Komunikaty PR

Kompleksowo o rodzicielstwie i seksualności

2023-01-16  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Okres dojrzewania to czas trudny zarówno dla każdego młodego człowieka, jak i jego rodziców. Wciąż brakuje rzetelnych źródeł wiedzy jak sobie poradzić w tym trudnym czasie, zwłaszcza gdy dziecko czy nastolatek doświadcza niepełnosprawności. Dlatego Fundacja Avalon rusza z cyklem edukacyjnym skierowanym do rodziców i młodzieży z niepełnosprawnością ruchową. Celem jest wspieranie i edukowanie w zakresie tematów związanych z dojrzewaniem, samoakceptacją a także seksualnością. Liczne działania prowadzone będą w ramach fundacyjnych projektów: Kompleksowego Centrum Poradniczego oraz Projektu Sekson.

Kompleksowa edukacja w sieci

Od stycznia do marca te dwa projekty Fundacji Avalon zapraszają do śledzenia swoich mediów społecznościowych. Poprzez webinary, eksperckie artykuły, infografiki oraz krótkie filmy, specjaliści Fundacji będą poruszać takie tematy jak dojrzewanie, dbałość o zdrowie i higienę intymne, seksualność, czy też stawianie granic i asertywność.

“Mamy świadomość, że czas dorastania jest pełen wyzwań zarówno dla nastolatków, jak i ich rodziców. Znalezienie rzetelnego źródła wiedzy na tematy związane z dorastaniem jest trudne, zwłaszcza jeżeli mamy do czynienia z dzieckiem z niepełnosprawnością. Będziemy podejmować liczne tematy – jak radzić sobie ze zmianami okresu dojrzewania, jak i kiedy rozmawiać o seksualności z dorastającymi nastolatkami, jak podejmować temat menstruacji czy dbać o higienę intymną będąc osobą z niepełnosprawnością ruchową. Poruszymy również kwestie dotyczące samoakceptacji i budowania pewności siebie u młodych osób z niepełnosprawnością ruchową, odpowiemy na pytania, jak stawiać i dbać o swoje granice oraz jak radzić sobie z dyskryminacją wśród rówieśników/otoczenia” - Żaneta Krysiak, kierowniczka Projektu Sekson.

Pierwszy webinar o tytule “Moje ciało się zmienia” odbędzie się 23 stycznia o godzinie 19.00 na Facebook’u Fundacji Avalon. Poprowadzi go Dominika Gołąb – seksuolożka, psycholożka, udzielająca darmowego wsparcia w ramach Kompleksowego Centrum Poradniczego Fundacji Avalon. Będzie to doskonała okazja do porozmawiania do dojrzewaniu i o zachodzących zmianach w ciele człowieka w tym czasie.

Darmowa infolinia i porady dla każdego

Kompleksowe Centrum Poradnicze Fundacji Avalon oferuje zainteresowanym bezpłatne porady z zakresu: psychologii, seksuologii, niepełnosprawności oraz prawa. Każda osoba potrzebująca wsparcia czy informacji, może zwrócić się do:

Agnieszki Harasim – wsparcie poradniczo – informacyjne, 531 786 660

Jakuba Rafalskiego – wsparcie psychologiczne, 531 095 545

Anny Mikołajczyk - porady prawnicze, 530 137 655

Dominiki Gołąb - wsparcie seksuologiczne, 531 117 056

Więcej informacji znajduję się na stronie internetowej.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Psychologia Motywacja do dokonywania pozytywnych zmian Biuro prasowe
2024-07-30 | 15:00

Motywacja do dokonywania pozytywnych zmian

Czy zdarza ci się, że brakuje ci motywacji do działania? Czy masz trudności z realizacją swoich celów? Czy czujesz się czasem bezsilny i zniechęcony? Jeśli tak, to nie jesteś sam.
Psychologia Sesja pomocy wyjścia z kryzysu - rozmowa jako wstęp do rysowania NeuroGrafiki
2024-07-30 | 12:00

Sesja pomocy wyjścia z kryzysu - rozmowa jako wstęp do rysowania NeuroGrafiki

Wyobraź sobie, że siedzisz na krawężniku po ciężkim wypadku, w którym ktoś zginął. Jesteś w szoku. Tkwisz w tunelu rozpaczy. Twoje życie wisi na włosku, a ty nie widzisz
Psychologia Dobre rady - jak je dawać?
2024-07-24 | 13:35

Dobre rady - jak je dawać?

  Nasze dobre intencje i chęć pomocy, gdy udzielamy porad w trudnych sytuacjach nie zawsze są odbierane przez innych tak, jakbyśmy tego sobie życzyli. Trener mentalny, Daniel Janik

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.