Newsy

Piersi po zabiegu powiększenia często zaczynają opadać. Pomóc może odpowiedni biustonosz

2014-02-03  |  06:25
Po zabiegu powiększenia piersi bardzo ważne jest, by pamiętać o noszeniu specjalnie dobranego biustonosza, który odpowiada rozmiarowi biustu. Skóra jest bowiem nieprzystosowana do nowego rozmiaru, co może bardzo szybko doprowadzić do opadania biustu. Odpowiednio dobrana bielizna podtrzyma wymagający wyjątkowej opieki biust.

Wiele kobiet po zabiegu korekcji piersi uważa, że nie musi nosić stanika. To jest bzdura, ponieważ biust będzie ładnie wyglądał przez parę miesięcy, a później skóra zacznie po prostu się naciągać, w rezultacie prowadząc do tzw. „efektu gruszki”, czyli sytuacji, kiedy biust opada pod wpływem grawitacji i zaczyna nam ciążyć – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Izabela Sakutova z firmy Panache.

Pomóc w doborze odpowiedniego biustonosza może profesjonalna brafitterka. Specjalistka oceni, jaki typ bielizny będzie najbezpieczniejszy i najwygodniejszy w użytkowaniu.

Kobietom po zabiegu powiększania piersi polecam zabudowane biustonosze z usztywnioną miseczką, która zapewni odpowiedni stopień podtrzymania. Sprawdzić mogą się również biustonosze sportowe,  które świetne podtrzymują w czasie uprawiania sportu i na co dzień – mówi Izabela Sakutova.

Odpowiednio dobrany biustonosz odciąża plecy, co zapobiega bólom kręgosłupa i garbieniu się. Zabudowana bielizna, powstrzymująca jakikolwiek ruch to najlepsze rozwiązanie dla kobiet tuż po zabiegu powiększenia piersi.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.