Mówi: | Agata Młynarska |
Funkcja: | dziennikarka |
Agata Młynarska: Mój najnowszy program „Włącz zdrowie” jest uszyty na miarę telewizji, która ma spełniać misję. Jest niezwykle ciekawy
Już niedługo Agatę Młynarską będzie można zobaczyć w roli prowadzącej nowego programu TVN „Włącz zdrowie”. Dziennikarka podczas rozmów z naukowcami i lekarzami odpowie na pytania dotyczące zdrowia i stylu życia, które nurtują polskie społeczeństwo. Dzięki temu zweryfikuje informacje pojawiające się na internetowych portalach i stronach. Program będzie emitowany zarówno w telewizji, jak i na serwisie internetowym YouTube.
Nowa formuła programu ma być odpowiedzią na potrzeby współczesnych użytkowników telewizji. Nie każdy ma bowiem czas, by obejrzeć ulubiony program o konkretnej godzinie – wtedy, gdy jest emitowany. Kanał YouTube pozwala na większą elastyczność pod tym względem.
– Wiosną chcemy zaproponować widzom coś zupełnie nowego. Program „Włącz zdrowie”, który można oglądać w TVN Style i w Discovery Life Polska, będzie miał swoją premierę również na kanale YouTube TVN, który śledzi ponad 2 mln subskrybentów – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Agata Młynarska.
Dziennikarka tłumaczy, że tematy, na które będzie rozmawiać z zaproszonymi gośćmi, są różnorodne. Ich wspólnym mianownikiem jest aktualność. Wszystkie dotyczą bowiem najważniejszych dla świata kwestii i problemów, o których obecnie jest głośno.
– Pierwszy program z udziałem Małgosi Rozenek był poświęcony in vitro. Jest już dostępny na kanale YouTube. Z tygodnia na tydzień ma coraz więcej odtworzeń. 27 lutego odbędzie się live na temat seksu Polaków z udziałem Blanki Lipińskiej i seksuologa dr. Andrzeja Depki. Przygotowuję również program dotyczący koronawirusa – tłumaczy.
Dzięki programowi „Włącz zdrowie” widzowie dowiedzą się, jak radzić sobie z powszechnymi problemami zdrowotnymi. Naukowcy i specjaliści obalą mity, jednocześnie skupiając się na faktach.
– W cyklu „Bez tabu” zapraszam na premierę nowego odcinka poświęconego próchnicy u najmłodszych. W Polsce aż 90 proc. dzieci boryka się z tym problemem. Nie dbamy należycie o higienę jamy ustnej naszych pociech – to prowadzi do różnorodnych powikłań. Piękny uśmiech dla wielu Polaków jest prawdziwym luksusem, na który nie każdego stać – zwraca uwagę.
Młynarska podkreśla, że nowy program jest wyjątkowy zarówno pod względem formuły, jak i przekazywanych treści. Jego celem jest edukowanie społeczeństwa i dostarczanie mu rzetelnych informacji – to wyróżnia go na tle pozostałych, nastawionych głównie na rozrywkę.
– Uważam, że program „Włącz zdrowie” jest uszyty na miarę telewizji, która ma spełniać misję. Jest także niezwykle ciekawy. Spotkania z ekspertami, lekarzami i bohaterami są fascynujące – dodaje dziennikarka.
Czytaj także
- 2025-02-04: Rząd planuje podwójnie opodatkować e-papierosy. To zmusi palaczy do powrotu do tradycyjnych papierosów
- 2025-02-05: Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
- 2025-01-21: Polacy nie wiedzą zbyt dużo o chorobach mózgu. Jeszcze mniej o tym, jak o niego dbać
- 2025-01-16: Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
- 2025-01-13: Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne
- 2024-12-27: Dwa konkursy w Agencji Badań Medycznych w 2025 roku. Do wzięcia 275 mln zł
- 2024-12-02: W ostatnich miesiącach coraz więcej Polaków sięga po jabłka. Konsumpcja tych owoców jednak z roku na rok spada [DEPESZA]
- 2024-11-28: Pozew przeciwko Skarbowi Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Może to wpłynąć na przyszłe regulacje
- 2024-12-03: 40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
- 2024-12-12: Wdrażanie GenAI może oznaczać nasilenie stresu wśród pracowników. Firmy potrzebują odpowiedniej strategii komunikacyjnej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.