Komunikaty PR

Cersaie 2022 Designerskie trendy na kolejne sezony

2022-10-10  |  11:00
Biuro prasowe

Bolonia stała się światową stolicą designu, która przyciągnęła tysiące miłośników trendów architektonicznych. Podczas Międzynarodowych Targów Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek Cersaie nie mogło zabraknąć Grupy Tubądzin. Stoisko marki odwiedzają projektanci, producenci oraz amatorzy dobrego stylu.

Tegoroczne targi Cersaie w Bolonii pokazały zupełnie nową odsłonę inspiracji. Kolekcje Grupy Tubądzin zachwyciły innowacyjnością i ogromnym dopracowaniem najmniejszych szczegółów. Czerpane z natury motywy triumfowały aż do ostatnich chwil tego wielkiego wydarzenia.

Międzynarodowe Targi Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek Cersaie 2022 zaskoczyły wielowymiarowym podejściem do wiodącego motywu wydarzenia – natury. Obok monumentalnych wzorów i formatów inspirowanych przez skały czy rzadkie minerały, pojawiły się również odniesienia do flory i fauny. Grupa Tubądzin przedstawiła wiele propozycji kolorystycznych i wzorniczych, które mają swoje odzwierciedlenie w pełnym niezwykłych zjawisk świecie przyrody.

Podczas targów Grupa Tubądzin zaprezentowała ponad 70 nowych wzorów. Wszystkie wpisywały się w nurt powrotu do natury, poczucia jedności z otoczeniem i wewnętrznej harmonii. Dom jako przestrzeń sprzyjająca wypoczynkowi, ale też głębokiej zadumie nad pięknem i bogactwem przyrody to hasło, które głośno wybrzmiewało na stoisku firmy. Pojawiły się także nowości formatowe. Oprócz dotychczas produkowanych 245 x 120 cm, wkrótce do portfolio produktów dołączą płyty o wielkości 275 x 120.

Ogromne wrażenie na gościach robiły struktury inspirowane minerałami. Prym wiodła linia Ilusion, którą oparto na zjawiskowym kwarcycie patagońskim. Jego fenomenalne rozwarstwienia i głębokie, nasycone barwy, których nie spotyka się na co dzień, stały się obiektem szczególnego zainteresowania gości. Trudno było także oderwać wzrok od wzorów zaczerpniętych z marmuru czy minerałów. Efekt nierównomiernego wybłyszczenia, odwzorowany z naturalnych powierzchni szlachetnych skał sprawił, że kolekcje intrygowały autentycznością.

Równie ciekawe okazały się dla zwiedzających płyty o wzorach tapetowych: równomierne, o jasno zaznaczonych proporcjach. W kolekcji Matsu, wprowadzającej wyjątkowy klimat Japonii, są to gęsto rozmieszczone kształty drzew o złoto-błękitnych odcieniach. Sąsiadujące ze sobą rośliny tworzą niezwykle urokliwą kompozycję pełną wyważenia i łagodności, choć wciąż zachowują swój tapetowy charakter. Z kolei aranżacja JellyFish odzwierciedla dynamikę swobodnego opadania wodnych stworzeń o niezwykle delikatnych rysach. Płyty przypominają precyzyjne rysunki wykonane kredą lub węglem, zachwycające szczegółowością i artyzmem.

Przestronne stoisko stworzyło klimat dający czas na dokładne zapoznanie się z propozycjami firmy, rozmowy i wymianę spostrzeżeń, a także na zatrzymanie w miejscach specjalnie do tego dedykowanych. Powstały specjalne wyspy odpoczynku i przestrzenie do spotkań z autorami prezentowanych kolekcji. Dorota Koziara, światowej sławy projektantka i designerka, chętnie oprowadzała gości po całej wystawie Grupy Tubądzin. Z pasją opowiadała o inspiracjach, które pozwoliły poszerzyć kolekcję Cielo e Terra o nowy kolor i serię dekorów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje Biuro prasowe
2025-06-18 | 06:00

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

W życiu każdego z nas pojawiają się sytuacje, w których nagromadzone przez lata przedmioty muszą na jakiś czas opuścić nasze mieszkania i domy. Niezależnie od
Dom Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących
2025-06-17 | 10:30

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

Własna szklarnia to marzenie wielu ogrodników, gdyż dzięki niej można cieszyć się świeżymi, naturalnymi warzywami i ziołami. Chcąc stać się jej posiadaczem, powinniśmy
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.