Newsy

Zabiegi złuszczające pomogą skórze przetrwać zimę

2014-02-13  |  06:45

Zimą skóra twarzy narażona jest na oddziaływanie wielu czynników zewnętrznych. Mróz, silny wiatr, a czasem bardzo intensywne słońce łatwo podrażniają cerę. O tej porze roku można wykonywać zabiegi złuszczające na bazie retinolu i rozświetlające, które poprawią wygląd i kondycję skóry.

O skórę twarzy powinno się dbać przez cały rok. Jednak w zależności od sezonu i warunków atmosferycznych cera potrzebuje różnych kosmetyków i różnych zabiegów. Niektóre z nich są szczególnie zalecane zimą, jak na przykład peelingi.

Głęboko złuszczające zabiegi dopasowujemy do typu skóry. Mamy po nich świeżą, jasną, piękną cerę bez przebarwień i zanieczyszczeń mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle kosmetolog Anna Chachaj, właścicielka salonu Asaia w Warszawie.

Dla osób o skórze tłustej i grubej zalecane są peelingi średnio głębokie lub głębokie, po których warstwy naskórka intensywnie złuszcza się przez kilka dni. Nie należy jednak poddawać się bardzo intensywnym peelingom, jeśli temperatura powietrza spada poniżej -10 stopni Celsjusza. Dla cery suchej i wrażliwej wskazane są delikatniejsze zabiegi złuszczające. Po każdym peelingu konieczne jest głębokie nawilżenie twarzy.

Zima to również dobry moment na zabiegi na bazie retinolu, czyli witaminy A w czystej postaci. Retinol pobudza i stymuluje odnowę komórek, dlatego jest używany w kosmetykach i przy zabiegach odmładzających.

One też oczywiście złuszczają, ale działają silnie rewitalizująco na skórę mówi Anna Chachaj i dodaje, że zabiegom na bazie retinolu nie powinny się poddawać osoby uczulone na tę substancję lub mające rozszerzone naczynka.

Ponieważ zimą zazwyczaj narzekamy na brak słońca, warto w tym czasie poddać skórę zabiegowi rozświetlającemu, w którym stosuje się witaminę C. To ona, będąc silnym antyoksydantem, chroni skórę przed wolnymi rodnikami, wpływa na produkcję kolagenu oraz rozjaśnia skórę. Krótkie zimowe dni to najlepszy moment na terapię z witaminą C, gdyż zabieg przeprowadzony latem, przy dużym nasłonecznieniu może wywołać przebarwienia na twarzy.

Przez całą zimą podstawową zasadą dbania o cerę, niezależnie od tego, czy jest ona poddana jakimś zabiegom, jest jej regularne nawilżenie. Przed wyjściem na mróz należy nakładać grubą warstwę kremu ochronnego, najlepiej zabezpieczającego również przed słońcem.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.

Handel

Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.