Newsy

Kamila Szczawińska: Skóra w samolocie szybko się wysusza. Zawsze po 2–3 godzinach lotu oczyszczam sobie skórę i wklepuję krem

2016-03-30  |  07:05

Modelka nawet w podróży nie rezygnuje z pielęgnacji skóry. Zawsze ma przy sobie płyn micelarny i krem nawilżający chroniący cerę przed przesuszeniem. Kamila Szczawińska jest miłośniczką kosmetyków w wersji mini, które nie zajmują dużo miejsca w walizce.

Obowiązki zawodowe sprawiają, że Kamila Szczawińska bardzo dużo podróżuje. Niekiedy w samolocie spędza nawet kilkanaście godzin, co ma niekorzystny wpływ na jej skórę. Dlatego modelka nigdy nie wyrusza w podróż bez silnie nawilżającego kremu i płynu micelarnego.

Zawsze po 2–3 godzinach oczyszczam sobie skórę i aplikuję krem, niestety, w samolocie jest klimatyzacja i skóra się bardzo szybko wysusza mówi Kamila Szczawińska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Modelka jest zachwycona nową ideą kosmetyków zminiaturyzowanych, które idealnie wpisują się w jej potrzeby, zarówno podczas podróży, jak i na co dzień. Produkty typu beauty to go pozwalają bowiem zaoszczędzić miejsce nie tylko w walizce, lecz także w noszonej codziennie torebce. Dotychczas Szczawińska, jako młoda mama, musiała rezygnować z własnych kosmetyków na rzecz produktów do pielęgnacji dzieci.

W mojej torebce zazwyczaj większość rzeczy należy do dzieci. Jakieś mokre chusteczki, ubranie na przebranie, butelki z piciem, jedzenie i tak naprawdę niewiele miejsca zostaje na moje rzeczy i na moje kosmetyki – przyznała Kamila Szczawińska podczas konferencji inaugurującej wprowadzenie nowej strefy Beauty to go w perfumeriach Sephora.

Teraz modelka stale ma przy sobie swoje ulubione kosmetyki. W jej minikosmetyczce znajduje się zawsze: mały płyn micelarny do demakijażu, mały krem nawilżający do twarzy, mały bronzer, rozświetlacz, minimaskara, szczoteczka do brwi, dwa rodzaje szminek – ciemniejsza i jaśniejsza, oraz balsam do ust. Gwiazda nie używa żywych kolorów do makijażu, z wyjątkiem szminek. Jej ulubione odcienie to czerwień wpadająca w róż oraz pudrowy róż Marca Jacobsa.

– Od półtora roku używam tylko tego koloru, mam obsesję na punkcie tej szminki, wykupiłam już kilka do przodu, więc jakby zdecydowali się wycofać ją ze sklepu, to mam na zapas mówi Kamila Szczawińska.

Modelka lubi minimalistyczny makijaż w stonowanych kolorach. Nie kupuje zbyt wielu kosmetyków kolorowych, przywiązuje natomiast dużą wagę do pielęgnacji skóry. Śledzi nowe trendy w tym zakresie i chętnie wypróbowuje nowe produkty. Do jej ulubionych kosmetyków pielęgnacyjnych należą kremy firmy StriVectin.

– Wprowadzili teraz bardzo fajne nowe maseczki całonocne – bardzo nawilżające i bardzo odżywiające skórę. Poza tym lubię też firmę Origins. Ona też ma przewspaniałe maseczki nawilżające – mówi Kamila Szczawińska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.