Komunikaty PR

13 NAWYKÓW LUDZI SUKCESU – JAK ONI TO ROBIĄ?

2023-08-18  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Wstają o 5 rano, medytują, udają się na odosobnienie, pomnażają majątek, podróżują w najdalsze zakątki świata – to tylko kilka z działań tzw. „ludzi sukcesu”. Każdy z nas zastanawia się jakie życiowe zmiany doprowadzą nas do wymarzonego celu. Śledzimy znanych i lubianych, podpatrujemy ich zwyczaje, rutyny. Jak przekonuje Fryderyk Karzełek, mentor, szkoleniowiec i autor wielu książek, faktycznie istnieje 13 takich nawyków, które pomogą nam w osiągnięciu wymarzonego życia. Co zatem powinniśmy robić aby osiągnąć sukces?

Każdy z 13 nawyków ludzi sukcesu pomaga dbać przede wszystkim o równowagę w sześciu obszarach  życia, a są nimi praca, finanse, permanentny rozwój osobisty, czas dla siebie, relacje i zdrowie. Wdrażanie nawyków wymaga samodyscypliny, która przydaje się właściwe we wszystkich sferach naszego życia.

- Samodyscyplina i wytrwałość są bardzo ważne, bo rzadko kiedy sukces i bogactwo spada z nieba. Większość z nas musi na nie ciężko pracować, często zaliczając spektakularne porażki, bankructwa itp. Dlatego ja uczę, że takie nawyki jak panowanie nad swoimi emocjami (bardzo trudne, ale niezwykle kluczowe w kontaktach prywatnych i biznesowych), praktyka uważności, skrupulatna praca nad realizacją marzeń (rozpiszmy je sobie krok po kroku), czy nawet bycie życzliwym wymagają ćwiczeń i samodyscypliny. Jednak opanowanie tych nawyków przyniesie nam plusy w każdej sferze życia. – tłumaczy Fryderyk Karzełek.

Planowanie, współpraca, dbanie o zdrowie to także nawyki jakie musimy wprowadzić do codzienności.

- Jestem wielkim zwolennikiem planowania. Z resztą w ostatnich latach listy „to-do” zrobiły prawdziwą furorę. Także zalecam zacząć dzień z gotowym planem, aby nie marnować czasu i energii na zastanawianie się jaki ma być dziś mój kolejny krok. Wykorzystajmy także współpracę, doceniajmy współpracowników, partnera w domu ale też dzielmy się obowiązkami. Nie musimy robić wszystkiego sami. Kolejną ważną rzeczą jest dbanie o własne zdrowie. Taka przyziemna sprawa, a często o niej zapominamy. Regularne badania, dieta, ruch są ważne dla ciała i umysłu, lepiej zapobiegać niż leczyć. – mówi Fryderyk Karzełek. – To na co warto zwrócić uwagę, to proaktywne życie, nie czekajmy na okazję, sami ją twórzmy. Trudność każdemu z nas sprawia często mówienie „nie”, a bycie asertywnym i podnoszenie swojej samooceny, to bardzo ważne cechy ludzi sukcesu. Musimy być pewni siebie i nauczyć się odmawiać, gdy czujemy, że coś nie jest dla nas dobre.

Fryderyk Karzełek uczy także, że należy przeznaczać czas na samorozwój i indywidualne myślenie. Ludzie sukcesu nawet na wysokich stanowiskach nieustannie się uczą, rozwijają, dokształcają, więc nie należy w tym ustawać. – to pozwoli nam wprowadzić ostatni, bardzo ważny nawyk, czyli zrozumienie otaczającego nas świata, wtedy łatwiej nam przekonać innych do własnej wizji – dodaje mentor.

Wszystkie powyższe nawyki nie są łatwe, ale tak jak z porannym wstawaniem, należy sobie je wypracować, aby z pomocą tych umiejętności łatwej osiągać cele i dążyć do sukcesu.

https://sklepheksagon.pl/tomiki-13-nawykow-ludzi-sukcesu/

 

Fryderyk Karzełek: ekspert, mentor i doświadczony szkoleniowiec z dziedziny rozwoju osobistego. Pomysłodawca i założyciel firmy Heksagon Group oraz twórca koncepcji sprzedaży naturalnej. Od 2018 roku prowadzi Klub 555 – codziennie o godzinie 5:55 spotyka się na żywo z tysiącami osób, aby wspierać ich w budowaniu dobrych nawyków i wzmacnianiu samodyscypliny. Jest autorem wielu książek, takich jak: „Problemy są dobre”, „Sprzedaż naturalna” czy „Obudź się!”, która stanowi autobiograficzny poradnik z zakresu finansów i rozwoju osobistego. Jest również autorem Heksagonu Szczęścia – koncepcji, która zakłada, że źródłem szczęścia i satysfakcji w życiu jest zachowanie równowagi w sześciu najważniejszych obszarach życia. Jako doświadczony przedsiębiorca, prowadzi liczne szkolenia, zarówno z zakresu rozwoju osobistego, biznesu, jak i sprzedaży.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Psychologia Motywacja do dokonywania pozytywnych zmian Biuro prasowe
2024-07-30 | 15:00

Motywacja do dokonywania pozytywnych zmian

Czy zdarza ci się, że brakuje ci motywacji do działania? Czy masz trudności z realizacją swoich celów? Czy czujesz się czasem bezsilny i zniechęcony? Jeśli tak, to nie jesteś sam.
Psychologia Sesja pomocy wyjścia z kryzysu - rozmowa jako wstęp do rysowania NeuroGrafiki
2024-07-30 | 12:00

Sesja pomocy wyjścia z kryzysu - rozmowa jako wstęp do rysowania NeuroGrafiki

Wyobraź sobie, że siedzisz na krawężniku po ciężkim wypadku, w którym ktoś zginął. Jesteś w szoku. Tkwisz w tunelu rozpaczy. Twoje życie wisi na włosku, a ty nie widzisz
Psychologia Dobre rady - jak je dawać?
2024-07-24 | 13:35

Dobre rady - jak je dawać?

  Nasze dobre intencje i chęć pomocy, gdy udzielamy porad w trudnych sytuacjach nie zawsze są odbierane przez innych tak, jakbyśmy tego sobie życzyli. Trener mentalny, Daniel Janik

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Nauka

Zła dieta może powodować obniżenie nastroju i zdolności poznawczych. Naukowcy potwierdzają związek żywienia z neurochemią

Jedzenie niezdrowej żywności może prowadzić do zmian w mózgu, związanych z depresją i zaburzeniami lękowymi. Obniżeniu mogą też ulec zdolności poznawcze. Do takich wniosków doszli naukowcy z Wielkiej Brytanii, obserwując skany mózgów pacjentów z różnymi nawykami żywieniowymi. Uwidocznione zostały zmiany w neuroprzekaźnikach i objętości istoty szarej u osób, które mają złą dietę, w porównaniu z tymi, które stosują dietę śródziemnomorską. Badacze wciąż poszukują potwierdzenia mechanizmów, które sprawiają, że jedzenie ma taki wpływ na kondycję ośrodkowego układu nerwowego. Jedna z koncepcji zakłada powiązanie ich z nieprawidłowościami w mikrobiocie jelitowej.

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.