EduFestival – ucz się i studiuj za granicą

O tym jak przygotować się do nauki za granicą i jak rozpoznać edukację w obcym kraju, dowiemy się na EduFestival, który odbędzie się już 6 października 2022 r., w godzinach 14:00-18:00, w hotelu Park Inn by Radisson w Krakowie. Przedstawiciele zagranicznych szkół średnich i uczelni udzielą wszelkich wskazówek i pomogą w procesie aplikacyjnym. Zarejestruj się na stronie www.edufestival.pl i uzyskaj odpowiedź na pytanie jak za darmo podjąć naukę za granicą!
Nauka za granicą już w liceum
– Coraz więcej rodziców rozważa wysłanie dziecka do szkoły za granicę już na poziomie szkoły średniej. Wielka Brytania i USA wciąż pozostają popularnymi kierunkami – wyjaśnia Tomáš Jízdný, założyciel Education.cz, organizator EduFestival w Krakowie.
Nauka w innym kraju daje szansę na poznanie obcej kultury i środowiska, poprawia umiejętności językowe, a także pozwala zdobyć umiejętności nieosiągalne w polskiej szkole. Jest to krok w kierunku niezależności i autonomiczności. Szkoły z internatem pozwalają uczniom rozwijać swoje mocne strony i talenty. Dzięki doskonałemu wyposażeniu są znakomitym wyborem dla sportowców, a także uczniów zorientowanych artystycznie. W wielu szkołach znajdują się obiekty sportowe, teatry czy pracownie artystyczne.
– Polecamy właśnie szkoły z internatem, tzw. Boarding Schools, w których uczniowie mieszkają na terenie kampusu przez cały czas trwania ich edukacji, mają dostęp do szkolnego wyposażenia a tym samym rozwijają swoje zainteresowania. Naszym zdaniem jest to najpopularniejsza opcja w USA – dodaje Tomáš.
EduFestival to pierwszy krok do nauki zagranicą
Wiele osób marzy o podjęciu nauki poza granicami swojego kraju, ale nie wie, jak to zrobić. Każdy, kto weźmie udział w festiwalu, będzie mógł spotkać się z przedstawicielami szkół z internatem oraz uczelni. Przyjadą reprezentanci placówek z Wielkiej Brytanii, USA i Kanady, a także Austrii i Holandii. Będzie można porozmawiać z amerykańską organizacją FLAG (Foreign Links Around the Globe), która specjalizuje się w programach dedykowanym uczniom szkół średnich – zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Z pomocą mentorów uczestnicy festiwalu poznają cały proces aplikowania do szkoły za granicą. Na festiwalu uczniowie będą mogli sprawdzić swoje mocne strony i talenty w teście osobowości w języku angielskim. Ponadto zaplanowano konkurs, w którym można wygrać bilety do Energylandii dla całej klasy.
Wydarzenie jest bezpłatne. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja na www.edufestival.pl.

Na dyskryminację już niedługo nie będzie nas stać – w Sejmie RP rusza wystawa i premiera raportu “Każdy talent na wagę złota” Związku Przedsiębiorców i Pracodawców

Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

Lekcja: AI. Szkolenia o sztucznej inteligencji dla nauczycieli
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.