Kinowe spotkania z Watahą, czyli kolejna edycja Jack Wolfskin Lądek Film Tour
Festiwal filmowy Jack Wolfskin Lądek Film Tour, który powstał z pasji do outdooru, zdobywania szczytów i dzielenia się inspirującymi historiami, powraca już 21 lutego, gwarantując widzom w 7 największych miastach Polski niezapomniane chwile.
Od górskich szczytów, przez kobiecy hart ducha w walce z żywiołem wody, aż po tajemnice kryjące się głęboko w jaskiniach ukrytych setki metrów pod ziemią - zróżnicowanie tematyczne filmów będzie bardzo szerokie, więc każdy miłośnik gór i outdooru z pewnością znajdzie coś dla siebie! Co więcej, będą to produkcje filmowe wielokrotnie nagradzane w środowisku filmowym, w tym będzie można zobaczyć animację „Ice Merchants”, która w ubiegłym roku zdobyła nominację do Oskara.
Wiosenny cykl comiesięcznych spotkań pod hasłem „outdoorowe środy” rozpocznie się już 21 lutego, a kolejne seanse odbędą się 20 marca oraz 17 kwietnia. Miłośnicy kina outdoorowego będą mieli okazję uczestniczyć w wydarzeniu w siedmiu największych miastach Polski: Gdańsku, Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Kinowe spotkania, jak zawsze, odbywają się w środy o godzinie 19:00. Na seanse zaprasza również ambasadorka marki, Martyna Wojciechowska, a jej video wiadomość do widzów można obejrzeć pod tym linkiem.
Podczas tegorocznej edycji festiwalu zostanie zaprezentowanych łącznie 7 fascynujących filmów – 6 górskich oraz jeden pochylający się nad tematem środowiska i złożoności ekosystemu. Wszystkie ekranizacje zostały starannie wyselekcjonowane i dobrane tak, by zapewnić widzom solidną dawkę wiedzy oraz niezapomniane emocje
Otwierający sezon „Spirit of The Forest” jest co-produkcją Waterbear i Jack Wolfskin. Ukazuje walkę o ochronę lasu bukowego w Karpatach. „Soundscape” to historia o niewidomym sportowcu, który stawia czoła wspinaczkowemu wyzwaniu w górach Sierra Nevada w Kalifornii. Film „Longing for Áhkká” to natomiast wizualnie zachwycający film o skiturowej wyprawie w zimowej Szwecji, łączący pokolenia i skłaniający do refleksji.
Spotkanie 20 marca rozpocznie się od wspomnianej już, fascynującej animacji „Ice Merchants”, nominowanej do Oscara, która zdobyła 130 nagród, w tym nagrodę na 75. Festiwalu w Cannes oraz Grand Prix Festiwalu Górskiego w Lądku-Zdroju 2023. Kolejny film, „Wild Waters”, opowiada historię Nourii Newman – utalentowanej kajakarki i pierwszej kobiety, która z powodzeniem spłynęła z 30-metrowego wodospadu. Film ten zdobył m.in. Nagrodę Publiczności na Banff Mountain Film Festival.
Seans 17 kwietnia otworzy film „Adra”, ukazujący życie wspinaczkowe w Północnej Walii i oddający hołd wspólnocie Llanberis, zdobywając nagrodę Best Community & Culture Award na Kendal Mountain Festival w Wielkiej Brytanii. Następnie przeniesiemy się do Francji z „We Walked Under the Earth”, prezentując fascynującą eksplorację niedostępnych miejsc pod ziemią przez grotołazów Cédrica Lachata i Davida Parrota.
Podczas każdego seansu uczestnicy festiwalu będą mieli jak zawsze szansę zbierać puzzle ze zniżkami. Każdy kawałek układanki oznacza 11% zniżki, a ci, którzy zbiorą kompletną układankę podczas wszystkich trzech seansów, będą mogli cieszyć się zniżką o wartości aż 33%. Zniżki nie łączą się z innymi promocjami w sklepie online oraz sklepach stacjonarnych.
Sprzedaż biletów na Jack Wolfskin Lądek Film Tour już ruszyła. Zarówno karnety, dostępne w wyjątkowej cenie 99 zł jak i pojedyncze bilety w cenie 44,90 zł można nabyć na oficjalnej stronie festiwalu: https://jwlft.pl. Włącz się do społeczności miłośników outdooru i podziwiaj świat przez magiczny obiektyw Jack Wolfskin Lądek Film Tour!

Moda w natarciu… ma szansę zmienić nasz świat na lepsze – ciekawe spojrzenie na trendy na konferencji w Osace

TATUUM i Miś Uszatek zaprezentowali łódzką modę na EXPO 2025 w Osace

Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.