Newsy

Agata Młynarska: Mój najnowszy program „Włącz zdrowie” jest uszyty na miarę telewizji, która ma spełniać misję. Jest niezwykle ciekawy

2020-02-27  |  06:17

Już niedługo Agatę Młynarską będzie można zobaczyć w roli prowadzącej nowego programu TVN „Włącz zdrowie”. Dziennikarka podczas rozmów z naukowcami i lekarzami odpowie na pytania dotyczące zdrowia i stylu życia, które nurtują polskie społeczeństwo. Dzięki temu zweryfikuje informacje pojawiające się na internetowych portalach i stronach. Program będzie emitowany zarówno w telewizji, jak i na serwisie internetowym YouTube. 

Nowa formuła programu ma być odpowiedzią na potrzeby współczesnych użytkowników telewizji. Nie każdy ma bowiem czas, by obejrzeć ulubiony program o konkretnej godzinie – wtedy, gdy jest emitowany. Kanał YouTube pozwala na większą elastyczność pod tym względem.

Wiosną chcemy zaproponować widzom coś zupełnie nowego. Program „Włącz zdrowie”, który można oglądać w TVN Style i w Discovery Life Polska, będzie miał swoją premierę również na kanale YouTube TVN, który śledzi ponad 2 mln subskrybentów – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Agata Młynarska.

Dziennikarka tłumaczy, że tematy, na które będzie rozmawiać z zaproszonymi gośćmi, są różnorodne. Ich wspólnym mianownikiem jest aktualność. Wszystkie dotyczą bowiem najważniejszych dla świata kwestii i problemów, o których obecnie jest głośno.

Pierwszy program z udziałem Małgosi Rozenek był poświęcony in vitro. Jest już dostępny na kanale YouTube. Z tygodnia na tydzień ma coraz więcej odtworzeń. 27 lutego odbędzie się live na temat seksu Polaków z udziałem Blanki Lipińskiej i seksuologa dr. Andrzeja Depki. Przygotowuję również program dotyczący koronawirusa – tłumaczy.

Dzięki programowi „Włącz zdrowie” widzowie dowiedzą się, jak radzić sobie z powszechnymi problemami zdrowotnymi. Naukowcy i specjaliści obalą mity, jednocześnie skupiając się na faktach.

W cyklu „Bez tabu” zapraszam na premierę nowego odcinka poświęconego próchnicy u najmłodszych. W Polsce aż 90 proc. dzieci boryka się z tym problemem. Nie dbamy należycie o higienę jamy ustnej naszych pociech – to prowadzi do różnorodnych powikłań. Piękny uśmiech dla wielu Polaków jest prawdziwym luksusem, na który nie każdego stać – zwraca uwagę.

Młynarska podkreśla, że nowy program jest wyjątkowy zarówno pod względem formuły, jak i przekazywanych treści. Jego celem jest edukowanie społeczeństwa i dostarczanie mu rzetelnych informacji – to wyróżnia go na tle pozostałych, nastawionych głównie na rozrywkę.

Uważam, że program „Włącz zdrowie” jest uszyty na miarę telewizji, która ma spełniać misję. Jest także niezwykle ciekawy. Spotkania z ekspertami, lekarzami i bohaterami są fascynujące – dodaje dziennikarka.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.