Newsy

W karnawałowych trendach fryzjerskich dominują luz i odważne kolory

2014-01-14  |  06:50
Mówi:Dorota Wodzińska
Funkcja:międzynarodowy instruktor fryzjerstwa, stylistka fryzur gwiazd
  • MP4
  • W tym sezonie w koloryzacji włosów przeważa styl ombre, dominują cięcia na boba, a w upięciach misternie ułożone, ale luźne koki. Należy unikać brokatów, kolorowych lakierów oraz dodatków do fryzur. Jedyne, co można dołączyć do fryzury, to opaska.

    W doborze fryzury Polki często sugerują się trendami, które lansują gwiazdy. Przy długich włosach stawia się na koloryzacje w stylu ombre, którą promują Edyta Górniak, Marina Łuczenko, Weronika Rosati, Maja Sablewska czy Sarah Jessica Parker. Ombre, czyli przejście kolorów, charakteryzuje się kilkucentymetrowymi odrostami zwykle w ciemnym kolorze i jasnymi końcówkami. Eksperci przekonują, że w trwającym karnawale popularniejsze będą odważne kolory, jak różowy, zielony, niebieski.

    Wracamy do "crazy color" na głowie  – mówi Dorota Wodzińska, międzynarodowy instruktor fryzjerstwa, stylistka fryzur gwiazd.

    W karnawale 2014 popularna jest fryzura o nazwie bob. Lansuje ją od dawna Anna Wintour. Ostatnio na odważne cięcie zdecydowała się także Kelly Osbourne. W wieczorowych upięciach dominują luźne koki. Za wzór stawiane są tutaj fryzury księżnej Catherine.

    Upięcia w stylu księżnej Cambridge to włosy luźno podpięte do tyłu. Jest to misternie ułożony  maleńki koczek. Wszystko ma sprawiać wrażenie, że zrobiła to sama. Oczywiście sama tego nie robi, ale tak musi być uczesana, żeby nie było tam widać pracy fryzjera. Fryzura zrobiła szał w Anglii. Fryzjerska moda również podchwyciła te upięcia – tłumaczy początki trendu na koki stylistka.

    W dodatkach do fryzur obowiązuje minimalizm. Brokat i kolorowy lakier wyszły z mody na rzecz żelu i nabłyszczaczy.

    Najbardziej modny jest efekt shine, czyli włosy, które mają połysk. Stąd również modne są stylizacje na żel, tak, aby włosy świeciły się. Jakiekolwiek brokaty kolorowe są niemodne. Za to modne są kolorowe włosy. Panie mogą używać produktów do 6 myć, czyli nieinwazyjnych. Można się tymi kolorami bawić do woli – poleca  Dorota Wodzińska. – Jeżeli zaś chodzi o dodatki w uczesaniach na karnawał 2014, styliści proponują tylko i wyłącznie opaski.

    Upięcie modnego koka w domowych warunkach nie jest trudne, stąd wiele Polek decyduje się na taką fryzurę. Bycie trendy nie wymaga wizyty w salonie fryzjerskim oraz wielkiego nakładu w postaci lakieru, wsuwek, spinek czy używania profesjonalnego sprzętu do kręcenia lub prostowania włosów.

    Dzielimy głowę na trzy warstwy, włosy z tyłu spinamy w koczek. Jeżeli włosów jest mało, polecam użyć wypełniacz, którym pięknie owija się włosy i chowa go, by nic nie było widać. Stwarza to efekt volume. Włosy po bokach spinamy do tyłu. Możemy je wcześniej zrolować lub wywinąć na zewnątrz. Możemy upiąć z nich warkocz, który później rozluźnimy tak, aby stworzyć efekt misterności i tak zwanej lekkości, aby ta fryzura nie wyglądała jak kiedyś w latach 80., gdzie była spięta, mocna, wylakierowana i naciągnięta – tłumaczy stylistka.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Psychologia

    Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne

    Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.

    Problemy społeczne

    Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia

    Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.

    Media

    Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka

    Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.