Mówi: | Joanna Muzal |
Funkcja: | trener marki Ce-Ce |
Firma: | Ce-Ce Beauty Clinic |
W wakacje brunetki powinny unikać farbowania włosów, a blondynki użyć farby o ton ciemniejszej
Latem włosy są narażone na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Aby temu zapobiec, należy używać kosmetyków z ochronnymi filtrami. Blondynki, które farbują włosy, powinny postawić na ciemniejszy ton, natomiast brunetkom zaleca się unikanie farbowania.
Kobiety o ciemniejszym kolorze włosów nie powinny odświeżać koloru, ponieważ słońce może je zniszczyć. Brunetki, których włosy mają ciemniejszy pigment, nie muszą stosować specjalistycznej ochrony przed promieniami słońca. Jednak o taką ochronę powinny zadbać blondynki.
– Zdecydowaną przewagę, jeśli chodzi o wytrzymałość włosa na promienie słoneczne, mają kobiety z ciemnymi włosami. Blondynki mają zdecydowanie gorzej. Jeśli już musimy ufarbować włosy, to zróbmy troszeczkę ciemniejszy kolor, niż robimy zawsze. Promienie słońca nam go na pewno rozjaśnią – mówi agencji informacji Newseria Lifestyle Joanna Muzal, trener marki Ce-Ce Beauty Clinic.
Jednak bez względu na kolor każda kobieta powinna odpowiednio pielęgnować włosy, aby słońce ich nie wysuszyło i nie zniszczyło. Można do tego użyć kosmetyków stosowanych na co dzień.
– Kosmetyki, które chronią kolor, będą zawierać filtry ochronne. Nawet zwykły jedwab po nałożeniu chroni nasze włosy przed słońcem. Kosmetyki z silikonami zawierają zazwyczaj najwięcej filtrów. Można też ostatecznie stosować kosmetyki termalne, które stosujemy do prostowania włosów czy przed suszeniem – radzi Joanna Muzal.
Dla kobiet, które chciałyby podczas wakacji zdecydować się na zmianę fryzury, najlepszą propozycją będą krótkie cięcia albo upięte długie włosy. Niezależnie od rodzaju fryzury trzeba jednak pamiętać o nałożenie pianki albo żelu, który ochroni włosy przed promieniami słońca.
Czytaj także
- 2025-04-09: Kajra: Nie mam problemu z tym, żeby zakładać te same ubrania wiele razy lub łączyć w inny sposób. Kupuję mało rzeczy, nie lubię wybierać i przymierzać
- 2025-04-24: Krzysztof Skórzyński: Lubimy mówić, że dbamy o środowisko i dajemy rzeczom drugie życie. A potem idziemy do galerii i kupujemy nowe ubrania
- 2025-05-12: Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
- 2025-03-26: Patricia Kazadi: To będzie bardzo pracowita wiosna. Pracuję nad własną muzyką
- 2025-03-07: Malwina Wędzikowska: Luksusowe marki bardzo podupadły. Miliarderzy noszą się bez logo, a influencerzy przebodźcowali odbiorców towarami z górnej półki
- 2025-01-23: Ryanair rozbudowuje siatkę połączeń w Polsce. W tym roku linia planuje przewieźć niemal 20 mln pasażerów
- 2024-09-19: Nowe trendy w digital marketingu. Innowacje rewolucjonizują działania agencji i klientów
- 2024-08-14: Tomasz Jacyków: Bardzo modny tego lata jest nurt bieliźniany. Hitem są spodenki udające męskie bokserki
- 2024-08-05: Tomasz Jacyków: Uwielbiam upały, gdy ciepło wychodzi z betonu i pali siedzenie w rozgrzanym samochodzie. Na wakacje jeżdżę poza sezonem
- 2024-08-28: Tomasz Jacyków: Ludzie z niską samooceną zakładają cudze metki i eksponują wielkie logo. Często noszą ubrania podrabiane, czyli są to udawacze, oszuści
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.