Newsy

Tomasz Jacyków: Na spektakl w teatrze wystarczy ubranie wizytowe. Stroje galowe tylko na premiery w operze

2015-10-30  |  06:40

Sukienka koktajlowa to – zdaniem Tomasza Jacykowa – idealny strój na wizytę w teatrze. Długie, strojne suknie lepiej zostawić na premiery w operze. Idąc do teatru, można sobie także pozwolić na mini, nie należy jednak przesadzać z eksponowaniem ciała.

Zdaniem Tomasza Jacykowa odzieżowy savoir-vivre uległ ostatnio rozluźnieniu. Na wizytę w teatrze nie wkłada się już długich, wieczorowych kreacji, te lepiej zostawić na premierę w operze. Obecnie, wybierając się na spektakl teatralny, wystarczy założyć sukienkę koktajlową, aby mieć pewność, że wygląda się odpowiednio do sytuacji.

Sukienka koktajlowa, czyli wizytowa, czy też ubranie wizytowe są jak najbardziej na miejscu. Czyli nie długa, powłóczysta suknia z trenem, a raczej tutaj możemy sobie pozwolić na mini, ale nie za dużo golizny, bo to takie miejsce – mówi Tomasz Jacyków agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Zdaniem Tomasza Jacykowa także mężczyźni mogą sobie pozwolić na lekkie rozluźnienie formalnego stroju. Na spektakl w teatrze nie muszą już wkładać fraka lub wieczorowego garnituru z muszką. Wystarczy elegancki garnitur wizytowy i krawat.

Gdybym przyszedł na premierę, to raczej nie byłbym w dżinsach, tylko w materiałowych spodniach i to wystarczy. W tej chwili na galowo ubieramy się tak naprawdę tylko na premiery do opery – mówi Tomasz Jacyków.

Stylista uważa też, że dobór stroju zależy od teatru, do którego się wybieramy. Niektóre teatry, zwłaszcza prywatne, są na tyle kameralne, że widzowie mogą sobie pozwolić na większą swobodę w zakresie stroju niż w Teatrze Narodowym.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Biogen

Zdrowie

Katarzyna Warnke: W Polsce powinniśmy tworzyć zespół specjalistów ds. pandemii. Nie może być tak, jak było w tupolewie, że pilot musiał posłuchać któregoś z polityków

Aktorce bardzo nie podoba się to, jak władza traktuje naukowców i specjalistów. Zaznacza, że dla rządu eksperci to jedynie pionki, które można wymienić i przesunąć, kiedy stają się niewygodne. Jej zdaniem to pogłębia kryzys i sprawia, że w państwie szerzy się dezinformacja. Piotr Stramowski jest podobnego zdania. Tłumaczy, że specjaliści uznają lęk i strach, które wywołała druga fala pandemii, jako czynniki mogące przyczynić się do obniżenia odporności organizmu.  

Handel

Wirtualne karty płatnicze stopniowo zastępują plastikowe. Pojawia się coraz więcej możliwości ich wykorzystania

Na polskim rynku funkcjonuje ponad 2 mln kart wirtualnych i na razie mają one blisko 5-proc. udział w rynku kart płatniczych. Dane NBP z II kwartału pokazują, że w dobie pandemii ich liczba zwiększyła się o 118 tys., czyli o 6,2 proc. Wpływają na to m.in. rosnąca popularność e-commerce oraz rekomendacja, by płatności realizować bezgotówkowo i bezdotykowo. – To kwestia kilku lat, by wirtualne rozwiązania zastąpiły plastikowe – podkreśla Arkadiusz Rochala z Sodexo. Firma właśnie wprowadziła wirtualne karty przedpłacone jako benefit dla pracowników oraz nagroda w programach wsparcia sprzedaży.

 

Edukacja

Dzieci są coraz bardziej świadome zagrożeń w sieci, lecz nie zawsze umieją chronić swoje dane. Ta umiejętność powinna być stałym elementem edukacji cyfrowej

Europejczycy są stosunkowo dobrze poinformowani o nowych przepisach dotyczących ochrony danych osobowych – wynika z danych Komisji Europejskiej. Dobrze na tym tle wypadają Polacy – znajdujemy się na trzecim miejscu w UE. Także dzieci mają coraz większą świadomość zagrożeń i swoich praw do ochrony prywatności, jednak wciąż nie wiedzą, jak je egzekwować. Często brakuje im rozwagi i przewidywania konsekwencji swoich działań. – Edukacja w zakresie ochrony danych osobowych powinna być przekazywana systemowo – podkreślają przedstawiciele UODO, inicjatora ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”.