Newsy

Dorota Wellman: Jeśli jesteśmy ciekawymi osobami, nikt nie zauważy drobnych niedoskonałości fizycznych

2019-05-17  |  06:18

Nie trzeba mieć idealnej figury, żeby dobrać strój, w którym wygląda się atrakcyjnie – przekonuje Dorota Wellman. Dziennikarka radzi jednak wszystkim paniom, by najpierw polubiły siebie, zaakceptowały wady i zalety, a tym samym odkryły swoją kobiecość. Wtedy też bardziej świadomie będą kompletować stylizacje, które podkreślą ich wewnętrzne piękno.

Dorota Wellman zachęca kobiety do odkrywania swojego piękna tak, by czuły się pewne siebie i wartościowe. Kobiecość jest bowiem wielką siłą, ale nie mierzy się jej w centymetrach czy kilogramach. Wyznacznikiem jest natomiast urok wewnętrzny, mądrość życiowa i samoakceptacja. Dlatego też zamiast przejmować się niedoskonałościami sylwetki czy zbytnio przywiązywać uwagę do słabości, warto poświęcić czas na odkrywanie własnego ja i poszerzanie horyzontów.

– Tak naprawdę nie ma ludzi idealnych. Każdy coś ma. Ludzie idealni są tylko po zrobieniu dobrego Photoshopa. Skupmy się więc na tym, czy się dobrze w swojej skórze czujemy, bo jak założymy coś fajnego i dobrze się czujemy, to od razu widać, jak człowiek się prostuje, w jakim jest w dobrym nastroju. Może trzeba zacząć od tego, żeby się polubić, to jest moim zdaniem podstawowe, a my tylko się krytykujemy, i wzajemnie, i same siebie – mówi agencji Newseria Dorota Wellman, dziennikarka.

Dorota Wellman tłumaczy, że dobrze dobrana stylizacja może znacząco wyszczuplić naszą sylwetkę, wydłużyć nogi czy zamaskować okrągłe biodra, a przez to sprawić, że poczujemy się bardziej kobieco. Warto więc wybierać świadomie takie ubrania, w których będziemy się czuć swobodnie, a jednocześnie atrakcyjnie.

Radzę paniom po prostu trochę się tą modą pobawić, ale skupić też na tym, jakimi jesteśmy kobietami. Cały czas do tego wracam z uporem maniaka, bo moim zdaniem nikt nie zauważy drobnych niedoskonałości fizycznych, jeśli jesteśmy ciekawymi osobami – mówi Dorota Wellman.

O modzie bez uprzedzeń, bez ograniczeń wiekowych, za to z odwagą, przekonaniem i poczuciem własnej wartości Dorota Wellman opowiada w swojej najnowszej książce „I ty możesz być modelką!”. Dziennikarka zaprosiła do tego projektu kobiety, które ją inspirują. Wspólnie panie prezentują 100 różnych stylizacji dla każdej sylwetki.

– W przypadku realizacji sesji do tej książki wybrałam różne dziewczyny: młode i starsze, małe i wysokie, również takie, które poruszają się na wózku. I nagle, kiedy zaczęło się to całe piękne zamieszanie, malowanie, ubieranie, wybieranie ciuchów, poczuły się bardzo kobiece. Nagle odzyskały taką pewność siebie, radość z tego powodu, że mogą się pięknie zaprezentować. I wystarczyła mała rzecz, żeby ta kobiecość powróciła – mówi Dorota Wellman.

Dorota Wellman zachęca kobiety do działania i przekonuje, że na zmiany w życiu nigdy nie jest za późno.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.