Newsy

Dr Krzysztof Gojdź: Nigdy nie namawiam kobiet do zmiany rysów twarzy. Proponuję, aby uwierzyły w siebie i rozwijały się wewnętrznie

2017-03-27  |  06:45

Lada dzień ruszają nagrania do trzeciego sezonu programu „Niezwykłe przypadki medyczne”. Dr Krzysztof Gojdź nie kryje radości z tego, że znów będzie mógł pomagać ludziom poradzić sobie z defektami, których nie można usunąć w tradycyjny sposób. Lekarz podkreśla, że działa etycznie i nie namawia swoich pacjentek do nadmiernej ingerencji w wygląd.

Dr Krzysztof Gojdź podkreśla, że stara się w pełni wykorzystać swoją wiedzę, umiejętności i wszelkie dobrodziejstwa medycyny estetycznej, aby odmienić życie i przywrócić uśmiech na twarzach tym, którym nieszczęśliwe zdarzenia odebrały nadzieję na normalne życie.

– Na razie nie wiem, jakie będą przypadki, dlatego że dopiero rozpoczynamy nagrania do programu, ale na pewno spotkam się z ludźmi, którzy są po wypadkach, po oparzeniach, z bliznami, z jakimiś olbrzymimi kompleksami. Będę chciał im pomóc nie tylko zewnętrznie, lecz także od strony psychicznej, aby postawić ich na nogi, żeby uwierzyli w siebie, żeby nie zamykali się w swoich czterech ścianach, żeby zaczęli żyć normalnie – mówi agencji Newseria Lifestyle dr n. med. Krzysztof Gojdź, lekarz medycyny estetycznej, chirurg.

Zdaniem dr Krzysztofa Gojdzia dobrze jest, by osoby po traumatycznych przeżyciach przed konsultacją u chirurga plastycznego najpierw spotkały się z psychoterapeutą bądź psychologiem.

– To jest bardzo dobre rozwiązanie w momencie, jeżeli to jest problem psychiczny, np. z taką jednostką chorobową jak dysmorfofobia, czyli brakiem akceptacji własnego ciała czy lękiem przed swoim wyglądem. Często pacjentki mają z dzieciństwa jakieś kompleksy, które warto przerobić właśnie na kilku terapiach u psychoterapeuty. I warto uwierzyć w siebie, że jest się nie tylko pięknym zewnętrznie, lecz także wewnętrznie – tłumaczy dr n. med. Krzysztof Gojdź.

Dążenie do perfekcyjnego wyglądu nie powinno się odbywać kosztem psychicznego dyskomfortu. Nie może się też odbywać za wszelką ceną, dlatego przede wszystkim trzeba się kierować zdrowym rozsądkiem, a nie pogonią za modą.

– Staram się etycznie wykonywać swój zawód i nigdy nie namawiam kobiet do zmiany rysów twarzy czy do nadmiernej ingerencji w swój wygląd. Bardziej je hamuję, proponuję, aby uwierzyły w siebie, aby rozwijały się wewnętrznie. Z zewnątrz fajnie jest dobrze wyglądać, ale nie przesadzajmy z tym wyglądem. „Twoja twarz, twój charakter”, taki też tytuł ma moja książka i ja właśnie w tej książce też piszę, jak zachować swoją twarz, która pasuje do charakteru. Nie zmieniajmy się w klony, w osoby, którymi po prostu nie jesteśmy – podkreśla dr n. med. Krzysztof Gojdź.

Program dokumentalny „Niezwykłe przypadki medyczne” emitowany jest na antenie  TVN Style od maja 2016 roku.

 

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.