Giełda Winyli w Atrium Copernicus
15 października w Atrium Copernicus zapowiada się niezwykle muzycznie, a wszystko za sprawą Giełdy Winyli. W sobotę toruńskie centrum handlowe zaprasza wszystkich fanów czarnych krążków do poszerzenia kolekcji, wymiany poglądów i pasjonujących rozmów. Wśród wystawców swój udział zapowiedzieli topowi sprzedawcy płyt winylowych, CD i kaset magnetofonowych z całej Polski.
Czarne krążki z roku na rok zyskują na popularności, a płyty CD czy kasety to dla wielu osób sentymentalna podróż do młodzieńczych lat. Mimo postępu technologii, nic nie zastąpi przyjemności słuchania muzyki spod igły. Dla wszystkich melomanów Giełda Winyli w Atrium Copernicus będzie doskonałą okazją na poszerzenie swojej kolekcji o nowe jak i używane nośniki do odtwarzania muzyki. Najbliższe spotkanie miłośników muzyki analogowej i czarnych krążków, odbędzie się w toruńskiej galerii 15 października, w godzinach od 9.00 do 21.00.
W wydarzeniu wezmą udział wystawcy liczący się w branży kolekcjonerów z całej Polski oraz z regionu. Klienci Atrium Copernicus będą mogli wybierać spośród winyli, płyt i kaset z nagraniami różnych nurtów muzycznych i stylów – od jazzu, bluesa, poprzez rock, disco, punk, folk, pop, po muzykę polską, filmową czy klasyczną. Wśród nich znajdą się wielkie hity, bestsellery i albumy kolekcjonerskie. Nie zabraknie też perełek muzycznych wśród płyt CD i kaset. Na specjalnym stanowisku będzie można odsłuchać płyt przed zakupem. To miejsce, na którym z pewnością każdy z gości znajdzie dla siebie unikalną płytę z ulubioną muzyką.
Stoiska wystawowe rozlokowane zostaną na Placu Rotundy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
- Do Atrium Copernicus po raz kolejny zawitają wystawcy z tysiącami płyt winylowych oraz CD w każdym gatunku muzycznym. Giełda Winyli to cykliczne wydarzenie w naszym centrum handlowym, z każdym rokiem zyskujące na popularności. Swój udział zapowiedziało wielu sprzedawców, dlatego jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś odpowiedniego do swoich zainteresowań oraz gustu. To doskonała okazja, aby uzupełnić swoją kolekcję płyt, nabyć nowe nagrania czy porozmawiać ze znawcami o muzyce. Płyta winylowa może stać się także wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby. Serdecznie zapraszamy wszystkich melomanów i sympatyków czarnych krążków do odwiedzenia nas 15 października - mówi Ewa Machowska, dyrektor centrum handlowego Atrium Copernicus.
Więcej informacji: https://atrium-copernicus.pl/.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.