Newsy

Łukasz Kędzior: Telewizja zawsze była mi bliska. W tę stronę chciałbym pójść

2017-08-07  |  06:42
Mówi:Łukasz Kędzior
Funkcja:autor bloga modowo-showbiznesowego LukeBook.pl
  • MP4
  • Autor popularnego bloga ma nadzieję na pracę w telewizji. Chciałby się zajmować tematyką show-biznesową, m.in. relacjami z wydarzeń towarzyskich. Nie myśli natomiast o karierze aktorskiej lub w modelingu, głównie z powodu zamiłowania do jedzenia. 

    Łukasz Kędzior od 2015 roku jest autorem bloga o tematyce modowej i show-biznesowej, który zyskuje coraz większą popularność. Obecnie na Facebooku lubi go ponad 11 tys. internautów, na Instagramie natomiast blisko 35 tys. Autor twierdzi, że światem gwiazd zainteresował się już jako nastolatek, moda natomiast jest nieodłącznym elementem show-biznesu. Pomysł na założenie bloga narodził się, gdy Łukasz Kędzior pracował w magazynie lifestyle'owym i przeprowadzał wywiady z gwiazdami. Już wówczas wiedział jednak, że jego blog musi się wyróżniać na tle konkurencji, by przebić się na rynku.

    To były długie wywiady, mogłem faktycznie poznać te gwiazdy, złapałem z nimi dobry kontakt, chciałem robić coś wokół tych gwiazd, a moda to coś, co interesowało mnie od dłuższego czasu. Chciałem to połączyć, stąd mój blog, który porusza się w wydarzeniach towarzyskich, ale też wokół mody – mówi bloger agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

    Autor bloga LukeBook.pl ma jednak konkretną wizję swojej przyszłej kariery zawodowej.

    Telewizja zawsze była blisko mnie, robiłem dość dużo materiałów z wydarzeń towarzyskich, w tę stronę chciałbym pójść – mówi Łukasz Kędzior.

    Za polską ikonę stylu bloger uważa Małgorzatę Sochę, która błyskawicznie wróciła do formy po urodzeniu drugiego dziecka. Docenia również stylizacje Małgorzaty Kożuchowskiej, od lat uważanej przez modowych ekspertów za jedną z najlepiej ubranych i stylowych polskich gwiazd. Każde jej pojawienie się na czerwonym dywanie wzbudza wiele komentarzy – ostatnio po pokazie Dawida Wolińskiego, na którym aktorka zaskoczyła zupełnie nową fryzurą.

    Małgosia trochę zapuściła włosy, grzywka była szeroko komentowana, natomiast Gosia zawsze wygląda świetnie. Lubię rockowy, trochę offowy styl, podoba mi się Londyn, lubię styl Mai Sablewskiej – mówi Łukasz Kędzior.

    Bloger miesięcznie publikuje kilkanaście artykułów, bywa również na blisko dwustu imprezach rocznie. W lipcu znalazł jednak czas na krótkie wakacje, które spędził na bardzo lubianej przez gwiazdy greckiej wyspie Mykonos. Jest zachwycony tym miejscem, żałuje jedynie, że w tym roku nie przeżył wakacyjnej miłości.

    Wakacje sprzyjają miłości, jest ciepło, jest słońce, więcej nam się chce, rozbieramy się ze wszystkich kurtek, szalików, czapek, więc możemy inaczej spojrzeć na drugą osobę. Ja cały czas czekam na moją wakacyjną miłość – mówi Łukasz Kędzior.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Teatr

    Ochrona środowiska

    Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

    Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

    Ochrona środowiska

    Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

    Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.