tym, żeby wyglądać jak najbardziej neutralnie, dotyczy to zarówno makijażu, jak i ubrania. T-shirt, dżinsy, nic, co będzie na tyle wyzywające, żeby odwracało uwagę od naszej urody. Modelka musi, idąc na casting, móc pokazać to, na ile można ją zmienić – wyjaśnia blogerka.

Sylwia Nowak skończyła Wydział Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim. Grała w serialu „Miłość na bogato” stacji Viva Polska. Grała również w teledyskach Rozbójnik Alibaba feat. Pono, Kazan, Laura – W sieci i VNM feat. Tomson – Obiecaj mi. W 2013 roku wystąpiła w okładkowej sesji zdjęciowej dla magazynu Playboy Polska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Filip Chajzer: Bardzo długo nie widziałem sensu życia. Napisałem biografię dla ludzi, którzy tak jak ja przeszli przez depresję

Dziennikarz przekonuje, że książkę „Niejednoznacznie pozytywny” napisał z myślą o ludziach, którzy być może właśnie teraz przechodzą w swoim życiu trudny czas i potrzebują pomocy. Filip Chajzer wierzy, że jego przemyślenia mogą być dla kogoś motywacją i wskazać mu dobry kierunek działania. Jednocześnie namawia do tego, by nie rozpamiętywać przeszłości ani też nie martwić się o przyszłość, tylko skupić się na tym, co tu i teraz. To pozwoli opanować własne demony albo przynajmniej spróbować się z nimi zmierzyć.

Sztuka

Jan Kozaczuk został kuratorem wystawy włoskiego artysty Marco Angeliniego. Nie zamierza jednak dla sztuki zrezygnować z aktorstwa

Aktor od lat jest pasjonatem sztuki nowoczesnej i miał już zaszczyt wielokrotnie współpracować z Marco Angelinim, ale dopiero przy organizacji najnowszej wystawy dzieł tego cenionego malarza został jej kuratorem. Jan Kozaczuk nie kryje z tego dumy, a jednocześnie jest zadowolony z efektów swojej pracy i uważa, że dobrze poradził sobie z tym trudnym zadaniem. Na wystawie zatytułowanej „Sublimazione” w Galerii Test Mazowieckiego Instytutu Kultury w Warszawie prace włoskiego artysty są prezentowane do 10 lipca.

Nauka

Uzdolnione psy tworzą złożone obrazy sensoryczne przedmiotów podobnie jak człowiek. Odkrycie może ułatwić badania nad talentem u ludzi

Naukowcy z Budapesztu zbadali grupę utalentowanych psów, które w odróżnieniu od większości swojego gatunku potrafią przyswoić nazwy ulubionych zabawek. Badanie przeprowadzone w ramach Family Dog Project dowodzi, że te psy mogą tworzyć obrazy mentalne przedmiotów – umieją powiązać nazwę danej zabawki z jej zapachem czy kształtem. To pierwsze na świecie badanie, które udokumentowało przypadki talentu u gatunku innego niż człowiek. Badanie może stanowić punkt wyjścia do lepszego zrozumienia tego, w jaki sposób tworzy się talent u ludzi.