Premiera „Barbie Big City, Big Dreams” – nowy musical, nowe zabawki
Communication
ul. 1 sierpnia 6A
02-134 Warszawa
contact|contrust.pl| |contact|contrust.pl
+48 22 370 28 87
media.contrust.pl
Barbie to o wiele więcej niż lalka, a najnowszy musical z Barbie w roli głównej to zdecydowanie więcej niż tylko film. Najnowszej odsłonie Barbie: Wielkie Miasto, Wielkie Marzenia towarzyszy szereg nowości, które pozwolą dzieciom przeżyć fantastyczną przygodę razem z ich ulubioną bohaterką. Musicalowa podróż z Barbie pojawi się na ekranach telewizorów po raz pierwszy w sobotę, 11 września, na kanale MiniMini+. Na co mogą liczyć mali miłośnicy dobrej zabawy?
Przygoda w rytmie pop
Barbie inspiruje dziewczynki do bycia kim tylko chcą, jednocześnie nie przestając ich bawić i uczyć. Tym razem udowadnia, że warto mieć marzenia i odwagę do ich spełniania. 11 września na ekranach pojawią się nie tylko nowe przygody Barbie, ale i zupełnie nowa postać. Po raz pierwszy w filmie zobaczymy dwie Barbie Roberts! Dzięki podróży Barbie Malibu z Kalifornii do Nowego Jorku, poznamy rodowitą mieszkankę tego wielkiego miasta, czyli Barbie Brooklyn. Obfitujący w przygody, humor, zwroty akcji, ale przede wszystkim w muzykę film Barbie: Wielkie Miasto, Wielkie Marzenia to wycieczka do wyjątkowego świata pasji i przyjaźni. Musical oprócz wciągającej fabuły oferuje małym widzom nowe doznania muzyczne. Premierze towarzyszy też album piosenek, które dzieci będą mogły śpiewać razem ze swoją bohaterką. Płyta Barbie: Wielkie Miasto, Wielkie Marzenia to sześć utworów w języku polskim, które dostępne są zarówno na platformach streamingowych, jak i do pobrania w formie cyfrowej w dobrych sklepach muzycznych. Dodatkowo najnowszy musical z Barbie zebrał już bardzo pozytywne opinie (ocena 7,3/10) na anglojęzycznym portalu IMDb (skrót od: Internet Movie Database) czyli największej na świecie internetowej bazie danych na temat filmów.
Zabawa ma moc!
W odkrywaniu muzycznych pasji wspólnie z Barbie pomogą nie tylko wpadające w ucho piosenki, ale także niepowtarzalne zabawki inspirowane musicalem. Dzięki nim dzieci będą mogły wejść w rolę artystów
i poczuć się niczym prawdziwe gwiazdy. W najnowszej serii znajdziemy więc m.in. dwie Muzyczne Lalki (Barbie Malibu i Barbie Brooklyn), które wydają melodyjne dźwięki znane z filmu i ubrane są w sukienki święcące pod wpływem ruchu, ale także inne zestawy pełne scenicznych atrybutów. Amatorom muzycznych podróży na pewno przypadnie do gustu Samochód-Koncertowa Scena 2 w 1 – auto, które w łatwy sposób zmienia się w scenę z miejscami dla widowni i koncertowymi akcesoriami.
Konkurs – Barbie Muzyczne Graffiti
Premierze musicalu oraz nowej serii zabawek towarzyszy konkurs z nagrodami, który dostępny będzie od 13 września na stronie internetowej kanału telewizyjnego MiniMini+. Wystarczy pokolorować - zgodnie ze wzorem - muzyczne graffiti, które ozdobi budynki rozśpiewanego Nowego Jorku. Po jego wykonaniu można zaprojektować scenę dla Barbie. Wystarczy dać się ponieść twórczej fantazji! Na autorów najlepszych projektów czekają liczne nagrody od Barbie.
Premiera filmu Barbie: Wielkie Miasto, Wielkie Marzenia na kanale MiniMini+ już 11 września 2021 r.
o godz. 11:00. Powtórki emitowane będą na MiniMini+ i Teletoon+.
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.