Newsy

Krzysztof Gojdź: w spa odpoczywam i myślę, co chcę w swoim życiu dalej robić

2017-01-30  |  06:50
Mówi:dr n. med. Krzysztof Gojdź
Funkcja:lekarz medycyny estetycznej, chirurg
  • MP4
  • Lekarz chętnie korzysta z zabiegów relaksacyjnych w spa. Poddaje im się głównie podczas zawodowych podróży do Tajlandii. Gospodarz „Niezwykłych przypadków medycznych” twierdzi, że jest to dla niego okazja do skupienia się na swoich myślach i emocjach oraz planowania swojej przyszłości.

    Krzysztof Gojdź namawia wszystkich Polaków do korzystania z relaksujących zabiegów znanych z gabinetów spa. Lekarz twierdzi, że nie trzeba w tym celu odwiedzać luksusowych ośrodków i poddawać się kosztownym zbiegom. Jego zdaniem każdy może bowiem zmienić własną łazienkę w salon spa.

    Wystarczy, że każdy poświęci 1-2 razy w tygodniu pół godziny, wejdzie do wanny, zrobi peeling twarzy, nałoży jakąś maseczkę, wyciszy się przy świeczkach, każdego myślę, że stać teraz na luksus mówi dr Krzysztof Gojdź agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

    Gospodarz programu „Niezwykłe przypadki medyczne” sam też chętnie korzysta z tego typu zabiegów. Najczęściej poddaje się im podczas regularnych wyjazdów do Tajlandii, gdzie szkoli chirurgów plastycznych. Wybiera wówczas małe, zaciszne, gwarantujące spokój salony spa. Jego ulubione zabiegi do masaże relaksacyjne.

    Skupiam się na tym, co jest w mojej głowie, nad swoimi myślami, na tym, co chcę w swoim życiu dalej robić mówi dr Krzysztof Gojdź.

    Lekarz ma poczucie, że bardzo dużo osiągnął już na polu zawodowym. W tym roku chce trochę zwolnić tempo pracy, ma jednak w planach otwarcie kolejnych projektów.

    Będą na pewno nowe projekty medialne, już niedługo o nich będzie bardzo głośno, ale również otwarcie nowych klinik, nowych właśnie spa w Polsce, ale również w Stanach Zjednoczonych – mówi dr Krzysztof Gojdź.

    Na wiosnę chirurg planuje otwarcie kliniki w Nowym Jorku, zlokalizowanej przy słynnej 5th Avenue na Manhattanie. Nie wyklucza też, że jeszcze w tym roku otworzy ponadto klinikę w Los Angeles.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Konsument

    Media

    Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

    Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

    Problemy społeczne

    Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

    Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.