Ingka Centres rusza z nową kampanią „Wiosenna Lekkość Rzeczy”
Wyprodukowanie jednej koszulki wymaga zużycia nawet 2500 litrów wody1, czyli tyle ile jeden człowiek mógłby wypić przez 3 lata. Dlatego tak ważne jest przemyślane kupowanie nowych ubrań oraz świadomość z jakich materiałów zostały wykonane i czy będą pasowały do innych, które już są w naszej szafie. W celu ułatwienia klientom decyzji zakupowych, Wola Park i trzy inne obiekty należące do Ingka Centres – Aleja Bielany w Wrocławiu, Port Łódź w Łodzi, Wola Park w Warszawie i Park Handlowy Matarnia w Gdańsku – zorganizowały kampanię „Wiosenna Lekkość Rzeczy”, która rozpoczęła się 1 marca i potrwa do końca miesiąca. Do akcji zaproszone zostały trzy twórczynie internetowe: Sara Ferreira, Magdalena Kostyszyn oraz Aleksandra Radomska.
Zbliżająca się wiosna to dla wielu czas uzupełnienia garderoby o nową odzież, obuwie i akcesoria dla siebie, a także najbliższych. Przy tej okazji, Wola Park, Aleja Bielany i Port Łódź, dzięki współpracy z influencerami, zaprezentują koncept szafy kapsułowej, czyli zestaw ubrań, które do siebie pasują i mogą być dowolnie miksowane. Zaproszone do współpracy twórczynie skomponują trzy szafy w ramach idei szafy kapsułowej, nawiązujące do ich indywidualnego stylu oraz ubrań, które można znaleźć w ich garderobach. W akcji biorą udział Sara Ferreira, autorka bloga missferreira.pl, Magdalena Kostyszyn, prowadząca profil na Instagramie @magdalenakostyszyn, a także Aleksandra Radomska, autorka bloga mamwatpliwosc.pl. Ekspozycje w Wola Parku, Alei Bielany i Porcie Łódź będą dostępne już na początku marca.
Poza stworzeniem trzech sygnowanych szaf kapsułowych, influencerki opowiedzą także o tym, czym kierują się podczas modowych zakupów, jak ewoluowało ich spojrzenie na modę i styl na przestrzeni lat oraz o co chciałyby uzupełnić swoją szafę w nadchodzącym, wiosennym sezonie. Materiał będzie dostępny na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Wola Parku, Alei Bielany oraz Portu Łódź. Ponadto na profilach w mediach społecznościowych poszczególnych twórczyń dostępna będzie relacja z zakupów. Sara Ferreira odwiedziła Wola Park, Magdalena Kostyszyn Aleję Bielany, a Aleksandra Radomska Port Łódź.
– Dbanie o środowisko naturalne i zrównoważone życie oraz zachęcanie do tego naszych klientów to szczególnie ważne wartości dla nas, które regularnie wplatamy w nasze działania. Jednym z przykładów takiej aktywności jest organizacja najnowszej kampanii, której celem jest promowanie idei zrównoważonej szafy. Opracowując jej koncepcję, staraliśmy się wziąć pod uwagę wszystkie kluczowe zagadnienia z zakresu zrównoważonego rozwoju, społecznej odpowiedzialności, redukcji odpadów, oszczędności, a także zdrowia psychicznego. Tak by nieprzemyślane zakupy nie wywoływały wyrzutów sumienia. Proponujemy klientom metodę małych kroków – by dokonywali odpowiedzialnego wyboru w ramach tego, co jest dostępne dla szerokiego grona odbiorców, a także jest dopasowane do nich i tego, co już wisi w ich szafach – mówi Jagoda Olesiak, Customer Experience Leader, Ingka Centres.
Kampania „Wiosenna Lekkość Rzeczy” realizowana jest wielokanałowo: w radiu, na nośnikach wielkoformatowych, w centrach handlowych, a także w kanałach własnych Wola Parku, Alei Bielany i Portu Łódź oraz zaangażowanych twórczyń internetowych – na ich blogach i w mediach społecznościowych.
Szafy kapsułowe zostaną stworzone w oparciu o kolekcje poszczególnych sklepów dostępnych w Wola Parku, Alei Bielany i Porcie Łódź. W kampanię zaangażowani są tacy najemcy Wola Parku jak m.in.: H&M, CCC, Reserved, TK Maxx, Zara. Po zakończeniu kampanii odzież z szaf kapsułowych dostanie drugie życie i zostanie przekazana do wybranej fundacji w celu wsparcia osób potrzebujących.
[1] Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, https://nfosigw.gov.pl/bazawiedzy/edukacja/aktualnosci-edukacja/art,403,kropla-do-kropli-kampania-na-rzecz-poszanowania-wody.html (08.06.2016).

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.