Newsy

Weronika Rosati: Najbardziej luksusowa rzecz w mojej szafie to torebka Chanel. Kupiłam ją za 1/4 ceny

2016-08-09  |  06:37

Bluza Topshop i torebka Chanel to najcenniejsze rzeczy w szafie Weroniki Rosati. Bluza pochodzi z kolekcji sprzed 4 lat, aktorce udało się ją znaleźć na portalu zakupowym. Torebkę Chanel kupiła natomiast od przyjaciółki za 1/4 ceny. Gwiazda twierdzi, że woli inwestować w rzeczy klasyczne, które będzie mogła nosić przez długi czas.

Weronika Rosati kolekcjonuje nie tylko autografy i pamiątki po gwiazdach Hollywood, ale także ubrania. Odzieżowe zakupy aktorka robi w sposób rozsądny i przemyślany. Nie kupuje pod wpływem emocji, lecz wybiera dokładnie te rzeczy, które sobie upatrzyła. Woli też zainwestować w ubrania lepszej jakości i droższe, ale o ponadczasowym, klasycznym charakterze, które będą jej długo służyć i pasować do wielu stylizacji.

– Wolę poczekać i uzbierać pieniądze na coś, co sobie wybiorę, coś wyjątkowego i mieć kolekcję takich rzeczy, które mi starczą na dłużej – mówi Weronika Rosati agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda nie ukrywa, że zdarza jej się kupować ekskluzywne ubrania i dodatki. Do najbardziej luksusowych rzeczy w jej szafie należy niewielka torebka Chanel, którą kupiła dzięki gaży za rolę w amerykańskim filmie „USS Indianapolis: Men of Courage”. Zagrała w nim żonę głównego bohatera, w którego wcielił się Nicolas Cage.

– Tę torebkę kupiłam od mojej przyjaciółki, za mniej więcej 1/4 jej ceny, więc nie po całości, bo te torebki są dość drogie. Ale kupiłam ją, ponieważ to były pieniądze o specjalnym dla mnie znaczeniu i uznałam, że chcę je przeznaczyć na coś, co mi starczy na całe lata – mówi Weronika Rosati.

Aktorka uważa, że klasyczne ubrania i dodatki takie jak torebka Chanel można nosić przez lata, ponieważ nigdy nie wychodzą z mody.

– Tak naprawdę tę torebkę noszę cały czas. Ale ona przez to też, że jest klasyczna, to się nie nudzi – mówi Weronika Rosati.

Cennym nabytkiem jest także dla aktorki bluza z limitowanej kolekcji Topshop „Unique”. Wypuszczona w 2012 roku kolekcja została błyskawicznie wyprzedana i obecnie jej zdobycie jest niezwykle trudne. Bluza, która zachwyciła Weronikę Rosati, ma na przodzie aplikację w postaci zdjęcia Elizabeth Taylor w roli Kleopatry.

– Rihanna miała na sobie tę bluzę, więc niemożliwe było jej zdobycie, ale po paru latach udało mi się ją dostać na eBayu, więc dla mnie to jest najcenniejsza rzecz – mówi aktorka.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.